Viimati ajakohastatud: 03/06/2022

Internetiettevõtete klienditeenindus

Selleks et hoida teenindust klientide vajaduste jaoks ajakohasena, looge süsteem kõigilt oma klientidelt tagasiside küsimiseks ja kogumiseks ning vastake viivitamata võimalikele märkustele või kaebustele. Ka teie müüdavate toodete õiguslike ja müügigarantiide käsitlemine kuulub teie vastutusalasse ning nende suhtes kohaldatakse erieeskirju.

Toodete õiguslikud ja müügigarantiid

Kui teie veebisaidil müüakse kaupu, olete seadusega kohustatud andma oma tarbijatele vähemalt kaheaastase tasuta garantii ning asendama või parandama toote, kui selgub, et see on defektne või ei vasta reklaamitule. Mõnes ELi riigis on õigusliku garantii periood isegi pikem.

Klientide päringud ja märkused

Teie veebisaidil peaks olema ka selge teave selle kohta, kuidas teie ettevõte klientide kaebusi käsitleb. Peate esitama vähemalt e-posti aadressi, kuhu nad saavad saata küsimusi või nõudeid.

Peaksite püüdma lahendada klientide kaebused kiiresti ja otse, kuid kokkuleppele jõudmata võite teha ka ettepaneku pöörduda koos vaidluste kohtuvälise lahendamise üksuse poole. Lisateave vaidluste kohtuvälise lahendamise kohta.

Vaidluste kohtuvälise lahendamise hõlpsamaks kasutamiseks internetipõhistest tehingutest tulenevate vaidluste korral töötas Euroopa Komisjon välja mitmekeelse internetipõhise vaidluste lahendamise platvormi.

Internetipõhise vaidluste lahendamise platvormi kohta lisateabe saamiseks klõpsake siin.

Palun pidage meeles, et piiriüleste vaidluste puhul, mis on seotud alla 5000 euro suuruste nõuetega, võib nii teie ettevõte kui ka teie kliendid kasutada lihtsustatud Euroopa menetlust – Euroopa väiksemate nõuete menetlust en . Tegemist on kirjaliku menetlusega, mis ei nõua advokaadi kaasamist.

Lisateavet väiksemate nõuete kohta leiate jaotisest „Vaidluste lahendamine".

Internetipõhiste vaidlustega tegelemine

Internetipõhine vaidluste lahendamise platvorm aitab kauplejatel lahendada vaidlusi oma internetiklientidega ilma kohtusse pöördumata. Internetipõhise vaidluste lahendamise platvormi kaudu saate lahendada kõik internetimüügist tulenevad lepingulised vaidlused, kui nii teie ettevõte kui ka asjaomane klient asuvad ELis või Euroopa Majanduspiirkonnas.

Vaadake meie üksikasjalikku artiklit internetipõhise vaidluste lahendamise teemal, et saada lisateavet selle kohta, kuidas seda teie veebisaidil pakkuda.

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Teil on küsimusi seoses piiriülese ettevõtlusega, nt teise ELi riiki eksportimise või sinna oma ettevõtte laiendamisega? Sellisel juhul saab Enterprise Europe Network teile anda tasuta nõuandeid.

Enda jaoks sobiva abi leidmiseks võite kasutada ka abiteenuse otsingut.

Jaga lehekülge: