Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2018-01-24

ES pilietybės neturinčių šeimos narių registravimas kitoje ES šalyje

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

 • Klausimai ir atsakymai, remiantis 2017 m. gruodžio 8 d. ES ir JK bendra ataskaitaEnglish
 • ES leidiniai apie BrexitEnglish
 • Jungtinės Karalystės vyriausybės informacija ir patarimai Brexit klausimaisEnglish

Per pirmus 3 mėnesius priimančiojoje šalyje iš ES pilietybės neturinčių jūsų šeimos narių negali būti reikalaujama pateikti prašymą išduoti leidimo gyventi kortelę, patvirtinančią jų teisę gyventi toje šalyje, nors kai kuriose šalyse atvykus reikia iškart pranešti apie savo buvimą joje.

Po 3 mėnesių priimančiojoje šalyje ES pilietybės neturintys šeimos nariai turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje (dažnai savivaldybėje arba vietos policijos nuovadoje). 

Kad gautų leidimo gyventi kortelę, jie turės pateikti:

 • galiojantį pasą,
 • jūsų, kaip ES piliečio, registracijos liudijimą arba bet kokį kitokį jūsų gyvenimo toje šalyje įrodymą,
 • šeiminių santykių su jumis buvimo įrodymą (pvz., santuokos arba gimimo liudijimą),
 • vaikų ir anūkų atveju reikės įrodymo, kad jiems mažiau kaip 21 metai arba kad jie yra jūsų išlaikomi,
 • tėvų ir senelių atveju reikės įrodymo, kad jie yra jūsų išlaikomi,
 • kitų šeimos narių atveju reikės įrodymo, kad jie yra jūsų išlaikomi arba kad esama rimtų sveikatos priežasčių, dėl kurių jūs turite jais rūpintis asmeniškai,
 • partnerių, su kuriais nesudaryta santuoka, atveju reikės ilgalaikio ar patvaraus ryšio su jumis įrodymo.

Negali būti prašoma jokių kitų dokumentų

Sprendimą, ar išduoti leidimą gyventi šalyje, valdžios institucijos turėtų priimti per 6 mėnesius. Jei jos to nepadarytų, galite kreiptis į mūsų pagalbos tarnybas. Bet kuriuo atveju ES pilietybės neturintys jūsų šeimos nariai negali būti išsiųsti iš šalies pasibaigus vizos galiojimui, kol tvarkomas jų prašymas išduoti leidimo gyventi kortelę.

Jeigu jų prašymas atmetamas, valdžios institucijos privalo sprendimą jiems pateikti raštu, nurodydamos jo priežastis bei padarinius, be to, turi būti paaiškinta, kaip jūsų giminaičiai arba partneris ar partnerė gali sprendimą apskųsti ir iki kada.

Jeigu jų prašymas patenkinamas, leidimo gyventi kortelė dažnai bus išduota nemokamai. Jei imamas mokestis, jis negali būti didesnis už kainą, kurią tos šalies piliečiai moka už panašius dokumentus, pavyzdžiui, asmens tapatybės korteles.

Dokumente turėtų būti aiškiai nurodyta, kad tai ES piliečio šeimos nario leidimo gyventi kortelė.

Leidimas gyventi šalyje turėtų galioti 5 metus (arba jūsų planuojamą gyvenimo šalyje laikotarpį, jei jis trumpesnis). Pasikeitus adresui, gali reikėti apie tai pranešti valdžios institucijoms.

Jūsų šeimos nariai gali naudotis leidimo gyventi kortele keliaudami į kitą ES šalį, tačiau jei jie nori persikelti gyventi į kitą ES šalį, turi pateikti prašymą išduoti leidimo gyventi naujoje priimančioje šalyje kortelę. Tol, kol jie yra jūsų išlaikomi, turite persikraustyti kartu su jais.

Atsitikimas

Džeimsas yra JAV pilietis ir gyvena Italijoje su savo motina ir italu patėviu Džiuzepe. Džeimsas norėtų persikelti į Ispaniją ir ten ieškoti darbo. Jo tėvai negali kraustytis kartu su juo, tačiau gali jį remti finansiškai.

Džeimsui teikiant prašymą išduoti leidimo gyventi kortelę Ispanijoje, Ispanijos imigracijos tarnyba paaiškino, kad nors Džeimsas, kaip ES piliečio šeimos narys, turi leidimą gyventi Italijoje, tai automatiškai nesuteikia jam teisės gyventi Ispanijoje. Jo teisė gyventi ES priklauso nuo Džiuzepės ES pilietybės. Džiuzepė turėtų persikelti į Ispaniją kartu su Džeimsu ir įrodyti, kad turi pakankamai lėšų jiems abiem išlaikyti.

Sužinokite, kur ir kaip registruoti ES pilietybės neturinčius savo šeimos narius priimančiojoje šalyje:

Pasirinkite šalį

* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Daugelyje šalių jūsų šeimos nariai turės su savimi visuomet turėti leidimo gyventi kortelę ir pasą. Jei juos pamirštų, jie gali gauti baudą arba būti laikinai sulaikyti, bet vien dėl to jie negali būti išsiųsti iš šalies.

Kaip užregistruoti ES pilietybę turinčius šeimos narius.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai