Uzņēmējdarbība
Pēdējā pārbaude: 06/05/2022

eZvans: transportlīdzeklī iebūvēta sistēma, kuras pamatā ir 112

Koronavīruss: Droša ceļošanas atsākšana

eZvans ir ES transportlīdzekļos iebūvēta sistēma, kas automātiski ievada 112 – bezmaksas ārkārtas izsaukuma numuru – ja transportlīdzeklis ir piedzīvojis smagu ceļu satiksmes negadījumu. eZvanu var arī aktivizēt manuāli, nospiežot pogu.

Kā darbojas eZvans

Jūsu eZvana sistēma darbojas visās ES valstīs. Lai kur jūs atrastos, ja jūsu transportlīdzeklis ir iesaistīts nopietnā negadījumā, jūs savienos ar tuvāko avārijas dienesta tīklu. Nav svarīgi, kur esat pircis savu transportlīdzekli vai kur tas ir reģistrēts.

Kad eZvans tiek aktivizēts, tas savienojas ar tuvāko avārijas dienesta centru, izmantojot telefonu un datu pārraidi. Tas ļauj transportlīdzekļa vadītājam un pasažieriem sazināties ar avārijas dienesta centra operatoru, un tajā pašā laikā automātiski tiek pārsūtīts minimālais datu kopums (jūsu precīza atrašanās vieta, negadījuma laiks, transportlīdzekļa identifikācijas numurs un kustības virziens). Pateicoties šai informācijai, neatliekamās palīdzības dienesti var novērtēt un pārvaldīt situāciju.

Ja eZvana sistēma pārstās darboties, saņemsiet brīdinājuma signālu.

Uzmanību

Informācija no transportlīdzekļa tiks nodota tikai smagas avārijas gadījumā.

eZvana pakalpojumi, ko sniedz trešās personas

Saskaņā ar ES noteikumiem varat izmantot eZvana sistēmu, kuras pamatā ir trešās puses pakalpojumi (TPP), papildus klasiskajai eZvana sistēmai, kuras pamatā ir 112. Šajos papildu pakalpojumos var būt ietverta, piemēram, palīdzība uz ceļa. Atšķirībā no ārkārtas 112 eZvana izsaukuma sistēmas, jums var nākties maksāt par jebkuriem TPP sistēmas sniegtiem papildu pakalpojumiem.

Jebkurai TPP eZvana sistēmai ir jānodrošina, ka tā:

Uzmanību

Ja izmantojat TPP eZvana sistēmas papildu pakalpojumus, jums ir jāsniedz skaidra piekrišana jūsu personas datu izsekojamībai, uzraudzībai un apstrādei šajā kontekstā.

Obligāta jaunajiem automobiļu modeļiem

Ja pirksiet jauna modeļa automobili, kas apstiprināts ražošanai pēc 2018. gada 31. marta, tajā jābūt uzstādītai 112 eZvana sistēmai. Šis noteikums attiecas gan uz automobiļiem, kam nav vairāk par 8 sēdvietām, gan uz vieglajiem kravas automobiļiem. Ja jūsu automašīna jau ir reģistrēta, jums nav obligāti jāuzstāda eZvana sistēmai, bet varat to tomēr uzstādīt, ja automašīna atbilst tehniskajām prasībām.

eZvans — privātums un personas datu aizsardzība

eZvana sistēma tiek aktivēta tikai tad, ja jūsu automašīna ir iesaistīta smagā negadījumā. Pārējā laikā sistēma ir neaktīva. Tas nozīmē to, ka, vienkārši braucot ar transportlīdzekli, netiek veikta tā izsekošana (transportlīdzekļa atrašanās vietas vai braukšanas režīma kontrole) vai datu pārsūtīšana.

Kad izsaukums īstenots, izmantojot 112 eZvana sistēmu, jūsu personas dati tiek apstrādāti saskaņā ar ES datu aizsardzības noteikumiem. Tas nozīmē, ka neatliekamās palīdzības dienesti saņem tikai tādu datu minimumu, kas viņiem vajadzīgs, lai risinātu situāciju ar negadījumu. Jūsu dati netiek glabāti ilgāk nekā vajadzīgs, un tiek dzēsti, kad tie vairs nav vajadzīgi. Šeit lasiet vairāk par ES datu aizsardzības un privātuma neaizskaramības noteikumiem.

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: