Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2019-12-13

Europos Sąjungoje keliaujantiems nepilnamečiams reikalingi dokumentai

Koronavirusas: Saugus kelionių apribojimų naikinimas

Visiems vaikams, kurie vyksta į užsienį:

be savo pačių galiojančio paso arba asmens tapatybės kortelės, gali prireikti papildomo (oficialaus) jų tėvų, antrojo iš tėvų arba teisėto globėjo (-ų) pasirašyto dokumento, kuriuo jiems leidžiama vykti į užsienį.

ES taisyklių šiuo klausimu nėra, kiekviena ES šalis pati nusprendžia, ar reikia reikalauti, kad vaikas turėtų oficialų tėvų arba globėjų leidimą. Prieš vaikui keliaujant išsiaiškinkite , ko reikalaujama šalyje, į kurią ir iš kurios vykstama:

Pasirinkite šalį

* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Atkreipkite dėmesį, kad net jei kuri nors šalis leidžia nepilnamečiams išvažiuoti iš jų teritorijos arba įvažiuoti į ją be oficialaus leidimo, jiems gali reikėti jį parodyti kitose šalyse, per kurias jie važiuoja.

Prieš keliaujant lėktuvu labai rekomenduojama pasiteirauti apie tai oro transporto bendrovių, nes daugelis jų reikalauja oficialių leidimų ir turi specialias formas šiam tikslui.

Kadangi kiekvienos šalies taisyklės gali pasikeisti be išankstinio įspėjimo, vertėtų pasiteirauti informacijos iš pačių valdžios institucijų arba atitinkamų ambasadų ar konsulatų.

Daugiau informacijos: Teisėtas vaiko išsivežimas į užsienį

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pasidalyti šiuo puslapiu: