Paskutinį kartą tikrinta 2021-03-11

„Brexit'as". Profesinės kvalifikacijos

„Brexit'as". Europos profesinė kortelė (EPC)

Jei esate ES pilietis Jungtinėje Karalystėje arba JK pilietis Europos Sąjungoje, su Europos profesine kortele susijusios taisyklės ir sąlygos toliau taikomos „Brexit'o" aplinkybėmis, jei esate apsaugotas Susitarimu dėl JK išstojimoen.

Visos iki 2020 m. gruodžio 31 d. pateiktos paraiškos išduoti Europos profesinę kortelę įsisteigimo tikslais bus vertinamos pagal ES teisę. Remiantis šiomis paraiškomis priimti sprendimai po 2020 m. gruodžio 31 d. ir toliau galioja tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek ES.

Visos Europos profesinės kortelės, išduotos laikinoms ir nereguliarioms paslaugoms teikti, nebegalioja.

Papildoma informacija ir patarimai

Į ką kreiptis?

Ką daryti, jei manote, kad jūsų EPC paraiška buvo nagrinėjama netinkamai?

Jungtinėje Karalystėje esantys ES piliečiai, norintys skųstis dėl paraiškos išduoti Europos profesinę kortelę nagrinėjimo, turėtų kreiptis į atitinkamas Jungtinės Karalystės institucijas. Jei problemos išspręsti nepavyksta, galite apie savo teisių pažeidimą pranešti Jungtinės Karalystės nepriklausomai stebėsenos institucijaien .

ES šalyse esantys JK piliečiai, norintys skųstis dėl paraiškos išduoti Europos profesinę kortelę nagrinėjimo, turėtų kreiptis į atitinkamas nacionalines institucijas. Jei problemos išspręsti nepavyksta, galite apie savo teisių pažeidimą pranešti Europos Komisijaien.

„Brexit'as". Prašymas leisti laikinai teikti paslaugas

Visos iki gruodžio 31 d. pateiktos deklaracijos dėl laikino paslaugų teikimo Jungtinėje Karalystėje (jei esate ES pilietis) arba ES šalyje (jei esate Jungtinės Karalystės pilietis) nebegalioja.

Papildoma informacija ir patarimai

Į ką kreiptis?

„Brexit'as". Prašymas leisti nuolat teikti paslaugas

Jei esate ES pilietis Jungtinėje Karalystėje arba JK pilietis Europos Sąjungoje, nuolatinio paslaugų teikimoen taisyklės ir sąlygos toliau taikomos „Brexit'o" aplinkybėmis, jei esate apsaugotas Susitarimu dėl JK išstojimoen. Visos iki 2020 m. gruodžio 31 d. pateiktos paraiškos pripažinti profesinę kvalifikaciją įsisteigimo tikslais bus vertinamos pagal ES teisę. Remiantis šiomis paraiškomis priimti sprendimai po 2020 m. gruodžio 31 d. ir toliau galioja tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek ES.

Papildoma informacija ir patarimai

Į ką kreiptis?

Ką daryti, jei manote, kad jūsų paraiška buvo nagrinėjama netinkamai?

Jungtinėje Karalystėje esantys ES piliečiai, norintys skųstis dėl paraiškos nagrinėjimo, turėtų kreiptis į atitinkamas Jungtinės Karalystės institucijas. Jei problemos išspręsti nepavyksta, galite apie savo teisių pažeidimą pranešti Jungtinės Karalystės nepriklausomai stebėsenos institucijaien .

ES šalyse esantys JK piliečiai, norintys skųstis dėl paraiškos nagrinėjimo, turėtų kreiptis į atitinkamas nacionalines institucijas. Jei problemos išspręsti nepavyksta, galite apie savo teisių pažeidimą pranešti Europos Komisijaien.

 

 

 

 

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: