Pēdējā pārbaude: 02/04/2022

Nosūtīšana un piegāde

Ja nesaņemat pirkumu pats uzreiz vai pasūtāt tā piegādi mājās, tirgotājam pirkums ir jāpiegādā 30 dienu laikā, ja vien jūs neesat īpaši vienojušies par citu piegādes termiņu.

Piegādes izmaksas

Pārdevējam jums ir jāsniedz skaidra informācija par jūsu pirkuma kopējo cenu, tostarp par piegādes un citām saistītām izmaksām.

Tirgotājs var noteikt atšķirīgu cenu par piegādi uz citu ES valsti. Šī piemaksa ir pamatota, jo pasta maksājumi visās ES valstīs nav vienādi. Pirms nopērkat preces, tirgotājam ir jūs jāinformē, kādas pārrobežu piegādes iespējas jums ir pieejamas un cik tās izmaksā.

Papildu pakalpojumiem, kā eksprespiegāde vai dāvanas iesaiņojums, jums ir jādod skaidra piekrišana. Tas, ka tirgotāja tīmekļa vietnē jau iepriekš ir atķeksētas rūtiņas, nenozīmē skaidru pircēja piekrišanu, un jums ir tiesības saņemt atpakaļ visus maksājumus, kas iekasēti tādā veidā.

Bojātas preces

Tirgotājs ir atbildīgs par jebkuru kaitējumu, kas jūsu precei nodarīts laikā no nosūtīšanas līdz brīdim, kad jūs to saņemat.

Tādējādi, ja, saņemot pasūtījumu, atklājat, ka jūsu prece ir bojāta vai pienācīgi nedarbojas, jums ir tiesības pieprasīt bezmaksas remontu vai apmaiņu, taču, ja tas nav iespējams — saņemt samaksāto naudu atpakaļ.

Atcerieties, ka jums vienmēr pienākas vismaz divu gadu bezmaksas garantija neatkarīgi no tā, vai preci iegādājāties parastā veikalā vai, piemēram, tiešsaistē, no tirdzniecības kataloga vai pa tālruni. Uzziniet vairāk par garantijām un atpakaļnosūtīšanu.

Neizpildīta piegāde

Ja neesat saņēmis savas preces 30 dienu laikā vai saskaņotajā termiņā, jums tas ir jānorāda tirgotājam un jānosaka viņam pieņemams piegādes termiņa pagarinājums. Piemēram, ja tirgotājs jūs informē, ka piegāde ir aizkavējusies par vienu nedēļu, jo bija problēmas ar piegādātājiem, jūs varat dot viņam šo papildu nedēļu.

Ja tirgotājs joprojām nav piegādājis preci pat pagarinātā termiņa laikā, jums ir tiesības izbeigt līgumu un pēc iespējas drīz saņemt atpakaļ samaksāto naudu. Jums nav tirgotājam jādod termiņa pagarinājums, ja viņš atsakās veikt piegādi vai ja nolīgtais piegādes termiņš jums ir būtisks (un esat to laicīgi paziņojis tirgotājam), piemēram, attiecīgā prece ir nepieciešama konkrētā pasākumā (piemēram, kāzu kleita).

Piemērs

Jūs varat anulēt pasūtījumu, ja preces nav piegādātas noteiktajā laikā.

Novembra vidū Andrejs no Slovākijas internetā pasūtīja kasti vīna no Itālijas, lai celtu to galdā ģimenes Ziemassvētku svinībās. Ziemassvētki pienāca un pagāja, bet vīns joprojām nebija piegādāts.

Tā kā prece netika piegādāta 30 dienu laikā, lai gan viņš tirgotājam bija atgādinājis un devis papildu laiku, Andrejam ir tiesības no tirgotāja saņemt atpakaļ naudu.

Maksa par pakas piegādi

Uzņēmumiem, kuri ES piegādā pakas pāri robežām, ir katru gadu jāiesniedz savs visiem brīvi pieejams cenu saraksts publicēšanai ES uzturētā rīkā. Varat izmantot šo rīku, lai noskaidrotu, kādus paku piegādes pakalpojumus varat izmantot, lai nosūtītu paku ES teritorijā. Minētais rīks satur informāciju par vēstulēm un pakām, kas ir vismaz 500 g smagas, bet vieglākas par 5 kg.

Lai redzētu pieejamos uzņēmumus un to piedāvātās cenas, vienkārši atlasiet savu valsti un valsti, uz kuru gribat nosūtīt paku. Tad norādiet pakas veidu, izvēloties no zemāk pieejamām opcijām.

Uzņēmuma nosaukums Cena

Uzmanību

Galīgā cena jums vienmēr ir jānoskaidro pie paku piegādāšanas uzņēmuma, jo precīzās cenas noteikšanai var būt vajadzīga sīkāka informācija, piemēram, pakas izmēri vai svars, un pasta indekss tajā valstī, kurp gribat paku nosūtīt. Visas cenas tiek norādītas vietējā valūtā bez PVN. Informācija par cenu ir jāatjaunina katru gadu 31. martā.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: