Pēdējā pārbaude: 24/01/2019

Dzelzceļa pasažieru tiesības

Pērkot vilciena biļeti, jums nedrīkst prasīt lielāku cenu pilsonības dēļ vai atkarībā no tā, kur biļeti pērkat.

Dzelzceļa pasažieru tiesības principā attiecas uz visiem braucieniem ar vilcienu un dzelzceļa pakalpojumiem Eiropas Savienībā.

ES valstis var lemt, vai šīs tiesības attiecas arī uz pašmāju vilcieniem (pilsētas, piepilsētas, reģiona u.c.) un starptautiskajiem vilcieniem, kuru maršruta sākums vai galapunkts ir ārpus ES.

Atcelts vai aizkavējies reiss

Ja jūsu vilciens ir atcelts vai kavējas, jums vienmēr ir tiesības uz pienācīgu informāciju par to, kas notiek, kamēr gaidāt.

Ja jums paziņo, ka savā galamērķī ieradīsieties ar vismaz 1 stundas novēlošanos, jums ir tiesības:

Ja nolemjat turpināt ceļojumu kā plānots vai piekrītat turpināt ceļu, izmantojot citus tranporta līdzekļus, jums, iespējams, ir tiesības uz kompensāciju:

Kompensāciju nesaņemsit:

Ja domājat, ka jūsu tiesības nav ievērotas, varat iesniegt sūdzību dzelzceļa uzņēmumam, un tam ir pienākums atbildēt 1 mēneša laikā.

Ja ar sniegto atbildi neesat apmierināts, varat sazināties ar valsts tiesībaizsardzības iestādipdfen [111 Kb] jūsu valstī.

Nozaudēta vai sabojāta reģistrētā bagāža

Ja brauciena laikā ir nozaudēta vai sabojāta jūsu reģistrētā bagāža, jums ir tiesības saņemt kompensāciju, ja vien bagāža nav nozaudēta tāpēc, ka tā nav pienācīgi iesaiņota, nav piemērota pārvadāšanai un ir īpaša veida.

Kompensācijas apjoms

Ja pasažieri aiziet bojā vai gūst ievainojumus vilciena avārijā, viņiem vai viņu apgādājamajiem par nozaudētu vai sabojātu reģistrēto vai nereģistrēto rokas bagāžu ir tiesības uz kompensāciju, kas nepārsniedz 1500 eiro.

Ievainojumi un nāve

Ja pasažieris gūst ievainojumus vai aiziet bojā vilciena avārijā, viņam (vai viņa apgādājamajiem) ir tiesības uz kompensāciju un avansa maksājumu 15 dienu laikā pēc avārijas viņa (vai viņa apgādājamo) tūlītējo vajadzību segšanai.

Nāves gadījumā šis avansa maksājums ir vismaz 21 000 eiro par personu.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Ikkondividi din il-paġna: