Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-09-29

Siuntimas ir pristatymas

Jei savo pirkinio nepasiėmėte iškart arba užsakėte jį pristatyti į namus, prekybininkas turėtų jį jums pristatyti per 30 dienų – nebent susitarėte dėl kitokio pristatymo laiko.

Pristatymo išlaidos

Visuomet turite būti aiškiai informuojamas apie visą pirkinio kainą, įskaitant pristatymo ir kitas susijusias išlaidas.

Gali būti pateisinamos skirtingos kainos už prekių pristatymą į užsienio šalis.

Turite duoti aiškų sutikimą dėl bet kokių papildomų išlaidų, pavyzdžiui, jei prekybininkas nori jums pasiūlyti skubaus pristatymo arba dovanų įpakavimo paslaugą. Iš anksto pažymėti langeliai prekybininko interneto svetainėje nėra toks sutikimas – jūs turėsite teisę gauti kompensaciją už bet kokį mokėjimą, kuriam jūsų sutikimas buvo gautas tokiu būdu.

Sugadintos prekės

Prekybininkas yra atsakingas už bet kokią prekėms padarytą žalą nuo jų išsiuntimo iki tol, kol jas gaunate.

Atminkite, kad jeigu bet kurioje ES šalyje įsigyta prekė pasirodo turinti defektų, neatrodo arba neveikia taip, kaip skelbta, turite teisę reikalauti ją pataisyti, pakeisti arba, jeigu to padaryti neįmanoma, grąžinti už ją sumokėtus pinigus. Daugiau informacijos apie garantijas pateikiama čia.

Nepristatytos prekės

Jeigu per 30 dienų arba per sutartą laikotarpį prekių negavote, turite apie tai priminti prekybininkui ir suteikti jam papildomą, pagrįstos trukmės laikotarpį prekėms pristatyti. Pavyzdžiui, jeigu prekybininkas jus informavo, kad pristatymas vėluos vieną savaitę dėl tiekimo problemų, jums reikėtų į tai atsižvelgti ir suteikti jam papildomą savaitę.

Jeigu prekybininkas vis dar nepristato prekių per pratęstą terminą, turite teisę nutraukti sutartį ir kuo greičiau atgauti pinigus.  Neprivalote sutikti papildomai laukti, jeigu prekybininkas atsisako pristatyti prekes arba jeigu sutartas pristatymo laikotarpis yra itin svarbus, pavyzdžiui, prekės reikalingos konkrečiam renginiui (pvz., jei užsakyta vestuvinė suknelė).

Atsitikimas

Lapkričio viduryje slovakas Andrejus savo šeimai Kalėdoms internetu užsisakė dėžę vyno iš Italijos. Kalėdos atėjo ir praėjo, o vynas taip ir nebuvo pristatytas.

Kadangi jis nebuvo pristatytas per 30 dienų, nors Andrejus ir priminė apie tai prekybininkui ir davė jam daugiau laiko prekėms pristatyti, jis turi teisę iš prekybininko atgauti pinigus.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai