Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-02

Civilinė sąjunga ir registruota partnerystė

Keliose ES šalyse galima oficialiai įteisinti partnerystę nesituokiant – sudaryti civilinę sąjungą arba registruotą partnerystę.

Civilinė sąjunga – tai kai du kaip pora gyvenantys žmonės savo sąjungą užregistruoja atitinkamoje savo gyvenamosios šalies institucijoje.

ES šalių skirtumai šioje srityje yra didžiuliai ir apima, pavyzdžiui, tokius klausimus:

Išsiaiškinkite, kokios taisyklės taikomos jums

Jūsų atvejis susijęs su dviem arba daugiau ES šalių, pavyzdžiui, dėl to, kad užregistravę sąjungą persikeliate arba ją užsiregistravote užsienyje?

Registruotų partnerių nuosavybės teisės ir išlaikymo teisės įvairiose ES šalyse yra nevienodos ir skirtumai gali būti labai dideli.

Išsiaiškinkite, kurios šalies įstatymai taikomi jūsų partnerysteiAtidaryti kaip išorės nuorodą. Nuo to labai priklausys jūsų, kaip registruotų partnerių, teisės ir pareigos.

Civilinės sąjungos pripažinimas

Kai kuriose ES šalyse civilinė sąjunga ir registruota partnerystė laikomos lygiavertėmis arba prilygintinomis santuokai.

Visos šalys, kuriose leidžiama tuoktis tos pačios lyties asmenims, paprastai pripažįsta kitose šalyse sudarytą tos pačios lyties asmenų registruotą partnerystę.

Šalyse, kuriose tos pačios lyties asmenims tuoktis neleidžiama, bet kuriose partnerystė kokia nors forma registruojama, užsienyje susituokusioms tos pačios lyties asmenų poroms paprastai suteikiamos tokios pat teisės kaip partnerystę įregistravusioms poroms.

Tačiau šių ES šalių įstatymuose registruota partnerystė nenumatyta:

Persikėlimas į užsienį su partneriu arba partnere

Kai civilinė sąjunga laikoma lygiaverte arba prilygintina santuokai, jums suteikiamos tokios pačios imigracijos teisės: jei kurioje iš tų šalių apsigyvensite, jūsų registruotas partneris arba partnerė turės teisę vykti kartu su jumis.

Jei vykstate į kitą ES šalį, kurioje registruota partnerystė visai nepripažįstama, jūsų partnerystė bus laikoma tinkamai patvirtintais ilgalaikiais santykiais. Jūsų priimančioji šalis turi jūsų partneriui arba partnerei sudaryti palankias sąlygas į ją atvykti ir joje gyventi.

Daugiau informacijos apie jūsų teisę gyventi užsienyje

Atsitikimas

Galimybė gyventi šalyje dėl registruotos partnerystės

Verslininkė iš ES šalies A Nina tyrė verslo galimybes šalyje B ir norėjo, kad pas ją gyventi atvyktų jos registruotas partneris Hansas, kuris tuo metu buvo bedarbis.

Nors šalyje B registruota partnerystė nepripažįstama, partnerystės buvimas tapo įrodymu, kad jų santykiai ilgalaikiai, todėl Hansui buvo leista atvykti į ją gyventi su Nina, net jei jis neturėjo savo finansinių išteklių.

DUK.

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: