Pēdējā pārbaude: 24/01/2019

Telesakaru pakalpojumi

Lai kur Eiropas Savienībā jūs arī atrastos, jums jābūt iespējai izmantot cenas ziņā pieejamus kvalitatīvus telesakaru pakalpojumus, piemēram, fiksēto tālruņa līniju un interneta pieslēgumu.

Vajadzētu būt vismaz vienam telesakaru nodrošinātājam, kas spēj to piedāvāt. To sauc par "universālā pakalpojuma" principu.

Dažos gadījumos, piemēram, ja tehniskas problēmas neļauj nodrošināt pakalpojumu, jūsu pieprasījumu var uzskatīt par nepieņemamu un noraidīt.

Jūsu valsts regulatīvā iestādeen var jums palīdzēt sazināties ar universālā pakalpojuma sniedzēju.

Piemērs

Grieķijas iedzīvotāja Eleni no Atēnām pārcēlās uz dzīvi laukos un vēlējās jaunajā mājā ievilkt telefona līniju. Kad vairāki uzņēmumi viņai bija atteikuši, jo viņas teritorijā tiem neesot telefonsakaru tīkla, viņa sazinājās ar Grieķijas valsts regulatīvo iestādi. Tur viņu informēja par to, kas ir universālā pakalpojuma sniedzējs, un viņai izdevās ierīkot tālruņa līnijas pieslēgumu.

Līgums ar telesakaru pakalpojumu sniedzējiem

Telesakaru pakalpojumu sniedzējam ir pienākums:

Kad esat parakstījis līgumu ar telesakaru pakalpojumu sniedzēju, jums ir šādas tiesības:

Jums vienmēr jābūt iespējai no jebkura tālruņa piezvanīt uz bezmaksas ES mēroga neatliekamās palīdzības numuru 112. Tas ir pieejams arī no publiskajiem taksofoniem un mobilā tālruņa.

Piemērs

Beļģijas iedzīvotājs Maksims no sava mobilo telesakaru operatora kopā ar ikmēneša telefona rēķinu saņēma vēstuli. Tajā bija paziņots, ka viņa pakalpojumu komplektā tiek samazināts bezmaksas īsziņu skaits, un piedāvāts iegādāties citu, dārgāku komplektu ar neierobežotu īsziņu skaitu.

Maksims sazinājās ar savu telesakaru operatoru un lauza līgumu. Viņš nolēma noslēgt līgumu ar citu pakalpojumu sniedzēju un varēja paturēt savu tālruņa numuru.

Atcerieties, ka jums ir tiesības lauzt līgumu, ja jūsu pakalpojuma sniedzējs maina sākotnējā līguma noteikumus. Ja pārejat pie cita pakalpojumu sniedzēja, jums ir arī tiesības saglabāt savu tālruņa numuru.

Palīdzība invalīdiem

Ja esat invalīds, jums ir jābūt iespējai saņemt tādus pašus telesakaru pakalpojumus kā lielākajai daļai patērētāju.

Jums arī var būt tiesības uz pakalpojumu sniedzēja nodrošinātiem īpašiem rīkiem vai pakalpojumiem, kas jums ļauj izmantot telefona tīklus, tādiem kā teksta konvertēšana runā reāllaikā, vai dod iespēju saņemt telefona rēķinu citā formātā, piemēram, Braila rakstā.

Jūsu valsts regulatīvā iestādeen jūs noteikti varēs informēt vairāk par šīm tiesībām.

Mobilā tālruņa izmantošana ārzemēs – viesabonēšana

ES darbojas noteikumi, saskaņā ar kuriem viesabonēšana notiek pēc pašmāju tarifiem. Tātad, ja esat aizbraucis uz citu ES valsti, jums nav jāmaksā papildus par viesabonēšanu. Šie noteikumi attiecas uz situāciju, kad ārzemēs zvanāt uz mobilo vai fiksēto tālruni, sūtāt īsziņas (SMS) un izmantojat datu pārraides pakalpojumus.

Lasiet vēl par mobilo sakaru viesabonēšanu.

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Ikkondividi din il-paġna: