Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-06-09

Studijos užsienyje ir galimybės gauti stipendiją

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

  • Klausimai ir atsakymai, remiantis 2017 m. gruodžio 8 d. ES ir JK bendra ataskaitaEnglish
  • ES leidiniai apie BrexitEnglish
  • Jungtinės Karalystės vyriausybės informacija ir patarimai Brexit klausimaisEnglish

Studijos užsienyje pagal programą Erasmus+

Jei esate studentas, turite galimybę pagal programą "Erasmus+" dalį laiko studijuoti užsienyje arba atlikti stažuotę užsienio bendrovėje.

Jei jus domina galimybė dalį studijų laiko mokytis užsienyje, pirmiausia turėtumėte kreiptis į savo universitetą

Kai vykstate studijuoti į užsienį pagal programą „Erasmus+":

  • neturite mokėti registracijos mokesčio arba mokesčio už mokslą jus priimančiam universitetui;
  • jūsų studijos užsienyje pripažįstamos kaip neatsiejama jūsų studijų programos dalis;
  • gaunate ES stipendiją gyvenimo ir kelionės išlaidoms.

Studijų užsienyje laikotarpio pripažinimas

Jūsų universitetas privalo pripažinti mokymosi užsienyje laikotarpį kaip jūsų universitetinio išsilavinimo dalį, jei baigėte studijų programą, dėl kurios susitarėte prieš išvykdami pagal mainų programą.

Jungtinio mokslo laipsnio programos

Pagal programą „Erasmus Mundus" galite įstoti į antrosios pakopos studijų programą, kurią drauge siūlo skirtingose ES šalyse, o kai kuriais atvejais net ir už Europos ribų esantys universitetai. Ši programa suteikia galimybę studijuoti arba atlikti mokslinį darbą bent dviejose šalyse ir įgyti jungtinį, dvigubą arba dauginį mokslo laipsnį. Pagal „Erasmus Mundus" stipendijos skiriamos studentams iš Europos ir viso pasaulio šalių.

Susidomėjote? Internete rasite „Erasmus Mundus" magistrantūrosEnglish ir doktorantūrosEnglish programas. Apsilankykite jus dominančių jungtinio laipsnio magistrantūros ar doktorantūros studijų interneto svetainėje ir sužinokite apie stojimo reikalavimus ir paraiškų teikimo tvarkaraštį.

Partnerystės ryšiai už ES ribų

„Erasmus Mundus" stipendijomis gali būti remiami ir partnerystės ryšiai su įvairių pasaulio šalių bei regionų universitetais.

Dėl šios partnerystės Europos studentams skiriamos stipendijos studijoms ES nepriklausančiose šalyse, o studentams iš ES nepriklausančių šalių - studijoms ES universitetuose. Sužinokite daugiau apie partnerystės programasEnglish, pagal kurias siūlomos stipendijos jūsų šalies piliečiams. Partnerystei skirtoje svetainėje rasite daugiau informacijos apie siūlomus mokomuosius dalykus, stojimo reikalavimus ir paraiškų teikimo tvarkaraštį.

Domina ES akademinis bendradarbiavimas su Australija, Japonija, Korėjos Respublika ir Naująja Zelandija? Susipažinkite su bendradarbiavimo programaEnglish.

Apsilankykite savo universiteto tarptautinių ryšių skyriuje

Galbūt jūsų universitetas dalyvauja kitose tarptautinėse mainų programose. Daugiau apie „Erasmus+" ir kitas mainų galimybes galite sužinoti savo universiteto tarptautinių ryšių skyriuje.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai