Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 10/08/2017

Bagāžas ierobežojumi

Rokasbagāža un reģistrētā bagāža

Ja dodaties ceļā ar lidmašīnu no lidostas, kas atrodas ES, kravājot mantas un iekāpjot lidmašīnā, paturiet prātā dažas drošības prasības.

  • ŠķidrumusEnglish , piemēram, aerosolus, dzērienus, zobupastu, kosmētiskos krēmus un želejas, lidmašīnas salonā var ienest tikai caurspīdīgā plastmasas maisiņā, kura maksimālā ietilpība ir 1 litrs, un neviens no šo šķidrumu traukiem un iepakojumiem nedrīkst būt ietilpīgāks par 100 ml. Šķidrumu saturošajiem traukiem, kuru ietilpība ir lielāka par 100 ml, jābūt ievietotiem reģistrētajā bagāžā. Šis tilpuma ierobežojums neattiecas uz zālēm un zīdaiņu pārtiku.
  • Jebkuras lidostas vai aviokompānijas beznodokļu veikalos iegādātos šķidrumus drīkst pārvadāt kā rokasbagāžu, ja vien prece kopā ar kvīti pirkuma noformēšanas brīdī ir ievietotas aizzīmogotā drošības maisā (ar sarkanu apmali). Šo drošības maisu drīkst atvērt tikai pēc tam, kad pasažieris ir ieradies ceļamērķī. Tomēr drošības kontroles darbiniekiem var nākties atvērt maisu un pārbaudīt pudeles. Ja pasažierim gaidāms savienojuma reiss citā lidostā, darbinieks par to jāinformē, lai šķidrumi tiktu ievietoti jaunā drošības maisā.
  • Lidmašīnas salonā nav atļauts ienest nekādus asus priekšmetus, kuri varētu tikt izmantoti par ieročiem. Tie var būt ikdienā izmantojami priekšmeti, piemēram, korķviļķi un šķēres. Tiem jābūt iepakotiem reģistrētajā bagāžā.
  • Aviokompānijas nosaka rokasbagāžas izmēra ierobežojumus un to, cik vienības drīkst ienest lidmašīnas salonā. Tāpēc, pirms dodaties ceļā, noskaidrojiet šos noteikumus aviokompānijā.
  • Lidojumos nav atļauts pārvadāt sprāgstvielas un viegli uzliesmojošus priekšmetus, piemēram, uguņošanas priekšmetus un krāsu aerosolus, un citas uzliesmojošas un toksiskas vielas, piemēram, skābes. Tos nav atļauts pārvadāt ne rokasbagāžā, ne reģistrētajā bagāžā.
  • Lidmašīnā nav atļauts ienest nekāda veida ieročus.

Skatiet noteikumus par to, kādus priekšmetus aizliegtsEnglish pārvadāt rokas un reģistrētajā bagāžā.

Ielūkojieties attiecīgās lidostas tīmekļa vietnē, tur atradīsit aizliegto priekšmetu sarakstu, vai arī pirms ceļojuma vaicājiet aviokompānijai.

Vispārējās drošības nolūkā visi ceļojumā līdzpaņemtie priekšmeti tiek skenēti vai citādi pārbaudīti, pirms tos atļauj ienest lidostas drošības zonās.

Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.