Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 12/04/2017

Dzelzceļa pasažieru tiesības

Pērkot vilciena biļeti, jums nedrīkst prasīt lielāku cenu pilsonības dēļ vai atkarībā no tā, kur biļeti pērkat.

Dzelzceļa pasažieru tiesības principā attiecas uz visiem braucieniem ar vilcienu un dzelzceļa pakalpojumiem Eiropas Savienībā.

ES valstis var lemt, vai šīs tiesības attiecas arī uz pašmāju vilcieniem (pilsētas, piepilsētas, reģiona u.c.) un starptautiskajiem vilcieniem, kuru maršruta sākums vai galapunkts ir ārpus ES.

Atcelts vai aizkavējies reiss

Ja jūsu vilciens ir atcelts vai kavējas, jums vienmēr ir tiesības uz pienācīgu informāciju par to, kas notiek, kamēr gaidāt.

Ja jums paziņo, ka savā galamērķī ieradīsieties ar vismaz 1 stundas novēlošanos, jums ir tiesības:

 • izlemt nebraukt ar vilcienu un pieprasīt nekavējoties atlīdzināt visu biļetes vērtību (vai nepilnu vērtību — par neveiktā brauciena daļu).

  Jums, iespējams, ir tiesības uz braucienu atpakaļ uz sākotnējo izbraukšanas vietu, ja kavēšanās dēļ nevarat izpildīt sava ceļojuma mērķi, vai
 • tikt nogādātam jūsu galamērķa vietā pie pirmās izdevības (vai jūsu izraudzītā vēlākā datumā). Tas ietver citus transporta līdzekļus, ja dzelzceļš ir bloķēts un pakalpojumi ir apturēti;
 • uz maltītēm un atspirdzinājumiem (atbilstīgi gaidīšanas laikam) un
 • uz naktsmītni, ja jums ir jānakšņo uz vietas.

Ja nolemjat turpināt ceļojumu kā plānots vai piekrītat turpināt ceļu, izmantojot citus tranporta līdzekļus, jums, iespējams, ir tiesības uz kompensāciju:

 • 25 % no biļetes cenas, ja vilciens novēlojies par 1–2 stundām;
 • 50 % no biļetes cenas, ja vilciens novēlojies par vairāk nekā 2 stundām.

Kompensāciju nesaņemsit:

 • ja bijāt informēts par kavēšanos, pirms nopirkāt biļeti,

Ja domājat, ka jūsu tiesības nav ievērotas, varat iesniegt sūdzību dzelzceļa uzņēmumam, un tam ir pienākums atbildēt 1 mēneša laikā.

Ja ar sniegto atbildi neesat apmierināts, varat sazināties ar valsts tiesībaizsardzības iestādipdfEnglish [111 Kb] jūsu valstī.

Nozaudēta vai sabojāta reģistrētā bagāža

Ja brauciena laikā ir nozaudēta vai sabojāta jūsu reģistrētā bagāža, jums ir tiesības saņemt kompensāciju, ja vien bagāža nav nozaudēta tāpēc, ka tā nav pienācīgi iesaiņota, nav piemērota pārvadāšanai un ir īpaša veida.

Kompensācijas apjoms

 • Līdz 1300 eiro par reģistrētās bagāžas vienību, ja varat pierādīt tās satura vērtību.
 • 330 eiro par vienību, ja nevarat pierādīt tās vērtību.

Ja pasažieri aiziet bojā vai gūst ievainojumus vilciena avārijā, viņiem vai viņu apgādājamajiem par nozaudētu vai sabojātu reģistrēto vai nereģistrēto rokas bagāžu ir tiesības uz kompensāciju, kas nepārsniedz 1500 eiro.

Ievainojumi un nāve

Ja pasažieris gūst ievainojumus vai aiziet bojā vilciena avārijā, viņam (vai viņa apgādājamajiem) ir tiesības uz kompensāciju un avansa maksājumu 15 dienu laikā pēc avārijas viņa (vai viņa apgādājamo) tūlītējo vajadzību segšanai.

Nāves gadījumā šis avansa maksājums ir vismaz 21 000 eiro par personu.

ES tiesību akti
 • Dzelzceļa pasažieru tiesības Deutsch español français italiano English
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.