Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 12/10/2017

Plānveida ārstēšanās organizēšana ārzemēs

Jums ir tiesības organizēt ārstēšanu, piemēram, konsultāciju pie speciālista, operāciju vai kādas konkrētas slimības ārstēšanu, citā ES valstī ar tiem pašiem noteikumiem un par tādu pašu cenu kā šīs valsts iedzīvotājiem.

Tomēr dažas valstis ierobežo piekļuvi dažiem veselības aprūpes veidiem ārzemēs (piemēram, ārstēšanos slimnīcā vai ļoti specifisku un dārgu ārstēšanos). Pirms sākat organizēt ārstēšanos ārzemēs, jums parasti ir vispirms jāsaņem iepriekšēja atļauja no sava veselības apdrošinātāja.

Atkarībā no jums vajadzīgās ārstēšanas veida un jūsu valsts noteikumiem jums, iespējams, ir tiesības uz izmaksu daļēju vai pilnīgu kompensāciju. Izlasiet te pieejamo informāciju par jūsu plānveida ārstēšanas izdevumiem un to atlīdzināšanu.

Kā organizēt ārstēšanos ārzemēs

1. Noskaidrojiet, kādus izdevumus aptver jūsu veselības apdrošināšana

Pirms dodaties uz ārzemēm ārstēties, jums būs jāizdara šādas lietas:

  • noskaidrojiet, vai uz konkrēto ārstēšanas veidu jums ir tiesības savā valstī;
  • uzziniet, vai jums vajadzīga iepriekšēja atļauja no jūsu veselības apdrošinātāja (šāda atļauja nepieciešama vairumā gadījumu, kad pacientam jāārstējas slimnīcā);
  • noskaidrojiet, vai jūsu ārstēšanās izdevumi tiks kompensēti un, ja jā, tad kādā apmērā.

2. Sameklējiet vietu, kur ārstēties

Jums būs jāatrod veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs (slimnīca vai cita medicīnas iestāde), kas citā ES dalībvalstī piedāvā jums vajadzīgo ārstēšanu. Lai to izdarītu, varat rīkoties šādi:

Ņemiet vērā, ka citu ES dalībvalstu veselības aprūpes sistēmas, iespējams, darbojas citādāk nekā jūsu valstī.

Piemērs no dzīves

Pirms sākat organizēt ārstēšanu, sazinieties ar savas valsts kontaktpunktu un savu veselības apdrošinātāju.

Aurēlija dzīvo Francijā. Viņai nepieciešama operācija, tāpēc viņa sameklē specializētu klīniku Luksemburgā (tur dzīvo viņas vecāki). Viņa atrod piemērotu speciālistu valsts slimnīcā, kas atrodas tuvu viņas vecāku mājai, taču īsti nezina, kā noorganizēt savu ārstēšanos.

Aurēlija piezvana valsts kontaktpunktam Francijā un savam veselības apdrošinātājam. Tie viņa sniedz visu informāciju par to, kā lūgt iepriekšēju atļauju, un Aurēlija aizpilda vajadzīgo veidlapu. Ja viņai iedos atļauju, viņa varēs pati pa tiešo ar Luksemburgas slimnīcu vienoties par ārstēšanu.

Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.