Paskutinį kartą tikrinta 2022-09-12

Tarpvalstybinis PVM

Jei jūsų įmonė įsisteigusi ES, turite skirtingų PVM prievolių priklausomai nuo to, kur perkate arba kam parduodate ir ar prekiaujate prekėmis, ar paslaugomis.

Pavyzdžiui, parduodant produktą Europos Sąjungoje PVM mokėtoja įregistruotai įmonei, veikiančiai kitoje ES šalyje, sandoriui taikyti PVM nereikia. Jei tas pats produktas parduodamas galutiniam vartotojui ES, jums gali reikėti taikyti jo šalyje nustatyto tarifo PVM.

Daugiau informacijos apie jūsų atveju svarbias taisykles pateikiama toliau.

Norėčiau gauti daugiau informacijos apie tarpvalstybinį PVM

Prekių pardavimas įmonėms, įsisteigusioms kitose ES šalyse

Parduodant prekes įmonei ir tas prekes siunčiant į kitą ES šalį, klientui PVM taikyti nereikia (jei jis turi galiojantį ES PVM mokėtojo kodą).

Vis tik galima atskaityti PVM, kuris sumokėtas už susijusias išlaidas, pavyzdžiui, už būtent tokiam sandoriui įsigytas prekes arba paslaugas.

Jei klientas galiojančio ES PVM mokėtojo kodo neturi, paprastai reikėtų už parduodamas prekes taikyti jūsų šalyje nustatyto tarifo PVM.

Įspėjimas

Yra kelios svarbios taisyklių išimtys de en fr .

Prekių pardavimas galutiniam vartotojui kitoje ES šalyje

Nuotolinei prekybai prekėmis, kurios tiekiamos ES esantiems klientams, taikoma 10 000 EUR PVM riba. Nepasiekus šios ribos, TTE paslaugoms (telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninėms paslaugoms) ir nuotolinei prekybai prekėmis ES nustatytas PVM gali būti taikomas toje ES valstybėje narėje, kurioje yra įsisteigęs apmokestinamasis asmuo.

Jei prekiaujate internetu, be kita ko, elektroninėse prekyvietėse ir platformose, galite užsiregistruoti vienoje ES šalyje ir nuotolinei prekybai taikomą PVM deklaruoti ir sumokėti už visas klientams ES skirtas prekes ir tarpvalstybines paslaugas.

Įspėjimas

Yra kelios svarbios taisyklių išimtys de en fr .

Be to, jei prekiaujate akcizais apmokestinamomis prekėmis arba naujomis transporto priemonėmis (automobiliais, laivais, orlaiviais), taikomos specialios taisyklės.

Paslaugų pardavimas įmonėms, įsisteigusioms kitose ES šalyse

Parduodant paslaugas įmonėms, įsisteigusioms kitose ES šalyse, PVM klientams paprastai taikyti nereikia. Jie už gautas paslaugas turės mokėti jų šalyje nustatyto tarifo PVM (taikydami atvirkštinio apmokestinimo tvarką).

Vis tik galima atskaityti PVM, kuris sumokėtas už susijusias išlaidas, pavyzdžiui, už būtent tokiam sandoriui įsigytas prekes arba paslaugas.

Įspėjimas

Yra kelios svarbios taisyklių išimtys de en fr .

Paslaugų pardavimas galutiniam vartotojui kitoje ES šalyje

Paprastai klientams reikia taikyti jūsų šalyje nustatyto tarifo PVM, išskyrus telekomunikacijų, transliavimo ar elektronines paslaugas, kurios visada apmokestinamos kliento šalyje (t. y. šalyje, kurioje privatus asmuo turi nuolatinį adresą arba paprastai gyvena arba kurioje neapmokestinamasis asmuo yra įsisteigęs).

Įspėjimas

Yra kelios svarbios taisyklių išimtys de en fr .

Prekių pirkimas kitoje ES šalyje

Jei perkate ir gaunate jūsų verslui reikalingas prekes iš kitos ES šalies, turite deklaruoti ir už jas sumokėti jūsų šalyje nustatyto tarifo PVM, tarsi prekes būtumėte pardavęs jūs pats.

Paprastai tą sumą galima atskaityti vėliau, kai rengiate PVM deklaraciją.

Įspėjimas

Yra kelios svarbios taisyklių išimtys de en fr .

Paslaugų pirkimas kitoje ES šalyje

Jei perkate ir gaunate jūsų verslui reikalingas paslaugas iš kitos ES šalies (Šiuo atveju bet kuri iš 27 ES valstybių narių), turite deklaruoti ir už jas sumokėti jūsų šalyje nustatyto tarifo PVM, tarsi paslaugas būtumėte pardavęs jūs pats (taikoma atvirkštinio apmokestinimo tvarka).

Paprastai tą sumą galima atskaityti vėliau, kai rengiate PVM deklaraciją.

Įspėjimas

Yra kelios svarbios taisyklių išimtys de en fr .

Šios PVM taisyklės turi būti taikomos visoje ES, tačiau jos netaikomos toliau išvardytoms teritorijoms, kurios priklauso valstybėms narėms arba yra su jomis susietos.

Specialiosios teritorijos

 • Alandų salos
 • Prancūzijos užjūrio departamentai fr
 • Biuzingeno teritorija
 • Helgolando sala
 • Atono kalnas
 • Italijos Kampionės savivaldybė
 • Italijai priklausanti Lugano ežero dalis
 • Livinjas
 • Kanarų salos
 • Seuta
 • Melilja

ES PVM taisyklės taikomos tokioms už ES ribų esančioms vietovėms:

 • Monakui

Prekių pardavimas klientams už ES ribų

Jei parduodate prekes klientams už ES ribų, jiems PVM taikyti neturite. Vis tik turite teisę atskaityti PVM, kuris sumokėtas už susijusias išlaidas, pavyzdžiui, už būtent tokiam sandoriui įsigytas prekes ar paslaugas.

Paslaugų pardavimas klientams už ES ribų

Jei teikiate paslaugas klientams už ES ribų, paprastai jiems PVM taikyti neturite. Tačiau jei paslauga naudojama kitoje ES šalyje, ta šalis turi teisę apmokestinti PVM.

Vis tik turite teisę atskaityti PVM, kuris sumokėtas už susijusias išlaidas, pavyzdžiui, už būtent tokiam sandoriui įsigytas prekes ar paslaugas.

Prekių pirkimas už ES ribų

Jei verslui reikalingas prekes perkate iš ES nepriklausančioje šalyje įsisteigusio tiekėjo, paprastai PVM turite mokėti importo vietoje de en fr . Atidaryti kaip išorės nuorodą

Turint apmokestinamų pardavimo sandorių, paprastai tą sumą galima atskaičiuoti vėliau, rengiant PVM deklaraciją.

Paslaugų pirkimas už ES ribų

Jei gaunate jūsų verslui reikalingas paslaugas iš teikėjo, kuris yra įsisteigęs už ES ribų, paprastai turėtumėte mokėti jūsų šalyje nustatyto tarifo PVM, tarsi paslaugas būtumėte suteikęs jūs pats (taikoma atvirkštinio apmokestinimo tvarka).

Paprastai tą sumą galima atskaityti vėliau, kai rengiate PVM deklaraciją.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Pasidalyti šiuo puslapiu: