Viimati ajakohastatud: 26/03/2021

Domeenid

Kui olete ettevõtja ja soovite, et teie klientidel oleks teie ettevõtet käsitlevat teavet lihtne internetist leida, siis võite luua veebisaidi.

Juurdepääs veebisaidile toimub selle ainulaadse internetiprotokolli (IP) aadressi kaudu, mis koosneb numbrite jadast (nt 136.173.60.59 või 91.194.202.11).

Samuti peate leidma kasutajasõbraliku, loetava ja hästi meelde jääva domeeninime (nt europarl.europa.eu või consilium.europa.eu).

Domeeninimi seotakse IP-aadressiga; kui sisestate veebilehitsejasse „europarl.europa.eu", siis suunatakse teid IP-aadressile 136.173.60.59.

Hoiatus

Domeeninime registreerimine annab teile õiguse seda kasutada. Registreerimine ei taga erilist kaitset intellektuaalomandina. Kui aga domeeninimi sarnaneb kaubamärgi nimele, siis võib see tekitada intellektuaalomandi õiguse rikkumisega seotud probleeme.

Kuidas domeeninime registreerida?

Kui teie valitud nimi on saadaval, siis võite domeeninime registreerida akrediteeritud registraatori juures, mis pakub soovitud tippdomeeni laiendeid. Valik tuleb teha arvukate laiendite hulgast, valides kas riigipõhise või geneerilise tippdomeeni laiendi.

Sõltuvalt valitud laiendi liigist, võivad kõlblikkuskriteeriumid või eeskirjad erineda. Pärast domeeninime ja tippdomeeni laiendi valimist tuleb teil maksta registreerimistasu. Tasumisele kuuluv summa sõltub sellest:

Kui teil on ettevõte mis tahes ELi riigis, on teil võimalik taotleda .eu tippdomeeni. Saate registrist EURidAva välislingina kontrollida, kas soovitud .eu domeeninimi on vaba.

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Intellektuaalomandiõiguste kasutajatugi EuroopasAva välislingina

Tasuta nõuanded ja koolitus intellektuaalomandi haldamise kohta ELi kaasrahastatavate projektide või rahvusvaheliste äritehingute puhul.

Kohalik ettevõtlustugi

Teil on küsimusi seoses piiriülese ettevõtlusega , nt teise ELi riiki eksportimise või sinna oma ettevõtte laiendamisega? Sellisel juhul saab Euroopa ettevõtlusvõrgustik teile anda tasuta nõuandeid.

Täiendavad abiteenused

Jaga lehekülge: