Viimati ajakohastatud : 06/07/2018

Kohaletoimetamine

Kui te ise tellimusele järele ei lähe või olete soovinud selle kojutoomist, peab kaupmees tellimuse 30 päeva jooksul kohale tooma, välja arvatud juhul, kui olete konkreetselt kokku leppinud mõne teise kohaletoimetamistähtaja.

Kohaletoimetamise kulud

Kaupmees peab teile alati teatama ostu koguhinna, sealhulgas kohaletoimetamis- ja muud kaasnevad kulud.

Kohaletoimetamiskulud võivad eri riikide puhul erineda.

Teilt ei saa nõuda tasu selliste lisateenuste eest nagu kiire kohaletoimetamine või kinkepakend, kui te pole selleks andnud oma selget nõusolekut. Eelmärgistatud kastikesed kaupmehe veebisaidil ei tähenda, et olete oma nõusoleku andnud, ning teil on õigus sellisel moel teilt saadud maksed tagasi nõuda.

Kahjustatud kaup

Kaupmees vastutab mis tahes kahju eest, mis on kaupadele tekkinud alates nende saatmisest kuni teile üle andmiseni.

Kui mis tahes ELi riigis ostetud toode osutub defektseks või ei näe välja ega toimi vastavalt reklaamitule, on teil õigus taotleda selle parandamist, asendamist või, kui kumbi neist variantidest ei ole võimalik, siis hüvitamist. Lisateave garantiide kohta.

Kaup ei jõudnud kohale

Kui te ei ole kaupa 30 päeva või vastastikku kokkulepitud ajavahemiku jooksul kätte saanud, siis peaksite saatma kaupmehele meeldetuletuse ja andma talle täiendava mõistliku tähtaja kauba kohaletoimetamiseks. Näiteks kui kaupmees on teile teatanud, et kaup saabub nädala võrra hiljem, kuna tal on probleeme tarnijatega, peaksite kaaluma talle selle täiendava nädala võimaldamist.

Kui kaupmees ei toimeta kaupa kohale ka pikendatud tähtajaks, on teil õigus leping lõpetada ja saada esimesel võimalusel raha tagasi.  Te ei pea kaupmehele ajapikendust andma juhul, kui ta keeldub kaupa kohale toimetamast või kui kokkulepitud kohaletoimetamise tähtaeg on väga oluline, näiteks kui kõnealused kaubad on vajalikud konkreetseks sündmuseks (näiteks pulmakleit).

Näide

Andrej Slovakkiast tellis novembri keskel oma pere jõulupeoks Itaaliast interneti teel kasti veini. Jõulud saabusid ja möödusid, kuid veini kohale ei toimetatud.

Kuna toodet 30 päeva jooksul kohale ei toimetatud (vaatamata sellele, et Andrej oli kaupmehele meeldetuletuse saatnud ning andnud talle täiendavalt aega kauba kohale toimetamiseks) on Andrejl õigus saada kaupmehelt raha tagasi.

KKK

ELi õigusaktid

Kas vajate lisateavet konkreetses riigis kehtivate eeskirjade kohta?

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Küsige abi või nõu oma riigi Euroopa tarbijakeskuselten

Jaga lehekülge: