Pēdējā pārbaude : 06/07/2018

Transports un piegāde

Ja nesaņemat pirkumu pats uzreiz vai pasūtāt tā piegādi mājās, tirgotājam tas ir jāpiegādā 30 dienās, ja vien jūs neesat īpaši vienojušies par citu piegādes termiņu.

Piegādes izmaksas

Pārdevējam jums ir jāsniedz skaidra informācija par jūsu pirkuma kopējo cenu, tostarp par piegādes un citām saistītām izmaksām.

Atšķirīgas cenas par preču piegādei ārvalstīs var būt pamatotas.

Jums ir jāsniedz skaidra piekrišana jebkādām papildu izmaksām, piemēram, ja tirgotājs vēlas piedāvāt jums paātrinātu piegādi vai dāvanu iesaiņojumu. Tas, ka tirgotāja tīmekļa vietnē jau iepriekš ir atķeksētas rūtiņas, nenozīmē skaidru pircēja piekrišanu, un jums ir tiesības saņemt atpakaļ visus maksājumus, kas iekasēti tādā veidā.

Bojātas preces

Tirgotājs ir atbildīgs par jebkuru kaitējumu, kas precei nodarīts laikā no nosūtīšanas līdz brīdim, kad jūs to saņemat.

Atcerieties, ja prece, ko esat iegādājies kādā ES valstī, izrādās bojāta vai neizskatās vai nedarbojas, kā norādīts reklāmā, jums ir tiesības prasīt, lai to salabotu, samainītu vai, ja tas nav iespējams, lai jums atdod samaksāto naudu. Lasiet vairāk par garantijām.

Ja sūtījums netiek piegādāts

Ja preci nesaņemat 30 dienu laikā vai savstarpēji saskaņotajā termiņā, jums ir jāatgādina tirgotājam, ierosinot saprātīgu piegādes termiņa pagarinājumu. Piemēram, ja tirgotājs jūs ir informējis, ka piegāde ir aizkavējusies par vienu nedēļu, jo bija problēmas ar piegādātājiem, jums vajadzētu dot viņam vēl vienu nedēļu laika.

Ja tirgotājs neveic piegādi pagarinātajā termiņā, jums ir tiesības izbeigt līgumu un pēc iespējas drīz saņemt atpakaļ samaksāto naudu.  Jums nav tirgotājam jādod termiņa pagarinājums, ja viņš atsakās piegādāt vai ja nolīgtais piegādes termiņš ir būtisks, piemēram, attiecīgā prece ir nepieciešama konkrētā pasākumā (piemēram, kāzu kleita).

Piemērs no dzīves

Novembra vidū Andrejs no Slovākijas internetā no Itālijas pasūtīja kasti vīna, lai celtu to galdā ģimenes Ziemassvētku svinībās. Ziemassvētki pienāca un pagāja, bet no vīna nebija ne ziņas, ne miņas.

Tā kā prece netika piegādāta 30 dienu laikā, lai gan viņš tirgotājam bija atgādinājis un devis papildu laiku, Andrejam ir tiesības no tirgotāja saņemt atpakaļ naudu.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Prasiet padomu vai palīdzību savas valsts Eiropas patērētāju centrāen

Ikkondividi din il-paġna: