Viimati ajakohastatud: 09/03/2020

Loomade või taimede kaasavõtmine

Mida Brexit mõjutab?

Lemmikloomad (koerad, kassid ja tuhkrud)

ELi kodanikuna võite vabalt reisida oma kassi, koera või tuhkruga, kui tal on olemas Euroopa lemmikloomapassen. Sellise passi saate igalt volitatud veterinaarilt. Passis peab olema teave kehtiva marutõve vastase vaktsineerimise kohta.

Kui teil on koer, kass või tuhkur, kes on alla kolme kuu vanune (ning marutõve vastu vaktsineerimata), siis uurige asjaomaseliikmesriigi eeskirjuen .

ELi lemmikloomapass on ainult koerte, kasside ja tuhkrute jaoks. Kui teil on muud lemmikloomad, nagu näiteks küülikud või kanaarilinnud, siis nende üle piiri toimetamiseks uurige asjaomaseid liikmesriigi eeskirjuen .

Kui reisite oma lemmikloomaga Iirimaale, Maltale, Soome või Ühendkuningriiki, peab teie lemmik olema läbinud paelussi Echinococcus ravi järgmiselt:

Identifitseerimine

Teie loomal peab olema elektrooniline mikrokiip või loetav tätoveering. mida kohaldati enne 3. juulit 2011 ning mis vastab lemmikloomapassis märgitud koodile.

Muud loomad ja taimed

Te võite kaasa võtta loomi või taimien - sealhulgas ka nende osi - ELi liikmesriikides reisides. Kuid ELi liikmesriikidel on ranged eeskirjadohustatud liikide või neist tuletatud toodete transportimiseks. Mõnede liikide reisile kaasa võtmiseks on vajalik luba.

Konkreetsete liikide kohta teabe saamiseks peaksite alati uurima ELi elusloodusega kauplemise andmebaasien. Samuti võite võtta ühendust CITESegaesfrbgen oma liikmesriigis, et saada teavet, kas konkreetse liigi puhul, mida soovite reisile kaasa võtta, on vajalik luba.

Loomahaiguste puhangute ajal võivad elusloomade ja loomse päritoluga toodete transportimiseks olla kehtestatud kohalikud piirangud. Kui kavatsete loomi transportida, võtke ühendust asjaomaste veterinaarasutustega.

Näidisjuhtum

Kontrollige alati, kas teil on lubatud oma ostud koju viia.

Kaya läks Kreekasse puhkust veetma. Tagasi Maltale pöördudes võttis ta kaasa merekilpkonna kilbist kaelakee. Tolliametnik küsis vastavat luba. Kuna luba ei olnud, siis kaelakee konfiskeeriti. Üldiselt on kaupade liikumine ELis vaba. Kuid mõnede ohustatud liikide puhul kontrollitakse rangelt nende liikumist üle riigipiiride. Järgmine kord peaks Kaya võtma ühendust CITESega Maltal ning tegema selgeks, kas toote puhul, mida ta tahab kaasa tuua, on vaja luba.

KKK

ELi õigusaktid

Kas vajate lisateavet konkreetses riigis kehtivate eeskirjade kohta?

Jaga lehekülge: