Ettevõtlus
Viimati ajakohastatud: 04/04/2019

Kaupade kohaletoimetamine

Kui te ise tellimusele järele ei lähe või olete soovinud selle kojutoomist, peab kaupleja tellimuse 30 päeva jooksul kohale tooma, välja arvatud juhul, kui olete konkreetselt kokku leppinud mõne teise kohaletoimetamistähtaja.

Kohaletoimetamiskulud

Kaupleja peab teile alati teatama ostu koguhinna, sealhulgas kohaletoimetamis- ja muud kaasnevad kulud.

Kui kaupleja peab kaubad toimetama teise ELi riiki, võib ta selle eest küsida erinevat tasu. See on õigustatud, sest postikulud ei ole kõikides ELi riikides samasugused. Enne kaupade ostmist peab kaupleja teile teatama, milliseid piiriülese kohaletoimetamise võimalusi saate kasutada ja mis need maksavad.

Teilt ei saa nõuda lisatasu selliste teenuste eest nagu kiire kohaletoimetamine või kinkepakend, kui te pole selleks andnud oma selget nõusolekut. Eelmärgistatud kastikesed kaupleja veebisaidil ei tähenda, et olete oma nõusoleku andnud, ning teil on õigus sellisel moel teilt saadud maksed tagasi nõuda.

Kahjustatud kaup

Kaupleja vastutab mis tahes kahju eest, mis on teie kaupadele tekkinud alates nende teele saatmisest kuni teile üle andmiseni.

Kui saate kätte tellitud kauba, mis osutub defektseks või ei näe välja ega toimi nii nagu peab, on teil õigus taotleda selle parandamist, asendamist või, kui kumbki neist variantidest ei ole võimalik, siis hinna alandamist või hüvitamist.

Kaubale kehtib alati kaheaastane tasuta garantii, olenemata sellest, kas ostsite kauba kauplusest kohapealt või mujalt, näiteks internetist, postimüügikataloogist või telefoni teel. Lisateave garantiide ja kauba tagastamise kohta.

Kaup ei jõudnud kohale

Kui te ei ole kaupa 30 päeva või kokkulepitud ajavahemiku jooksul kätte saanud, siis peaksite saatma kauplejale meeldetuletuse ja andma talle täiendava mõistliku tähtaja kauba kohaletoimetamiseks. Näiteks kui kaupleja on teile teatanud, et kaup saabub nädala võrra hiljem, kuna tal on probleeme tarnijatega, peaksite kaaluma talle selle täiendava nädala võimaldamist.

Kui kaupleja ei toimeta kaupa kohale ka pikendatud tähtajaks, on teil õigus leping lõpetada ja saada esimesel võimalusel raha tagasi. Te ei pea kauplejale ajapikendust andma juhul, kui ta keeldub kaupa kohale toimetamast või kui kokkulepitud kohaletoimetamise tähtaeg on väga oluline, näiteks kui kõnealused kaubad on vajalikud konkreetseks sündmuseks (näiteks pulmakleit) ja te olete kauplejale sellest ette teada andnud.

Näide

Võite tellimuse tühistada, kui kaupa ei toimetata kohale kokkulepitud ajaks

Andrei Slovakkiast tellis novembri keskel oma pere jõulupeo jaoks Itaaliast interneti teel kasti veini. Jõulud saabusid ja möödusid, kuid veini kohale ei toimetatud.

Kuna toodet 30 päeva jooksul kohale ei toimetatud (vaatamata sellele, et Andrei oli kauplejale meeldetuletuse saatnud ning andnud talle täiendavalt aega kauba kohale toimetamiseks) on Andreil õigus saada kauplejalt raha tagasi.

Postipakkide kohaletoimetamise kulu

ELi ettevõtjad, kes toimetavad postipakke kohale piiriüleselt, peavad igal aastal esitama ELi vahendi kaudu avaliku hinnakirja. Selle vahendi abil saate kontrollida, milliseid postipaki kohaletoimetamise teenuseid saate ELi siseselt kasutada. Vahend sisaldab teavet kirjade ja pakkide kohta, mis kaaluvad vähemalt 500 g ja kuni 5 kg.

Ettevõtjate ja hinnakirja nägemiseks valige paki lähteriik ja sihtriik ning nimekirjast postipaki liik.

Ettevõtte nimiHind

Peaksite lõpliku hinnapakkumise küsima siiski postipaki kohaletoimetavalt ettevõttelt, kuna täpse hinna teadasaamiseks võib olla vaja rohkem andmeid, nagu paki mõõtmed või kaal või sihtriigi sihtnumber. Kõik hinnad esitatakse kohalikus vääringus ja need ei sisalda käibemaksu. Hinnateavet ajakohastatakse igal aastal 31. märtsil.

KKK

ELi õigusaktid

Kas vajate lisateavet konkreetses riigis kehtivate eeskirjade kohta?

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Jaga lehekülge: