Paskutinį kartą tikrinta 2018-11-27

Siuntimas ir pristatymas

Jei savo pirkinio nepasiėmėte iškart arba užsakėte jį pristatyti į namus, prekybininkas turėtų jį jums pristatyti per 30 dienų – nebent susitarėte dėl kitokio pristatymo laiko.

Pristatymo išlaidos

Visuomet turite gauti aiškią informaciją apie visą pirkinio kainą, įskaitant pristatymo ir kitas susijusias išlaidas.

 

Prekybininkas gali taikyti kitą kainą, jeigu prekes reikia pristatyti į kitą ES šalį. Tai gali būti pagrįsta, nes pašto paslaugų mokesčiai įvairiose ES šalyse skiriasi.

Turite duoti aiškų sutikimą dėl bet kokių papildomų išlaidų, pavyzdžiui, jei prekybininkas nori jums pasiūlyti skubaus pristatymo arba dovanų įpakavimo paslaugą. Iš anksto pažymėti langeliai prekybininko interneto svetainėje nėra toks sutikimas – jūs turėsite teisę gauti kompensaciją už bet kokį mokėjimą, kuriam jūsų sutikimas buvo gautas tokiu būdu.

Sugadintos prekės

Pardavėjas yra atsakingas už bet kokią prekėms padarytą žalą nuo jų išsiuntimo iki tol, kol jas gaunate.

Primename, kad jeigu bet kurioje ES šalyje įsigyta prekė pasirodo turinti defektų, neatrodo arba neveikia taip, kaip skelbta, turite teisę reikalauti ją pataisyti, pakeisti arba, jeigu to padaryti neįmanoma, grąžinti už ją sumokėtus pinigus. Daugiau informacijos apie garantijas ir prekių grąžinimą.

Nepristatytos prekės

Jeigu per 30 dienų arba per sutartą laikotarpį prekių negavote, turite apie tai priminti prekybininkui ir sutikti palaukti papildomą pagrįstos trukmės laikotarpį, kol bus pristatytos prekės. Pavyzdžiui, jeigu prekybininkas jus informavo, kad pristatymas vėluos vieną savaitę dėl tiekimo problemų, jums reikėtų į tai atsižvelgti ir sutikti palaukti dar vieną savaitę.

Jeigu prekybininkas vis dar nepristato prekių per pratęstą terminą, turite teisę nutraukti sutartį ir kuo greičiau atgauti pinigus. Neprivalote sutikti papildomai laukti, jeigu prekybininkas atsisako pristatyti prekes arba jeigu sutartas pristatymo laikotarpis yra itin svarbus, pavyzdžiui, prekės reikalingos konkrečiam renginiui (pvz., jei užsakyta vestuvinė suknelė).

Atsitikimas

Jei prekės sutartu laiku nepristatomos, galite atšaukti užsakymą

Lapkričio viduryje slovakas Andrejus savo šeimai Kalėdoms internetu užsisakė dėžę vyno iš Italijos. Kalėdos atėjo ir praėjo, o vynas taip ir nebuvo pristatytas.

Kadangi jis nebuvo pristatytas per 30 dienų, nors Andrejus ir priminė apie tai prekybininkui ir davė jam daugiau laiko prekėms pristatyti, jis turi teisę iš prekybininko atgauti pinigus.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: