Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 28/09/2017

PVN — pievienotās vērtības nodoklis

PVN maksājiet tajā valstī, kur iepērkaties!

Privātpersonai, kas iepērkas Eiropas Savienībā, jāmaksā PVN tikai vienreiz — valstī, kur tā veikusi savus pirkumus.

Varat vest mājās visus pirkumus, kas veikti citā ES valstī, neapstājoties uz robežas un nedeklarējot tos muitā. Vienīgais nosacījums: iegādātajām precēm jābūt paredzētām jūsu vai jūsu ģimenes personiskajām vajadzībām, nevis tālākpārdošanai.

PVN kompensācijas

Iebraucējiem no valstīm, kas nav ES dalībvalstis, ir tiesības saņemt PVN kompensāciju par precēm, kuras iegādātas ES, ja viņi trīs mēnešu laikā pēc šo preču iegādes izbraucot uzrāda tās muitā kopā ar PVN kompensācijas dokumentiem. Šos dokumentus parasti sagatavo pārdevējs. Tā kā sistēma ir brīvprātīga, ne visi tirgotāji tajā piedalās. Dažas valstis nosaka pirkumu minimālo vērtībufrançaisDeutschEnglish, par kuru var saņemt kompensāciju.

Preču iegāde tiešsaistē citā ES valstī

Īpaši noteikumi var būt spēkā, ja iegādājaties preces citā ES valstī, lai tās atgādātu uz jūsu dzīvesvietas valsti. Ja attiecīgais uzņēmums pārdod preces, pārsniedzot konkrētu vērtību, un piegādā tās uz jūsu valsti, tas nevar iekasēt PVN, kurš ir spēkā valstī, kurā veicat savu pirkumu.

Tam ir jāpiemēro PVN, kurš ir spēkā valstī, uz kuru preces tiek piegādātas (galamērķa valsts PVN). Kopējie sliekšņi, kurus katra valsts noteikusi pārrobežu pārdevumiempdfEnglish , variē no 35 000 līdz 100 000 eiro. Tas nozīmē, ka lielākajai daļai lielo mazumtirgotāju, kas tirgojas internetā un piegādā preces Eiropas Savienībā, būs jāpiemēro galamērķa valsts noteikums par PVN.

Piemērs

Dažkārt jums ir jāmaksā augstāks PVN

Lusija no Beļģijas pasūta grāmatu no liela tirgotāja, kurš Apvienotajā Karalistē tirgojas tiešsaistē. Tā norāda savu adresi brīdī, kas maksā par savu pasūtījumu, un konstatē, ka cena ir strauji palielinājusies. Viņa pārbauda iemeslu, un konstatē, ka uzņēmums no viņas iekasējis Beļģijas 6 % PVN, nevis Apvienotās Karalistes 0 % PVN.

Beļģijā slieksnis, kuru pārsniedzot tiek piemērots galamērķa valsts noteikums, ir 35 000 eiro. Tas nozīmē, ka uzņēmumam, kas iepriekšējā finanšu gada laikā Beļģijai pārdevis preces vairāk nekā 35 000 eiro vērtībā, ir jāpiemēro galamērķa valsts PVN. Uzņēmums, kurā Lusija veikusi savu pasūtījumu, bieži piegādā preces Beļģijai, un tādēļ tam no viņas ir jāiekasē Beļģijas PVN, kaut arī grāmata nosūtīta no Apvienotās Karalistes.

Izņēmums telekomunikāciju, apraides un elektroniskajiem pakalpojumiem

PVN par telekomunikāciju, apraides un elektroniskajiem pakalpojumiem ir jāmaksā valstī, kur dzīvojat(valsts, kurā esat reģistrēts vai dzīvojat, pastāvīgi vai lielākoties), nevis tajā, kurā pērkat šos pakalpojumus. Šie noteikumi attiecas uz pakalpojumiem, kurus sniedz gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās.

Piemērs

Uz digitālo saturu attiecas PVN, ko piemēro dzīvesvietas valstī

Senta dzīvo Zviedrijā un iegādājas e-grāmatas no Somijas e-grāmatu tirgotāja. Somijas piegādātājam no viņas ir jāiekasē Zviedrijā, nevis Somijā piemērotais PVN.

Izņēmums automašīnām

Ja iegādājaties jaunu auto citā ES valstī, jums jāmaksā PVN valstī, kurā ievedat un reģistrējat savu auto (jūsu dzīvesvietas valstī). Šis PVN princips attiecas arī uz citiem transportlīdzekļiem, piemēram, lieliem motocikliem, kuģiem un lidmašīnām.

PVN nolūkiem par jaunu uzskata tādu automašīnu, kuras nobraukums ir mazāks nekā 6000 km vai kura ir jaunāka par 6 mēnešiem. Par lietotu uzskata automašīnu, kura ir vecāka par 6 mēnešiem un kuras nobraukums pārsniedz 6000 km.

Vairāk par PVN nodokļa samaksu gadījumā, kad pērkat automašīnu citā ES valstī.

Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.