Paskutinį kartą tikrinta 2020-03-09

Telekomunikacijų paslaugos

Paveikė „Brexit’as“?

Fiksuotojo telefono ryšio linijos įrengimas

Nesvarbu, kurioje ES vietoje gyvenate, turite turėti galimybę už prieinamą kainą naudotis kokybiškomis telekomunikacijų paslaugomis, įskaitant telefono liniją ir veiksmingą interneto prieigą fiksuotoje vietoje.

Turėtų būti bent vienas telekomunikacijų paslaugų teikėjas, galintis teikti jums šią paslaugą. Tai vadinama universaliosios paslaugos teikimu.

Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, jei padaryti tai, ko prašote, nėra įmanoma dėl techninių priežasčių, jūsų prašymas gali nebūti laikomas pagrįstu ir jį išpildyti gali būti atsisakyta.

Jūsų nacionalinė reguliavimo institucijaen gali padėti jums susisiekti su jūsų šalies universaliųjų paslaugų teikėju.

Atsitikimas

Į Graikijos kaimą iš Atėnų neseniai persikėlusi gyventi Eleni norėjo savo naujuosiuose namuose turėti telefono ryšį. Kelios bendrovės, į kurias ji kreipėsi, atsakė, kad jos tame regione neturi tinklo. Tuomet Eleni kreipėsi į Graikijos nacionalinę reguliavimo instituciją. Iš šios institucijos sužinojus, kas yra universaliųjų paslaugų teikėjas, jai pavyko pasiekti, kad jos namuose būtų įvestas telefonas.

Sutartys su telekomunikacijų paslaugų teikėjais

Jūsų telekomunikacijų paslaugų teikėjas privalo:

Pasirašęs sutartį su telekomunikacijų paslaugų teikėju turite teisę:

Visada turite turėti galimybę paskambinti visoje ES veikiančiu nemokamu pagalbos numeriu 112 bet kokiu telefonu, įskaitant viešus mokamus telefonus ir mobiliuosius telefonus.

Atsitikimas

Belgas Maksimas iš savo mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo gavo laišką su mėnesine telefono sąskaita. Laiške buvo rašoma, kad jo paslaugų pakete mažinamas nemokamų SMS žinučių skaičius. Paslaugų teikėjas jam pasiūlė kitą, brangesnį, paketą, kuriame žinučių skaičius neribojamas.

Maksimas susisiekė su savo telekomunikacijų operatoriumi ir nutraukė sutartį. Jis nusprendė sudaryti sutartį su kitu paslaugų teikėju. Keisdamas teikėją jis pasiliko tą patį mobiliojo telefono numerį.

Atminkite, kad jei paslaugų teikėjas keičia pirminės sutarties sąlygas, turite teisę sutartį nutraukti. Be to, keisdamas paslaugų teikėją turite teisę pasilikti savo telefono numerį.

Pagalba neįgaliems naudotojams

Jei esate neįgalus, jums turėtų būti suteikia galimybė naudotis tomis pačiomis telekomunikacijų paslaugomis, kuriomis naudojasi dauguma naudotojų.

Be to, jūsų paslaugų teikėjas gali jums suteikti specialių priemonių ir paslaugų, kad galėtumėte naudotis telefono tinklais, pavyzdžiui, teksto įgarsinimo paslaugų arba galimybę gauti telefono sąskaitas kitokiu formatu, pavyzdžiui, parašytas Brailio raštu.

Jūsų nacionalinė reguliavimo institucijaen turėtų suteikti jums daugiau informacijos apie šias teises.

Skambinimas į kitą ES šalį iš savo šalies

ES taisyklėmis apribojama, kiek gali būti reikalaujama mokėti už skambučius arba SMS žinutes į kitas ES šalis iš savo šalies. Jums taikomas tarifas gali būti ne didesnis nei 0,19 EUR (+ PVM) už minutę už skambučius į kitas ES šalis ir ne didesnis nei 0,06 EUR (+ PVM) už SMS žinutę, siunčiamą į kitą šalį.

Šie maksimalūs skambučių tarifai taikomi jūsų skambučiams fiksuotojo arba mobiliojo ryšio telefonu iš savo šalies į fiksuotojo arba mobiliojo ryšio telefoną kitoje ES šalyje.

Naudojimasis mobiliuoju telefonu užsienyje (tarptinklinis ryšys)

Kai naudojatės mobiliuoju telefonu ne savo šalyje, o kurioje nors kitoje ES šalyje, neturite mokėti papildomų tarptinklinio ryšio mokesčių.

Tai reiškia, kad tais atvejais, kai skambinate (mobiliojo arba fiksuotojo ryšio telefonu) arba siunčiate žinutes (SMS):

mokate tiek pat, kiek mokėtumėte už skambutį arba žinutę savo šalyje. Duomenų paslaugoms taikomi tokie patys tarifai, kokie būtų taikomi jūsų šalyje.

Plačiau apie mobiliojo tarptinklinio ryšio paslaugas.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: