Pēdējā pārbaude: 24/01/2019

Ceļošanas dokumenti nepilngadīgajiem

Apvienotās Karalistes lēmums par LES 50. panta piemērošanu: Vairāk informācijas

Pašreiz šī valsts joprojām ir pilntiesīga ES dalībvalsts, un attiecīgās tiesības un pienākumi joprojām pilnā mērā attiecas uz Apvienoto Karalisti.

Papildus derīgai pasei vai personas apliecībai visiem bērniem, kuri ceļo:

var būt papildus vajadzīga oficiāli noformēta ceļošanas atļauja, ko parakstījuši vecāki, otrs vecāks vai likumīgais(-ie) aizbildnis(-ņi).

Nav ES noteikumu, kas regulētu šo jautājumu, katra ES valsts izlemj, vai tā prasa, lai tiktu uzrādīti šie dokumenti. Pirms bērns dodas ceļā, iepazīstieties ar noteikumiem, kurus noteikusi valsts, kuru atstājat, un tā, uz kuru dodaties.

Izvēlieties valsti

* Valstu varas iestādes vēl nav sniegušas informaciju

Atcerieties, ka pat tad, ja atsevišķas valstis neprasa, lai bērnam būtu atļauja iebraukt šo valstu teritorijā vai to atstāt, var būt tā, ka šis dokuments ir jāuzrāda valstīs, kurās atrodaties caurbraucot.

Ja ceļojat ar lidmašīnu, ir ļoti ieteicams laicīgi vērsties attiecīgajās aviosabiedrībās, lai noskaidrotu šos jautājumus, jo daudzas no tām prasa šīs atļaujas un izmanto īpašas šim nolūkam paredzētas veidlapas.

Tā kā katra valsts bez brīdinājuma var grozīt šos noteikumus, lai pārliecinātos, ir ieteicams vērsties attiecīgās valsts iestādēs, vēstniecībā vai konsulātā.

Skatiet arī: Ceļošana uz ārzemēm ar bērniem

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Ikkondividi din il-paġna: