Paskutinį kartą tikrinta 2022-07-04

Geografinės nuorodos

Jei jūsų produktas yra konkrečios geografinės kilmės ir reputacijos, t. y. jam iš esmės priskirtina tam tikra kokybė ar kitos produkto savybės, jį galima apsaugoti geografine nuoroda (GN).

Geografinėmis nuorodomis apsaugomi:

Geografinės nuorodos apsaugos suteikiamos teisės

Geografinėmis nuorodomis jūsų produktai apsaugomi nuo registruoto pavadinimo netinkamo naudojimo arba imitavimo ir vartotojams užtikrinama, kad tokio produkto kilmė yra tikra. Šiomis taisyklėmis užtikrinama, kad jūs ir visi gamintojai atitinkamoje geografinėje vietovėje turėtų kolektyvines teises į produktą, jeigu įvykdomi tam tikri reikalavimai.

Kokybės sistemos

Pagal ES kokybės sistemas apsaugomi produktų, kurių kokybė arba savybės neatsiejamos nuo geografinės kilmės en , pavadinimai. Tai:

Daugiau informacijos apie ES kokybės sistemas en .

Susipažinkite su produktų pavadinimų sąrašu en , kuriame pateikiami pavadinimai, kuriems prašoma suteikti arba jau suteikta SKVN, SGN arba GN.

Kaip prašyti geografinės nuorodos apsaugos?

Susipažinkite, kaip įregistruoti savo produkto pavadinimą en ES kokybės sistemoje.

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Europos intelektinės nuosavybės teisių pagalbos tarnyba

Nemokamos konsultacijos ir mokymas ES bendrai finansuojamų projektų arba tarptautinių verslo sandorių intelektinės nuosavybės valdymo klausimais.

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Pasidalyti šiuo puslapiu: