Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2023-01-02

Automobilio registravimo dokumentai ir formalumai

Bendra taisyklė ES yra ta, kad savo transporto priemonę turite įregistruoti toje šalyje, kurioje yra jūsų įprastinė gyvenamoji vieta.

Bendro ES teisės akto dėl transporto priemonių registracijos nėra. Čia aprašoma daugelyje ES šalių galiojanti tvarka.

Galite patikrinti, kokios taisyklės galioja jūsų šalyje ir šalyje, į kurią persikeliate.

Pasirinkite šalį

Dokumentai, kuriuos reikia pateikti įregistruojant automobilį:

Techninės apžiūros pažyma ir techninės apžiūros patvirtinimas

Automobilių savininkai atsakingi už tai, kad jų automobiliai būtų geros techninės būklės. Po 4 metų nuo pirmos registracijos ir vėliau kas 2 metus jie taip pat turi atlikti savo automobilio techninę apžiūrą.

Jeigu persikeliate į kitą ES šalį ir norite joje perregistruoti savo automobilį, jums reikės atitinkamoms institucijoms pateikti patvirtinimą, kad ankstesnėje jūsų gyvenamojoje šalyje buvo atlikta jo techninė apžiūra.

Įspėjimas

Techninių apžiūrų dažnumas įvairiose ES šalyse gali būti labai skirtingas.

Techninės apžiūros patvirtinimas turėtų būti matomoje vietoje jūsų automobilyje, jame turėtų būti nurodyti apžiūros rezultatai, transporto priemonės tapatybė ir kitos apžiūros data. Techninės apžiūros pažymos galiojimas turėtų būti pripažįstamas net ir pasikeitus automobilio savininkui.

Registracijos pažymėjimas

Registruojant automobilį ES, atitinkamos institucijos išduoda registracijos pažymėjimą. Registracijos pažymėjimą sudaro viena arba dvi dalys, priklausomai nuo jūsų šalyje galiojančių taisyklių. Jeigu vykstate arba persikeliate į kitą ES šalį, jūsų automobilio registracijos pažymėjimas turi būti pripažįstamas kitų ES šalių. Jeigu kitoje ES šalyje jums reikia perregistruoti savo automobilį, naujoje šalyje registravimo institucijoms jums reikės pateikti ankstesnį automobilio registracijos pažymėjimą. Jeigu jūsų pažymėjimą sudaro dvi dalys, jums reikės pateikti abi dalis. Kai kuriose ES šalyse prieš perregistruojant automobilį gali reikėti pateikti papildomų dokumentų, todėl jums reikėtų tiksliai sužinoti, kokie reikalavimai galioja jūsų naujoje šalyje.

Keliaujant automobiliu arba persikeliant į kitą šalį reikėtų visada su savimi turėti automobilio registracijos pažymėjimą. Jeigu dokumentą sudaro dvi dalys, pakanka pasiimti pirmąją dalį.

Nuosavybės patvirtinimo dokumentas

Jūsų gali būti paprašyta įrodyti, kad esate teisėtas šios transporto priemonės savininkas. Kaip pirkimo įrodymai pateikiamose sąskaitose faktūrose turėtų būti aiškiai nurodytas automobilių pardavėjo PVM mokėtojo kodas.

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sumokėjimo patvirtinimo dokumentas

Registruojant transporto priemonę nacionalinės institucijos turi teisę patikrinti, ar buvo tinkamai sumokėtas PVM. PVM taisyklės naujiems ir naudotiems automobiliams skiriasi, taip pat yra skirtumas, ar jį perkate iš specializuoto platintojo, ar iš privataus asmens.

PVM tikslais automobilis yra naujas, kai juo nuvažiuota ne daugiau kaip 6 000 km ARBA jis buvo naudojamas ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Pasitikrinkite, kur turite sumokėti PVM už kitoje ES šalyje pirktą automobilį.

Draudimo patvirtinimo dokumentas

Kai registruojate savo automobilį, turite įrodyti, kad esate apsidraudęs. Registracijos įstaigos pareigūnai turėtų pripažinti bet kurios draudimo bendrovės suteiktą draudimo apsaugą, jeigu tokia draudimo bendrovė:

Naujo automobilio atitikties sertifikatas

Jį išduoda gamintojas. Šiuo dokumentu paliudijama, kad techninės transporto priemonės charakteristikos atitinka saugos ir aplinkos apsaugos standartus. Tai gali būti arba europinis (EB), arba nacionalinis sertifikatas.

EB atitikties sertifikatas

EB atitikties sertifikatas galioja visose ES šalyse. Jeigu turite galiojantį savo transporto priemonės EB sertifikatą, nacionalinės institucijos negali reikalauti jokių papildomų techninių dokumentų, nebent jūsų transporto priemonė po išleidimo iš gamyklos buvo modifikuota – tada jos gali pareikalauti, kad būtų atlikta nauja atitikties patikra.

Nacionalinis atitikties sertifikatas

Nacionalinis atitikties sertifikatas galioja tik jį išdavusioje šalyje. Paprastai jis išduodamas autobusams, sunkvežimiams, furgonams, priekaboms ir savos konstrukcijos transporto priemonėms, pagamintoms iki 2009 m. gegužės mėn., arba senoviniams automobiliams.

Jeigu jūsų automobilis jau registruotas ir jūs persikeliate gyventi į kitą ES šalį, jos kompetentingos institucijos prieš perregistruodamos jūsų transporto priemonę veikiausiai pareikalaus papildomų techninių patikrų arba sertifikatų.

Įspėjimas

Šiame puslapyje pateikiama informacija netaikoma ES gyvenantiems Jungtinės Karalystės piliečiams ir Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems ES piliečiams. Tais atvejais taikomos nacionalinės taisyklės.

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: