Piekļuve tiešsaistes saturam ārvalstīs

Aizceļojot uz citu ES valsti, jums – gluži tāpat kā savā valstī – ir tiesības piekļūt tiešsaistes satura pakalpojumiem, par kuriem esat samaksājis. Piemēram, ja abonējat internetā televīzijas saturu, tad, aizbraucot ceļojumā uz citu ES valsti, jūs varat skatīties un lejupielādēt tās pašas filmas un seriālus, kuras jūs skatītos mājās.

Tādi paši noteikumi attiecas uz visu jūsu abonēto digitālo saturu, piemēram, e-grāmatām, spēlēm, mūziku un sporta pārraidēm.

Pat ja jums ir tāds līgums ar tiešsaistes satura pakalpojumu sniedzēju, kurš ierobežo jūsu piekļuvi saturam citās ES valstīs, vai, esot ārzemēs, jums par piekļuvi saturam bija jāmaksā papildus, tagad šādi ierobežojumi vairs nepastāv.

Piekļuve bezmaksas tiešsaistes saturam ārvalstīs

ES noteikumi attiecas arī uz tiešsaistes satura bezmaksas abonementa izmantošanu citā ES valstī, kaut gan tie ir piemērojami pēc izvēles. Proti, lēmums par to, vai dot vai nedot jums piekļuvi bezmaksas tiešsaistes satura pakalpojumiem ārzemēs, ir jūsu pakalpojumu sniedzēja ziņā.

Jūsu ES dzīvesvietas valsts noskaidrošana

Lai noskaidrotu, kurā ES valstī dzīvojat, satura pakalpojumu sniedzējs drīkst izmantot augstākais divus no šādiem datiem:

  • jūsu personas apliecību vai citu elektroniskās identifikācijas līdzekli;
  • jūsu bankas kontu vai kredītkartes vai debetkartes numuru;
  • adresi, kurā esat uzstādījis televizora papildierīci, dekodētāju vai līdzīgu ierīci;
  • pakalpojumu izmantošanas licences maksas maksājumu, piemēram, par sabiedrisko apraidi ES valstī, kurā ir reģistrēta jūsu dzīvesvieta;
  • interneta vai tālruņa pakalpojumu līgumu vai citu līdzīgu līgumu ES valstī, kurā ir reģistrēta jūsu dzīvesvieta;
  • jūsu reģistrāciju vietējos vēlētāju sarakstos;
  • jūsu vietējo nodokļu maksājumu;
  • komunālo pakalpojumu rēķinu ES valstī, kurā ir reģistrēta jūsu dzīvesvieta.

Lai noskaidrotu jūsu dzīvesvietas valsti ES, nepieciešamības gadījumā jūsu satura pakalpojumu sniedzējs var arī izmantot jebkurus no turpmāk minētajiem datiem, taču tikai apvienojumā ar kādu no iepriekš minētajām metodēm:

  • jūsu rēķina adresi vai pasta adresi;
  • deklarāciju, kurā apliecināt savu dzīvesvietas adresi ES valstī;
  • jūsu IP adresi (kas ļauj noskaidrot, no kuras vietas piekļūstat saturam).

Piemērs

Ceļojot pa Eiropu, varat piekļūt tiešsaistes saturam, par kuru esat samaksājis

Beļģijā studējošā Sāra maksāja 10 eiro mēnesī par tiešsaistes mūzikas straumēšanas pakalpojuma abonementu, lai varētu klausīties mūziku savā planšetdatorā. Kad viņa uz trīs mēnešiem aizbrauca uz Spāniju, lai piedalītos programmā "Erasmus", pakalpojumu sniedzējs viņai neļāva izmantot šos pakalpojumus, norādot, ka viņa vairs nedzīvo Beļģijā.

Sāra iebilda, un pakalpojumu sniedzējs noskaidroja, kur ir viņas dzīvesvieta. Uzņēmums atskārta, ka viņa joprojām ir Beļģijas iedzīvotāja un ārzemēs uzturas īslaicīgi, tādēļ atkal atļāva bez ierobežojumiem izmantot mūzikas straumēšanas pakalpojumu.

Piekļuve vienam un tam pašam saturam, lai kur jūs neatrastos

Ja esat uz laiku devies uz citu ES valsti, satura pakalpojumu sniedzējs nedrīkst no jums iekasēt papildu maksu par piekļuvi saturam, kuru jau abonējat. Piekļuves nosacījumiem jābūt tādiem pašiem kā jūsu valstī, proti, piekļuve tam pašam saturam, uz tādām pašām un tikpat daudzām ierīcēm, tikpat daudziem lietotājiem un ar tādām pašām funkcijām.

Jūsu satura sniedzējs nedrīkst arī patvaļīgi samazināt ārzemēs pieejamā satura kvalitāti. Tomēr vajadzētu paturēt prātā, ka tiešsaistes satura kvalitāte ir atkarīga arī no tīkla, kuru attiecīgajā brīdī izmantojat (piemēram, no Wi-Fi savienojuma vai 3G/4G tīkla).

Ja, būdams citā ES valstī, tiešsaistes saturam piekļūsiet 3G/4G tīklā, to uzskatīs par datu lietojumu atbilstoši jūsu mobilā tālruņa pakalpojumu līgumam. Lasiet vēl par ES viesabonēšanas noteikumiem

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Pēdējā pārbaude: 08/06/2022
Kopīgot šo lapu