Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-02

Siuntimas ir pristatymas

Jei savo pirkinio nepasiėmėte iškart arba užsakėte jį pristatyti į namus, pardavėjas turėtų jį jums pristatyti per 30 dienų – nebent susitarėte dėl kitokio pristatymo laiko.

Pristatymo išlaidos

Visuomet turite gauti aiškią informaciją apie visą pirkinio kainą, įskaitant pristatymo ir kitas susijusias išlaidas.

Pardavėjas gali taikyti kitą kainą, jeigu prekes reikia pristatyti į kitą ES šalį. Tai gali būti pagrįsta, nes pašto paslaugų mokesčiai įvairiose ES šalyse skiriasi. Prieš pirkėjui įsigyjant prekes, pardavėjas turi jį informuoti, kokiomis pristatymo į užsienį galimybėmis galima naudotis ir kiek tai kainuoja.

Turite duoti aiškų sutikimą dėl bet kokių papildomų išlaidų, pavyzdžiui, jei pardavėjas nori jums pasiūlyti skubaus pristatymo arba dovanų įpakavimo paslaugą. Iš anksto pažymėti langeliai pardavėjo interneto svetainėje nėra toks sutikimas – jūs turėsite teisę gauti kompensaciją už bet kokį mokėjimą, kuriam jūsų sutikimas buvo gautas tokiu būdu.

Sugadintos prekės

Pardavėjas yra atsakingas už bet kokią prekėms padarytą žalą nuo jų išsiuntimo momento iki tol, kol jas gaunate.

Gavus užsakytą prekę ir nustačius, kad ji yra su trūkumais arba neveikia taip, kaip turėtų, galima pasinaudoti teise paprašyti, kad ta prekė būtų sutaisyta arba pakeista, o jeigu nei viena, nei kita padaryti neįmanoma, galima paprašyti sumažinti kainą arba atgauti sumokėtus pinigus.

Atminkite, kad visuomet turite bent 2 metų minimalią nemokamą garantiją nepriklausomai nuo to, ar prekes pirkote įprastoje parduotuvėje, ar kitur, pavyzdžiui, internete, iš katalogo arba telefonu. Daugiau informacijos apie garantijas ir prekių grąžinimą.

Nepristatytos prekės

Jeigu per 30 dienų arba per sutartą laikotarpį prekių negavote, turėtumėte apie tai priminti pardavėjui ir sutikti palaukti papildomą pagrįstos trukmės laikotarpį, kol bus pristatytos prekės. Pavyzdžiui, jeigu pardavėjas jus informavo, kad pristatymas vėluos vieną savaitę dėl tiekimo problemų, jums reikėtų į tai atsižvelgti ir sutikti palaukti tą savaitę.

Jeigu pardavėjas vis tiek nepristato prekių per pratęstą terminą, turite teisę nutraukti sutartį ir kuo greičiau atgauti pinigus. Laukti nereikia sutikti tais atvejais, jeigu pardavėjas atsisako pristatyti prekes arba jeigu sutartas pristatymo laikotarpis yra itin svarbus, pavyzdžiui, jei tų prekių jums reikia konkrečiam renginiui, pavyzdžiui, suknelės vestuvėms, ir pardavėjas apie tai buvo įspėtas iš anksto.

Atsitikimas

Jei prekės sutartu laiku nepristatomos, galite atšaukti užsakymą

Lapkričio viduryje slovakas Andrejus savo šeimai Kalėdoms internetu užsisakė dėžę vyno iš Italijos. Kalėdos atėjo ir praėjo, o vynas taip ir nebuvo pristatytas.

Kadangi jis nebuvo pristatytas per 30 dienų, nors Andrejus ir priminė apie tai pardavėjui ir davė jam daugiau laiko prekėms pristatyti, jis turi teisę iš pardavėjo atgauti pinigus.

Siuntinių pristatymo mokesčiai

Bendrovės, Europos Sąjungoje pristatančios tarptautinius siuntinius, turi kasmet pateikti viešą kainoraštį, kuris skelbiamas ES priemonėje. Šia priemone galima pasinaudoti norint patikrinti, kokiomis siuntinių pristatymo paslaugomis galima naudotis siunčiant siuntinius Europos Sąjungoje. Priemonėje pateikiama informacija tik apie laiškus ir siuntinius, ne lengvesnius kaip 500 g ir ne sunkesnius kaip 5 kg.

Norint pasižiūrėti, kokios bendrovės teikia paslaugas ir už kokią kainą, iš toliau pateiktų variantų tereikia pasirinkti savo šalį, šalį, į kurią siunčiamas siuntinys, ir siuntinio rūšį.

Bendrovės pavadinimas Kaina

Įspėjimas

Visuomet derėtų pasiteirauti siuntinių pristatymo bendrovės tikslios galutinės kainos, nes tiksliai kainai nustatyti gali reikėti tikslios informacijos, pvz., siuntinio matmenų arba svorio ir pašto kodo šalyje, į kurią siunčiamas siuntinys. Visos kainos pateikiamos vietos valiuta be PVM. Informacija apie kainas atnaujinama kasmet kovo 31 d.

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: