Pēdējā pārbaude: 25/02/2020

Ārkārtas situācijas

Koronavīruss: Droša ceļošanas atsākšana

112 — vienotais neatliekamās palīdzības tālrunis

112 ir Eiropas vienotais neatliekamās palīdzības tālrunis. Uz šo tālruni var zvanīt bez maksas gan no fiksēta telefona, gan mobilā telefona jebkur ES. Tas jūs savienos tieši ar neatliekamās palīdzības dienestiem (policiju, ātro medicīnisko palīdzību, ugunsdzēsējiem).

Papildus tālrunim 112 joprojām darbojas arī valstu neatliekamās palīdzības dienestu tālruņi. Tomēr tikai zvanot uz 112, var sazināties ar neatliekamās palīdzības dienestiem visās ES dalībvalstīs.

112 izmanto arī dažās ārpussavienības valstīs, piemēram, Šveicē un Dienvidāfrikā.

Sīkāk par tālruni 112 katrā ES dalībvalstīen

Piemērs

Nelaimes novēršana

Anastasioss no Grieķijas bija pārcēlies uz Lisabonu studēt, un drīz vien viņa dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Viņš nezināja Portugāles avārijas dienestu tālruni, tomēr atcerējās, ka Portugālē ārkārtas situācijās var zvanīt uz 112 (gluži tāpat kā viņa dzimtajā Grieķijā un jebkur citur ES). Viņš piezvanīja uz 112 un tika savienots ar Lisabonas neatliekamās palīdzības dienestiem, kuri uzreiz uz viņa māju nosūtīja ugunsdzēsējus.

Kad ceļojat ES, atcerieties paņemt līdzi savu Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK). Ja būs steidzami vajadzīga mediķu palīdzība, EVAK atvieglos formalitātes un jums būs vieglāk saņemt kompensāciju par ārstēšanās izdevumiem valsts veselības aprūpes sistēmā.

116 000: pazudis bērns

Ja pazudis jūsu bērns (jūsu valstī vai citā ES dalībvalstī), varat zvanīt uz 116 000, kas ir palīdzības dienests pazudušu bērnu meklēšanaien. Palīdzības tālrunis 116 000 pašlaik darbojas visās 28 ES dalībvalstīsen.

Zvanot uz šo tālruni, var paziņot par pazudušiem bērniemen. Pazudušo bērnu ģimenes tur var saņemt arī norādes un palīdzību.

Piemērs

Kā paziņot, ka pazudis bērns

Atpūšoties Francijā, vācu pāris Andreass un Kirstena ekskursijas laikā nepamanīja, ka pazudusi viņu meita. Pēc pāris stundām bērnu joprojām nebija izdevies atrast. Viņi sazinājās ar policiju, bet arī atcerējās tālruņa numuru, uz kuru Vācijā var zvanīt, lai ziņotu par pazudušiem bērniem. Zinādami, ka palīdzības tālrunis 116 000 darbojas arī Francijā, viņi uz to piezvanīja un saņēma padomu, kā jautājumu risināt kopīgi ar Francijas iestādēm.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Kopīgot šo lapu: