Pēdējā pārbaude: 17/06/2022

Uzturēšanās tiesības

Viss, kas ir jāzina par dzīvi citā ES valstī neatkarīgi no tā, vai strādājat, mācaties, esat pensionārs vai meklējat darbu. Kādas ir jūsu tiesības jūs uzņemošajā valstī. Kādas administratīvās formalitātes jums būs jānokārto.

Izvēlieties situāciju

Kā ES pilsonim jums ir tiesības doties uz jebkuru ES valsti, lai tajā dzīvotu, strādātu, studētu, meklētu darbu vai pensionētos.

Citā ES valstī bez reģistrēšanās varat palikt līdz 3 mēnešiem, taču jums var būt jāpaziņo par savu ierašanos. Vienīgā prasība: jābūt līdzi derīgai personas apliecībai vai pasei. Ja vēlaties palikt ilgāk par 3 mēnešiem, jums var būt jāreģistrē sava dzīvesvieta.

Daudzās ES valstīs ir spēkā noteikumi, ka pasei vai personas apliecībai jābūt līdzi vienmēr. Šajās valstīs jūs var sodīt ar naudas sodu vai uz laiku aizturēt, ja personu apliecinošos dokumentus esat atstājis mājās, taču ar šo iemeslu vien vēl nepietiek, lai jūs varētu izraidīt uz izcelsmes valsti.

Pārbaudiet, vai jūs uzņemošajā valstī jums vienmēr līdzi ir jābūt personu apliecinošam dokumentam vai pasei:

Izvēlieties valsti

Ja 5 gadus pēc kārtas esat likumīgi nodzīvojis citā ES valstī, jūs automātiski iegūstat pastāvīgas uzturēšanās tiesības.

Noskaidrojiet, kādas ir tiesības jūsu situācijā.

Vēlos pārcelties uz citu ES valsti, lai

strādātu

mācītos

pensionētos

meklētu darbu

pievienotos savai ģimenei

citā nolūkā

Esat citas valsts, kas nav ES dalībvalsts, pilsonis un vēlaties doties uz ES, lai strādātu vai mācītos? Praktisku informāciju atradīsiet ES imigrācijas portālā en .

ES pilsoņu radinieki

Kopīgot šo lapu: