Uzņēmējdarbība
Pēdējā pārbaude: 02/01/2023

Vadītāja apliecības atjaunošana citā ES valstī

Ja pārceļaties uz dzīvi citā ES valstī un jūsu vadītāja apliecībai beidzas derīguma termiņš, jums būs jāatjauno vadītāja apliecība šajā valstī, ja tur ir jūsu pastāvīgā dzīvesvieta.

Neatkarīgi no tā, kāda veida vadītāja apliecība jums ir (vecā vai jaunā formāta), jums izsniegs jaunā standartformāta apliecību (no plastmasas, kredītkartes izmērā un ar foto), kad jūs to atjaunosiet. Var būt tā, ka jaunajai apliecībai ir atšķirīgs derīguma termiņš (salīdzinājumā ar iepriekšējo apliecību) un ka jaunajā valstī uz to attieksies daži ierobežojumi vai īpaši noteikumi.

Ja izdevējvalsts uz noteiktu vai nenoteiktu laiku ir atņēmusi jūsu vadītāja apliecību, to anulējusi vai ierobežojusi tās derīgumu, jūs apliecību nevarēsiet atjaunot.

Uzmanību

Ja transportlīdzekļa vadītāja apliecība ir pazaudēta vai nozagta, jums ir jāpieprasa jaunās mītnesvalsts apliecība, lai aizstātu zudušo. Uzziniet, ko darīt tad, ja vadītāja apliecība nozaudēta vai nozagta, kad ceļojat ārzemēs.

Informācija par konkrētām valstīm

Pārbaudiet formalitātes, kas apliecības atjaunošanai vai nozaudētas apliecības aizstāšanai veicamas jūsu dzīvesvietas valstī:

Izvēlieties valsti

Eiropas Komisija neatbild par ārēju vietņu saturu.

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: