Paskutinį kartą tikrinta 2022-12-14

Automobilio nuoma

Specialių automobilių nuomą reglamentuojančių ES taisyklių nėra nustatyta, tačiau nuomodamasis automobilį kitoje ES šalyje galite naudotis pagrindinėmis vartotojų teisėmis, tai yra:

Užsisakydamas automobilį turėtumėte skirti nuomos bendroves ir tarpininkus. Tarpininkai patys nuomojamų automobilių neteikia, jie tik užsako automobilį jūsų vardu nuomos bendrovėje. Kilus ginčams, už sutarties vykdymą atsako nuomos bendrovė, nebent sutartyje būtų nurodyta kitaip.

Ribota teisė nutraukti sutartį

Jei internetu, telefonu ar e. paštu užsisakėte automobilį ES, automatiškai neįgyjate teisės atšaukti užsakymo ir pareikalauti grąžinti pinigus, nors automobilių nuomos bendrovės taikomose sąlygose tai gali būti numatyta.

Įspėjimas

Automobilių nuomai negalioja ES taisyklės, suteikiančios jums teisę į 14 dienų persigalvojimo laikotarpį.

Nediskriminavimo principas

Automobilių nuomos bendrovės gali nevaržomos nustatyti savo kainas ir sąlygas įvairiose ES šalyse remdamosi savo patiriamomis išlaidomis ir kitais veiksniais. Tačiau kai nuomojate automobilį – internetu arba tiesiogiai automobilių nuomos bendrovės patalpose, ES taisyklėmis draudžiama diskriminacija dėl jūsų pilietybės arba šalies, kurioje gyvenate.

Atsitikimas

Vokietė Stefanie norėjo išsinuomoti automobilį Airijoje. Automobilių nuomos bendrovės svetainėje nurodyta kaina buvo 70 eurų.

Tačiau kai Stefanie pranešė įmonei, kur ji gyvena, kaina šoktelėjo iki daugiau kaip 140 eurų. Nurodyta priežastis buvo ta, kad ji negyvena Airijoje.

Manydama, kad tai nesąžininga, Stefanie kreipėsi į Europos vartotojų centrąAtidaryti kaip išorės nuorodą, kuris pasiekė, kad automobilių nuomos bendrovė imtų taikyti ES taisykles atitinkančią politiką.

Prieš užsisakydamas patikrinkite sąlygas!

Prieš išsinuomodamas automobilį įsitikinkite, kad supratote sąlygas. Svarbiausi dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, nurodyti toliau.

Draudimas

Kiekviena nuomojama transporto priemonė turi būti apdrausta civilinės atsakomybės draudimu, galiojančiu visose ES šalyse. Šis draudimas turėtų būti įtrauktas į nuomos kainą.

Taip pat galite apsidrausti savanorišku draudimu, kuriuo apdraudžiama nuo kitų pavojų, pvz., nuo vairuotojo sužalojimo, žalos jūsų transporto priemonei, jūsų transporto priemonės arba daiktų iš jos vagystės, vandalizmo rizikos, apmokamos teisinės pagalbos išlaidos.

Įsitikinkite, kad žinote, nuo kokios žalos apdraudžiama jūsų draudimo sutartimi. Šią informaciją turėtumėte rasti nuomos sutarties sąlygose.

Nuomoto automobilio vairavimas kitoje šalyje

Jei ketinate nuomotu automobiliu važiuoti į kelias šalis, privalote nuomos bendrovei apie tai pranešti užsisakydamas automobilį. Jei ji sutinka, kad transporto priemone važiuotumėte į kitą šalį, ji gali užtikrinti, kad turėtumėte tinkamus transporto priemonės dokumentus, draudimą ir prireikus gautumėte techninę pagalbą.

Jei gyvenate ES ir išsinuomojate automobilį ES nepriklausančioje šalyje, pavyzdžiui, Šveicarijoje, taikomos specialios taisyklės juo naudojantis ES šalyse.

Jei ketinate išsinuomotu automobiliu keliauti ir ES, ir jai nepriklausančiose šalyse, pavyzdžiui, iš Šveicarijos vykti į Prancūziją, Vokietiją, Austriją arba Italiją, apie tai nuomos bendrovei turite pranešti iš anksto. Ji gali jums skirti ES registruotą automobilį, kad būtų laikomasi ES muitų teisės aktų. Nors dauguma Šveicarijos automobilių nuomos bendrovių, kad būtų laikomasi ES muitų taisyklių, ES gyventojams skiria automobilius su ES registracijos numeriais, vis dėlto turėtumėte savo automobilių nuomos bendrovės apie tai pasiteirauti.

Be to, automobilių nuomos bendrovė privalo užtikrinti, kad automobilis atitiktų šalies, kurioje keliausite, muitų ir kelių eismo taisykles. Pavyzdžiui, tam tikrais metų mėnesiais daugelyje šalių yra privalomos žieminės padangos.

Jei ketinate vairuoti kitoje ES šalyje, išsiaiškinkite kelių eismo saugumo informaciją.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas

Jei planuojate išsinuomoti ir vairuoti automobilį kitoje ES šalyje, jums taip pat reikės sužinoti, ar joje galioja jūsų vairuotojo pažymėjimas.

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: