Paskutinį kartą tikrinta 2019-02-04

Santuoka

Civilinė santuoka – tai teisinis statusas, pripažįstamas visose ES šalyse.

Partnerystėms, tokioms kaip civilinė sąjunga, registruota partnerystė arba faktinės sąjungos, taikomos kitos taisyklės negu santuokai.

Santuoką reglamentuojančios nacionalinės taisyklės ir praktika nevienodos įvairiose šalyse. Labiausiai skiriasi šie dalykai:

Daugiau informacijos apie santuoką ir sutuoktinių turto teisinį režimą reglamentuojančias nacionalines taisykles.

Tarptautinė santuoka ES

Ar su jūsų atveju susijusios skirtingos ES šalys, pavyzdžiui, nes tuokiatės su kitos šalies piliečiu arba piliete arba susituokę ketinate persikelti į užsienį?

Ką daryti prieš santuoką

Išsiaiškinkite, kurios šalies įstatymai taikomi jūsų santuokai ir jūsų, sutuoktinių, turto teisiniam režimui. Tai turės didelės reikšmės jūsų, kaip sutuoktinių, teisėms ir pareigoms.

Jei tuokiatės ne toje ES šalyje, kurioje gyvenate, pasiteiraukite jų abiejų valdžios institucijų, kokiais formalumais turite pasirūpinti, kad jūsų santuoka be jokių išlygų galiotų abiejose šalyse. Be kita ko, gali būti taikomi registravimo arba skelbimo reikalavimai.

Ką daryti po santuokos

Jūsų santuoka bus pripažįstama visose kitose ES šalyse, nors tai visapusiškai netaikoma tos pačios lyties asmenų santuokoms.

Jei tuokiatės ES šalyje, kuri nėra jūsų kilmės šalis, rekomenduojama įregistruoti santuoką savo šalies konsulinėje įstaigoje.

Jei persikeliate į kitą ES šalį dirbti, su jumis atvykti gyventi gali jūsų vyras arba žmona. Išsiaiškinkite gyvenimo kitoje šalyje taisykles:

Atsitikimas

Tos pačios lyties asmenų santuoka: kita šalis – kitos taisyklės

Belgijos pilietė Emma Belgijoje susituokė su Prancūzijos piliete Carine. Kai Emma turėjo išvykti dirbti į Italiją, Carine vyko drauge, bet Italijoje jos nebuvo laikomos susituokusiomis, nes šioje šalyje tos pačios lyties asmenų santuoka nepripažįstama.

Tačiau tos pačios lyties asmenų registruota partnerystė Italijoje leidžiama, tad Emmai ir Carine gali būti suteiktos tokios pačios teisės kaip partnerystę pagal Italijos teisę įregistravusioms poroms.

DUK.

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: