Pēdējā pārbaude: 22/08/2022

Preču zīmes

Ko aizsargā preču zīme

Reģistrējot preču zīmes, iegūstat ekskluzīvas tiesības (Intelektuālā īpašuma tiesību turētāji var liegt visiem citiem izmantot attiecīgās tiesības.) attiecībā uz atšķirības zīmēm — tādām kā nosaukumi, logotipi, krāsas, attēli, raksti, formas, iepakojumi vai skaņas —, kas raksturo jūsu produktus un atšķir tos no citām precēm vai pakalpojumiem.

Cik ilgi varat aizsargāt savu preču zīmi?

Vairumā valstu preču zīmes aizsardzība ilgst 10 gadus no attiecīgās preču zīmes pieteikuma iesniegšanas dienas. Varat atjaunot šo aizsardzību uz papildu 10 gadiem tik reizes, cik vien vēlaties. Kā preču zīmes turētājs varat pārdot savu zīmi kādam citam vai ar preču zīmes licences līguma palīdzību sniegt izmantojuma atļauju.

Kā reģistrēt preču zīmi

Zemāk varat piekļūt informācijai par valstīm:

Izvēlieties valsti

Skatīt arī:

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Eiropas Palīdzības dienests intelektuālā īpašuma tiesību jautājumos

Bezmaksas konsultācijas un mācības par intelektuālā īpašuma pārvaldību ES līdzfinansētos projektos vai starptautiskos tirdzniecības līgumos.

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO)

Uzziniet vairāk par intelektuālā īpašuma tiesībām ES, par velti saņemiet jums pielāgotu atbalstu. Iespēja tiešsaistē iesniegt preču zīmes pieteikumu vai reģistrēt dizainparaugu.

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Enterprise Europe Network.

Jūs varat arī izmantot palīdzības dienestu meklētāju, lai atrastu jums vajadzīgo palīdzību.

Kopīgot šo lapu: