Pēdējā pārbaude: 21/06/2022

Pārrobežu parādu piedziņa

Ja jums vai jūsu uzņēmumam ir parādā naudu uzņēmums no citas ES valsts, tiesas var izdot rīkojumu iesaldēt tā bankas kontā esošo naudu.

Kādos gadījumos to var izmantot?

Šo noteikumu varat izmantot visos pārrobežu gadījumos, piemēram, ja rīkojumu izdevusī tiesa vai jūsu uzņēmums (kas šajā gadījumā ir kreditors) nav reģistrēti tajā pašā valstī, kur parādniekam ir bankas konts.

Šo procedūru sauc par Eiropas kontu apķīlāšanas rīkojumu (EAPO), un tās mērķis ir parādu piedziņu ES padarīt ātrāku un vienkāršāku.

Jums nav pienākuma parādnieku iepriekš informēt. Līdz ar to varat būt drošs, ka viņš savā kontā esošo naudu nepārvieto citur, nenoslēpj un neiztērē, pirms piedzenat parādu.

Kurā valstī šie noteikumi ir spēkā?

Varat pieprasīt EAPO jebkurā ES valstī, izņemot Dāniju.

Kā pieteikties?

Varat pieteikties, aizpildot tiešsaistes veidlapu. Kopā ar pieteikumu ir jānosūta visi apliecinošie dokumenti.

Eiropas kontu apķīlāšanas rīkojuma apstrīdēšana

Ja esat parādnieks un nepiekrītat attiecībā uz jums izdotajam EAPO, varat šo lēmumu apstrīdēt, aizpildot veidlapu, ar ko pieprasa tiesiskās aizsardzības līdzekļa piemērošanu bg (VII veidlapa).

Abas puses var pārsūdzēt lēmumu par tiesiskās aizsardzības līdzekli, aizpildot pārsūdzības pieteikuma veidlapu el en pt (IX veidlapa).

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Eiropas procedūra maza apmēra prasībām

Atrisiniet domstarpības ar piegādātājiem vai klientiem no citas ES valsts, ja prasības summa nepārsniedz 2000 eiro.

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Enterprise Europe Network.

Jūs varat arī izmantot palīdzības dienestu meklētāju, lai atrastu jums vajadzīgo palīdzību.

Kopīgot šo lapu: