Uzņēmējdarbība
Pēdējā pārbaude: 12/02/2020

Vadītāja apliecības atjaunošana citā ES valstī

Vai jūs skar “Brexit”?

ES transporta līdzekļa vadītāja apliecības Apvienotajā Karalistē ir derīgas līdz 2020. gada 31. decembrim.

Apvienotās Karalistes transporta līdzekļa vadītāja apliecības Eiropas Savienībā ir derīgas līdz 2020. gada 31. decembrim.

No 2021. gada 1. janvāra jaunos noteikumus varēsiet uzzināt, sazinoties ar attiecīgo valsts iestādi.

Skatīt arī:

Ja esat pārcēlies uz citu ES valsti un jūsu vadītāja apliecībai beidzas derīguma termiņš, jums vadītāja apliecība būs jāatjauno jaunajā mītnesvalstī, ja tur dzīvojat pastāvīgi.

Neatkarīgi no tā, kāda veida vadītāja apliecība jums ir (vecā vai jaunā formāta), atjaunojot karti, jums izsniegs jaunā standartformāta apliecību (no plastmasas, kredītkartes izmērā un ar foto). Var būt tā, ka jaunajai apliecībai ir atšķirīgs derīguma termiņš (salīdzinājumā ar iepriekšējo apliecību) un ka jaunajā valstī darbosies daži ierobežojumi vai īpaši noteikumi.

Ja izdevējvalsts uz noteiktu vai nenoteiktu laiku ir atņēmusi jūsu vadītāja apliecību, to anulējusi vai ierobežojusi tās derīgumu, jūs apliecību nevarēsit atjaunot.

Ja transportlīdzekļa vadītāja apliecība ir pazaudēta vai nozagta, jums ir jāpieprasa jaunās mītnesvalsts apliecība, lai aizstātu zudušo. Uzziniet, ko darīt tad, ja vadītāja apliecība nozaudēta vai nozagta, kad ceļojat ārzemēs.

Informācija par konkrētām valstīm

Jūs dzīvojat ārzemēs, un jums ir vajadzība atjaunot vadītāja apliecību vai to aizstāt, jo iepriekšējā pazaudēta? Uzziniet, kādas ir prasības jūsu dzīvesvietas valstī:

Izvēlieties valsti

* Valstu varas iestādes vēl nav sniegušas informaciju

Eiropas Komisija neatbild par ārēju vietņu saturu.

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: