Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2019-03-27

Galimybės gauti energijos paslaugas ir jomis naudotis

Prijungimas prie elektros energijos tinklo

ES turite teisę reikalauti, kad jūsų namai būtų prijungti prie vietos elektros energijos tinklo ir jums būtų tiekiama elektros energija (tai netaikoma dujoms). Prijungimą užtikrina tinklo operatorius, paskirtas valdyti energetikos infrastruktūrą jūsų vietovėje (kiekvienam vietiniam tinklui paskirtas tik vienas operatorius).

Kad sužinotumėte tikslias tokio prijungimo sąlygas ir tarifus, susisiekite su savo nacionaline reguliavimo institucijaen .

Ši įstaiga taip pat turi stebėti, ar vietinių tinklų operatoriai užtikrina tinkamą vietos infrastruktūros veikimą.

Atsitikimas

Turite teisę į prijungimą prie elektros energijos tinklo

Marianas persikėlė gyventi į atokų Rumunijos kaimą ir naujuosiuose namuose norėjo įsivesti elektrą. Kelios bendrovės jam atsakė, kad jų tinklai šioje teritorijoje neveikia. Kreipęsis į nacionalinę reguliavimo instituciją, jis galiausiai išsiaiškino, kas teikia šią paslaugą Rumunijoje. Marianas susisiekė su šia bendrove ir ši jo namus prijungė prie elektros energijos tinklo.

Pažeidžiami vartotojai

Jei atsidūrėte nelengvoje padėtyje (pvz., nėra tinkamos infrastruktūros arba negalite apmokėti sąskaitų už energiją), negalite būti atjungti nuo elektros tinklo ir galite turėti teisę į paramą, kuria siekiama užtikrinti, kad jums būtų tiekiama būtina elektros energija. Viename bendrame informaciniame punkteen šalyje, kurioje gyvenate, jums bus paaiškinta, kada ir (arba) ar turite teisę į tokią paramą bei kokių priemonių imtasi jums padėti.

Energijos tiekėjo pasirinkimas

ES galite laisvai pasirinkti energijos tiekėją iš įvairių elektros energijos arba dujų tiekėjų, teikiančių paslaugas jūsų vietovėje.

Galite pasirinkti kitoje ES šalyje registruotą elektros energijos arba dujų tiekėją, jeigu tik jis teikia paslaugas ir jūsų vietovėje ir sutinka su jumis sudaryti sutartį.

Reikėtų skirti ES tiekėją ir tinklo operatorių. Savo vietovėje galite pasirinkti tiekėją, bet ne tinklo operatorių. Tinklo operatorius pats negali siūlyti tiekti energijos. Kartais tinklo operatorius yra didesnės įmonės, kuri tiekia energiją, dalis. Tačiau tokiu atveju jis turi turėti atskirą vaizdinę tapatybę, kad būtų išvengta painiavos su atskira tiekimo bendrove.

Energijos tiekėjo keitimas

Jei nuspręsite pakeisti savo dujų arba elektros energijos tiekėją, mokėti už pakeitimą nereikės. Jei laikotės pradinės sutarties sąlygų (pvz., pranešimo laikotarpio, sutartos minimalios sutarties galiojimo trukmės), jūsų vietovės tinklo operatorius pakeitimą turi atlikti per 3 savaites. Tiekėjams draudžiama nustatyti neproporcingus įpareigojimus, dėl kurių vartotojai negalėtų keisti tiekėjo.

Ne vėliau kaip per 6 savaites po to, kai pakeisite tiekėją, turėtumėte gauti galutinę ataskaitą arba sąskaitą iš savo ankstesnio tiekėjo.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: