Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 24/05/2017

Bieži uzdotie jautājumi - PVN

 • Vai man ir jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN) par precēm, ko pērku citā ES valstī?

  . Iepirkties bez nodokļiem (piemēram, lidostās) var tikai cilvēki, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir ārpus ES un kuru galamērķis ir ārpus ES. ES rezidentiem ir jāmaksā PVN, pat ja viņi iepērkas citā ES dalībvalstī.

  Tomēr dažos gadījumos jums nav jāmaksā PVN, ja pērkat automašīnu citā ES valstī.

 • Esmu ASV pilsonis. Šogad vēlos doties ceļojumā uz ES. Ja es iegādājos preces ES, vai pirms atgriešanās ASV man atmaksās par šīm precēm samaksāto PVN?

  . Ja vien brīdī, kad atstāsiet ES teritoriju, jūs ieradīsieties muitas iestādēs, līdzi ņemot dokumentus, kas saistīti ar PVN atmaksu, un attiecīgās preces būsiet iegādājies maksimums pirms trijiem mēnešiem.

 • Vai ir kādi īpaši nosacījumi, lai pirms ES teritorijas atstāšanas prasītu PVN atmaksu Īrijā?

  JĀ. Jums ir jāpierāda, ka dzīvojat ārpus ES, un attiecīgās preces jums jāizved 3 mēnešu laikā pēc to iegādes. Atšķirībā no citām valstīm Īrijā nav prasības, ka pirkuma vērtībai ir jāsasniedz minimālā vērtība, lai varētu prasīt PVN atmaksu.

 • Es šogad plānoju no Londonas doties uz Ņujorku. Vai ir kādi ierobežojumi attiecībā uz precēm, ko varu iegādāties lidostas beznodokļu veikalā?

  . To preču vērtība vai daudzums, kas ir atbrīvotas no nodokļiem un ko varat iegādāties, kad atstājat ES teritoriju, nav ierobežots.

  Tomēr galamērķa valsts (šajā gadījumā ASV) var noteikt ierobežojumus ievestajām precēm. Par to jūs informēs ASV iestādēs, vērsieties tajās.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
PVN — pievienotās vērtības nodoklis
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.