Viimati ajakohastatud: 07/07/2022

Käibemaks

ELi riigid kohaldavad erinevaid käibemaksumäärasid: harilik käibemaksumäär, vähendatud käibemaksumäär ning käibemaksu erimäärad. Teave erinevate käibemaksumäärade kohta ELi riikides ja selle kohta, millist teavet tuleks käibemaksuga arvetel esitada. Veenduge, et saate aru konkreetsetest käibemaksueeskirjadest kaupade ja teenuste piiriülese müügi ning ostu puhul nii ELis kui ka väljaspool ELi.

Uurige, millal käibemaksu rakendada, kuidas end maksuhaldurite juures registreerida, millistel juhtudel saate käibemaksu maha arvata ning kuidas taotleda käibemaksu tagastamist.

Teatavad kaubad ja teenused on käibemaksuvabad. Käibemaksuta arveldavatele väikeettevõtetele kehtib ka käibemaksuga maksustamise erikord ning teatavate sektorite puhul kehtib astmeline maksusoodustus.

VIES-süsteemi vahendusel saate kontrollida, kas ettevõte on käibemaksukohustuslasena registreeritud, et ELi sees piiriüleselt kaubelda. VIES-süsteemi otsingutulemused pärinevad riiklikest andmebaasidest, mida ajakohastatakse korrapäraselt.

Väike kontaktpunkt võimaldab teil ELis osutada digitaalseid teenuseid, ilma et peaksite nende jaoks end igas ELi riigis eraldi registreerima. Seda saavad kasutada nii ELi kui ka kolmandate riikide ettevõtjad.

Jaga lehekülge: