Viimati ajakohastatud: 03/09/2020

Retseptiravimid välismaal: kulud ja nende hüvitamine

Kui ostate retseptiravimeid välismaal, peate võib olla kõigepealt maksma täishinna isegi juhul, kui te seda oma koduriigis tegema ei pea. Kui teil on õigus hüvitisele, saate seda koju jõudes taotleda oma tervisekindlustuse pakkujalt.

See sõltub teie tervisekindlustusest ning külastatava ELi riigi eeskirjadest.

Euroopa ravikindlustuskaardi kasutamine apteegis

Euroopa ravikindlustuskaart annab teile õiguse saada vajalikku ravi samadel tingimustel kui inimesed, kellel on tervisekindlustus riigis, mida te külastate. Kui teil on ravimiretsept, mille olete saanud riigis, kus parajasti asute, siis peaksite selle apteegis esitama koos Euroopa ravikindlustuskaardiga.

See tähendab, et maksate apteegis sama hinna kui inimene, kes on selles riigis kindlustatud ja selle elanik. Mõnes ELi riigis ei pea te ravimi eest võib olla midagi maksma, samas kui mõnes teises peate maksma ravimi hinnast teatava osa.

Kui teil ei ole Euroopa ravikindlustuskaarti või teil on piiriülene retsept

Peate tõenäoliselt tasuma apteegis retseptiravimi eest täishinna, kui:

Küsige apteegis kindlasti maksekviitung. Peaksite koduriiki jõudes taotlema kulude hüvitamist oma tervisekindlustuse pakkujalt.

Näide

Peate võib olla retseptiravimi eest tasuma

Federical on Itaalias välja kirjutatud retsept allergiaravimile, mida tal läheb tõenäoliselt Prantsusmaal veedetava suvepuhkuse ajal vaja. Itaalias saaks ta selle ravimi apteegist tasuta.

Federica soovib oma allergiaravimi saada puhkuse ajal Prantsusmaa apteegist. Ta üllatunud, kui proviisor küsib talt ravimi eest 25 eurot.

Kui te soovite ühes ELi riigis väljastatud retsepti alusel ravimi välja osta teises ELi riigis, peate tõenäoliselt maksma selle eest täishinna. Siiski võib teil olla õigus taotleda hüvitist, kui olete koduriiki tagasi jõudnud.

ELi õigusaktid

Mida Brexit mõjutab?

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Jaga lehekülge: