Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2020-07-10

Ribotų judumo galimybių keleivių teisės

Paveikė „Brexit’as“?

Kelionės lėktuvu

Jeigu jūsų judumas ribotas, vis tiek turėtumėte turėti galimybę keliauti lėktuvu, kaip ir visi kiti asmenys.

Taip pat turite teisę į nemokamą pagalbą įlipant į lėktuvą ir išlipant iš jo, skrydžio metu bei oro uostuose prieš skrydį ir po jo.

Kad gautumėte kuo geresnę pagalbą, ne vėliau kaip prieš 48 valandas iki kelionės susisiekite su oro transporto bendrove, bilietų platintojais arba kelionės organizatoriais ir paaiškinkite, kokios pagalbos jums reikės. Jie jums patars ir dėl neįgaliojo vežimėlio arba kitos pagalbinės judėjimo priemonės (su baterijomis arba be jų).

Negali būti atsisakyta įsodinti jus į lėktuvą dėl riboto judumo, nebent lėktuvas yra per mažas, yra tam tikrų saugumo sumetimų arba oro transporto bendrovė negali jūsų vežti dėl saugos taisyklių.

Oro transporto bendrovės skrydžio metu neprivalo padėti jums valgyti arba vartoti vaistus. Jeigu tokia pagalba jums būtina, pavyzdžiui, ilgo skrydžio metu, oro transporto bendrovė gali paprašyti, kad jus lydėtų kitas asmuo.

Jeigu keliaujant jums kyla problemų gauti pagalbą, turėtumėte kreiptis į oro uosto vadovybę arba atitinkamą oro transporto bendrovę.

Jei jų atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į šalies, kurioje kilo problemų, nacionalinę vykdymo užtikrinimo įstaigąpdfen [176 KB].

Gairėspdfdeesfritplen riboto judumo žmonėms keliaujant oro transportu

Kelionės traukiniu

Jeigu jūsų judumas ribotas, vis tiek turėtumėte turėti galimybę keliauti traukiniu, kaip ir visi kiti asmenys. Be to, turėtų būti galima iš geležinkelių bendrovės lengvai gauti informacijos apie galimybes įlipti į traukinį.

Taip pat turite teisę į nemokamą pagalbą įlipant į traukinį ir išlipant iš jo arba persėdant iš vieno traukinio į kitą, kelionės metu bei stotyse prieš kelionę ir po jos.

Kad gautumėte kuo geresnę pagalbą, ne vėliau kaip prieš 48 valandas iki kelionės susisiekite su geležinkelių bendrove, bilietų platintojais arba kelionės organizatoriais ir paaiškinkite, kokios pagalbos jums reikės.

Negali būti atsisakyta jus įlaipinti dėl riboto judumo, nebent tai iš tiesų būtina, kad nebūtų pažeistos įmonės taikomos naudojimosi paslaugomis taisyklės.

Jeigu keliaujant jums kyla problemų gauti pagalbą, turėtumėte kreiptis į stoties vadovybę arba atitinkamą geležinkelių bendrovę.

Jei jų atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į šalies, kurioje kilo problemų, nacionalinę vykdymo užtikrinimo įstaigąpdfen [176 KB].

ES šalys tam tikrais atvejais gali leisti nesilaikyti šių reikalavimų, pvz., jeigu traukinys vyksta vidaus maršrutu ir nekerta valstybinės sienos, arba jeigu traukinys vyksta tarptautiniu maršrutu, kuris prasideda arba baigiasi už ES ribų.

Jei pageidaujate išsamesnės informacijos šiais klausimais, kreipkitės į nacionalines vykdymo užtikrinimo įstaigas.

Kelionės artimojo ir tolimojo susisiekimo autobusais

Jeigu jūsų judumas ribotas, vis tiek turėtumėte turėti galimybę keliauti autobusu, kaip ir visi kiti asmenys.

Dėl to, kad jūsų judumas ribotas, negali būti atsisakyta jums parduoti bilietą, rezervuoti vietą ar įlaipinti jus į autobusą, nebent jei tai iš tiesų būtina, kad nebūtų pažeisti sveikatos ir saugos reikalavimai, arba jeigu dėl infrastruktūros negalima garantuoti saugios kelionės.

Jeigu vykstama tolimojo susisiekimo maršrutu (kai nustatytas autobuso maršrutas (bet ne atskira jūsų kelionė) yra 250 km arba ilgesnis):

Pagalba teikiama nemokamai, bet tam, kad ji jums būtų suteikta, reikia ne vėliau kaip prieš 36 valandas iki kelionės kreiptis į autobusų bendrovę, bilietų platintojus arba kelionės organizatorius ir pranešti, kokios pagalbos jums reikės.

Kelionės organizatoriai arba stoties vadovybė gali prašyti jūsų atvykti į nurodytą vietą ne anksčiau kaip prieš valandą iki išvykimo pagal tvarkaraštį laiko.

Jeigu keliaujant jums kyla problemų gauti pagalbą, turėtumėte kreiptis į stoties vadovybę arba atitinkamą autobusų transporto bendrovę.

Jei jų atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į šalies, kurioje kilo problemų, nacionalinę vykdymo užtikrinimo įstaigąpdfen.

Kelionės laivu

Jeigu jūsų judumas ribotas, vis tiek turėtumėte turėti galimybę keliauti laivu, kaip ir visi kiti asmenys.

Taip pat turite teisę į nemokamą pagalbą lipant į laivą, išlipant iš jo arba persėdant į kitą laivą, kelionės metu ir uoste.

Kad gautumėte kuo geresnę pagalbą, ne vėliau kaip prieš 48 valandas iki kelionės turite pranešti vežėjui, bilietų platintojams arba kelionės organizatoriams, kokios pagalbos jums reikės.

Net jei to nepadarėte, vežėjas ir prieplaukos vadovybė turi imtis visų tinkamų priemonių, kad padėtų jums įlipti į laivą, iš jo išlipti, taip pat padėti kelionės metu.

Jeigu jūs turite ypatingų nakvynės, sėdėjimo vietos, pagalbos poreikių arba jeigu turite vežtis medicininę įrangą, užsisakydami kelionę praneškite apie tai bilietų platintojui.

Vežėjai gali paprašyti, kad jus lydėtų kitas asmuo, jeigu to reikia dėl saugos priežasčių arba dėl laivo ar uosto infrastruktūros konstrukcinių ypatybių. Lydintis asmuo keliaus nemokamai.

Jeigu keliaujant jums kyla sunkumų gauti pagalbą, turėtumėte kreiptis į uosto vadovybę arba atitinkamą vežėją.

Jei jų atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į šalies, kurioje kilo problemų, nacionalinę vykdymo užtikrinimo įstaigąen.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pasidalyti šiuo puslapiu: