Pēdējā pārbaude: 13/06/2022

Telesakaru pakalpojumi

Fiksētās līnijas tālruņa ierīkošana kā universāls pakalpojums

Lai kur Eiropas Savienībā jūs arī atrastos, jums jābūt iespējai izmantot cenas ziņā pieejamus kvalitatīvus telesakaru pakalpojumus, piemēram, fiksēto tālruņa līniju un interneta pieslēgumu.

Vajadzētu būt vismaz vienam telesakaru nodrošinātājam, kas spēj to piedāvāt. To sauc par "universālo pakalpojumu".

Uzmanību

Dažos gadījumos, piemēram, ja tehniskas problēmas neļauj nodrošināt pakalpojumu, jūsu pieprasījumu var uzskatīt par nepieņemamu un noraidīt.

Jūsu valsts regulatīvā iestāde en var jums palīdzēt sazināties ar universālā pakalpojuma sniedzēju.

Piemērs

Grieķijas iedzīvotāja Eleni no Atēnām pārcēlās uz dzīvi laukos un vēlējās jaunajā mājā ievilkt telefona līniju. Kad vairāki uzņēmumi viņai bija atteikuši, jo viņas teritorijā tiem neesot telefonsakaru tīkla, viņa sazinājās ar Grieķijas valsts regulatīvo iestādi. Tur viņu informēja par to, kas ir universālā pakalpojuma sniedzējs, un viņai izdevās ierīkot tālruņa līnijas pieslēgumu.

Līgumi ar telesakaru pakalpojumu sniedzējiem

Telesakaru pakalpojumu sniedzējam ir pienākums:

Kad esat parakstījis līgumu ar telesakaru pakalpojumu sniedzēju, jums ir šādas tiesības:

Jums vienmēr jābūt iespējai no jebkura tālruņa piezvanīt uz bezmaksas ES mēroga neatliekamās palīdzības numuru 112. Tas ir pieejams arī no publiskajiem taksofoniem un mobilā tālruņa.

Piemērs

Beļģijas iedzīvotājs Maksims no sava mobilo telesakaru operatora kopā ar ikmēneša telefona rēķinu saņēma vēstuli. Tajā bija paziņots, ka viņa pakalpojumu komplektā tiek samazināts bezmaksas īsziņu skaits, un piedāvāts iegādāties citu, dārgāku komplektu ar neierobežotu īsziņu skaitu.

Maksims sazinājās ar savu telesakaru operatoru un lauza līgumu. Viņš nolēma noslēgt līgumu ar citu pakalpojumu sniedzēju un varēja paturēt savu tālruņa numuru.

Atcerieties, ka jums ir tiesības lauzt līgumu, ja jūsu pakalpojuma sniedzējs maina sākotnējā līguma noteikumus. Ja pārejat pie cita pakalpojumu sniedzēja, jums ir arī tiesības saglabāt savu tālruņa numuru.

Palīdzība invalīdiem

Ja esat invalīds, jums ir jābūt iespējai saņemt tādus pašus telesakaru pakalpojumus kā lielākajai daļai patērētāju.

Jums arī var būt tiesības uz pakalpojumu sniedzēja nodrošinātiem īpašiem rīkiem vai pakalpojumiem, kas jums ļauj izmantot telefona tīklus, tādiem kā teksta konvertēšana runā reāllaikā, vai dod iespēju saņemt telefona rēķinu citā formātā, piemēram, Braila rakstā.

Jūsu valsts regulatīvā iestāde en jums noteikti varēs sniegt plašāku informāciju par šīm tiesībām.

Tālsaruna ar citu ES valsti, atrodoties savā valstī

ES noteikumos ir noteikts arī ierobežojums maksai, kuru jums var prasīt par to, ka no savas valsts zvanāt vai sūtāt īsziņu uz citu ES valsti. Jums drīkst prasīt ne vairāk kā 0,19 € ( PVN) par sarunas minūti, ja zvanāt uz citu ES valsti, un ne vairāk par 0,06 € ( PVN) par īsziņu, ko nosūtāt uz citu ES valsti.

Šis zvanu maksas ierobežojums attiecas uz zvaniem, ko veicat no fiksētas tālruņa līnijas vai mobilā tālruņa, atrodoties savā valstī, uz fiksētu tālruņa līniju vai mobilo tālruni citā ES valstī.

Mobilā tālruņa izmantošana ārzemēs – viesabonēšana

Ja izmantojat savu mobilo tālruni, kamēr atrodaties citā ES valstī, jums nav jāmaksā papildus par viesabonēšanu.

Tas nozīmē, ka par zvanīšanu (no fiksētām tālruņa līnijām vai mobilā tālruņa) vai īsziņu sūtīšanu

jums būs jāmaksā tāda pati maksa kā par zvanu vai īsziņu jūsu mītnes valstī. Par datu pakalpojumiem jūs maksāsiet tādu pašu cenu kā jūsu mītnes valstī.

Uzziniet vairāk par mobilo sakaru viesabonēšanu.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: