Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2022-11-09

PVM perkant arba parduodant automobilį

Pasitikrinkite, kokį PVM reikia mokėti perkant arba parduodant automobilį ES arba importuojant už ES ribų įsigytą automobilį.

Šiame puslapyje pateikiama informacija apie PVM taisykles, taikomas, kai automobilį perka arba parduoda privatus asmuo. Jei reikia informacijos apie įmonėms taikomas PVM taisykles, ieškokite puslapyje apie įmonių tarpusavio sandorius.

Ar automobilį perkate, ar parduodate?

Kur jį perkate?

Jei perkate automobilį kitoje ES šalyje, įsiveždami jį į šalį, kurioje gyvenate, muito nemokate.

Kas yra pardavėjas?

Jei perkate automobilį iš privataus pardavėjo, jo šalyje PVM mokėti nereikia. PVM turite sumokėti tik toje šalyje, kurioje automobilį įregistruosite. PVM turėtų būti apmokestinama visa automobilio kaina, t. y. turite įskaičiuoti visus priedus arba susijusias išlaidas, tokias kaip pristatymo mokesčiai.

Privatus pardavėjas galės atgauti tam tikrą PVM sumą iš šalies, kurioje pirko automobilį. Grąžintino PVM sumą paprastai apskaičiuoja mokesčių institucijos, ir ji yra proporcinga laikui, kurį pardavėjas naudojo automobilį ES šalyje. Dėl informacijos apie taisykles, kuriomis nustatomos pardavėjo prievolės, ir kaip susigrąžinti šį PVM pardavėjas turi kreiptis į nacionalinį mokesčių administratoriųAtidaryti kaip išorės nuorodą.

automobilį PVM mokėti neturite.

PVM turite sumokėti toje šalyje, kurioje automobilį įregistruosite. Turite mokėti PVM nuo visos automobilio kainos, t. y. turite įskaičiuoti visus priedus arba susijusias išlaidas, kaip antai pristatymo išlaidas.

Jei automobilį perkate vienoje ES šalyje ir ketinate jį išvežti į kitą ES šalį ir ten įregistruoti, turite pranešti apie tai automobilių pardavėjui, kad toje šalyje netektų mokėti PVM.

Jei PVM sumokėjote du kartus – ir pirkimo, ir registracijos šalyje, – turite teisę jį susigrąžinti. Pirmiausiai tai turite aptarti su pardavėju arba paskui su mokesčių administratoriumiAtidaryti kaip išorės nuorodą šalyje, kurioje automobilį nusipirkote.

Atsitikimas

Italijoje gyvenantis Mario nusprendė pirkti naują automobilį Vokietijoje. Kadangi automobilis naujas, PVM turėtų būti mokamas Italijoje, kur Mario nori jį įregistruoti. Tačiau pardavėjas turi mokėti PVM Vokietijos finansinėms institucijoms ir privalo įrodyti, kad automobilis skirtas išvežti ir įregistruoti kitoje ES šalyje. Todėl jis reikalauja, kad Mario kaip garantiją PVM sumokėtų Vokietijoje.

Įregistravęs savo automobilį Italijoje ir joje sumokėjęs PVM, Mario gali nusiųsti įrodymą Vokietijoje esančiam pardavėjui ir paprašyti grąžinti PVM, kurį jis sumokėjo Vokietijoje.

Įspėjimas

Kuri data laikoma automobilio pristatymo data, priklauso nuo konkrečios šalies. Tai gali būti diena, kai pasirašote pirkimo užsakymą, arba diena, kai išrašoma sąskaita faktūra.

Kai iš automobilių pardavėjo perkate naudotą automobilį, jis gali būti apmokestintas arba neapmokestintas PVM ir gali būti atskirai nurodytas arba nenurodytas sąskaitoje.

Viskas priklauso nuo to, kaip prekiautojas apskaičiuos PVM už šį automobilį. Daugiau informacijos apie taikytinas PVM taisykles gausite šalyje, kurioje perkate automobilį, arba užklausę tos šalies PVM institucijų.

PVM nereikės mokėti tuo atveju, jeigu naudotą automobilį susigrąžinate į kitą ES šalį. Turėsite įregistruoti automobilį šalyje, kurioje nuolat gyvenate, ir joje sumokėti registracijos ir kelių mokestį.

Kaip ir už bet kokias kitas importuotas prekes turite sumokėti muitą ir importo PVM.

Dėl muitinės deklaracijoje nurodytinų duomenų, mokesčių mokėjimo arba mokesčių lengvatų kreipkitės į savo šalies muitinęAtidaryti kaip išorės nuorodą arba PVM institucijasAtidaryti kaip išorės nuorodą.

Ar automobilis naujas, ar naudotas?

Jei savo automobilį parduodate kaip privatus pardavėjas, neturite jo apmokestinti PVM.

Jei klientui iš kitos ES šalies parduodate nauju laikomą automobilį, pirkėjas PVM už jį turės sumokėti ES šalyje, kurioje jį įregistruos. Tokiu atveju galėsite atgauti tam tikrą PVM sumą iš šalies, kurioje pirkote automobilį.

Grąžintino PVM sumą apskaičiuos mokesčių administratorius šalyje, kurioje įsigijote automobilį, ir ši suma turėtų būti proporcinga laikui, kurį naudojotės automobiliu.

Atsitikimas

Atgaukite dalį sumokėto PVM parduodamas savo naują automobilį

Sofie Danijoje nusipirko naują automobilį už 30 000 eurų ir dar sumokėjo 7 500 eurų PVM (25 %, Danijos PVM tarifas). Per 4 mėnesius ji automobiliu nuvažiavo 7 000 km. Tuomet ji nusprendė jį parduoti Jonui už 16 000 eurų. Mokesčių tikslais automobilis vis dar laikomas nauju.

Jonas automobilį parsivežė namo į Austriją. Jis sumokėjo 3 200 eurų PVM Austrijos mokesčių administratoriui (Austrijos PVM tarifas yra 20 %).

Kaip pardavėja, Sofie turėtų žinoti, kad ji gali susigrąžinti dalį PVM. Jeigu PVM už antrą pardavimą būtų buvęs taikomas Danijoje, mokėtina suma būtų buvusi 4 000 eurų (25 % nuo 16 000 eurų). Kadangi automobilis vis dar laikomas nauju, Sofie turi teisę iš Danijos institucijų atgauti 4 000 eurų iš perkant automobilį sumokėtų 7 500 eurų PVM.

Įspėjimas

Kuri data laikoma automobilio pristatymo data, priklauso nuo konkrečios šalies. Tai gali būti diena, kai pasirašote pirkimo užsakymą, arba diena, kai išrašoma sąskaita faktūra.

Jei savo automobilį parduodate kaip privatus pardavėjas, neturite jo apmokestinti PVM.

Taip pat žr.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: