Pēdējā pārbaude: 26/08/2022

Patenti

Jūsu tiesības

Reģistrējot patentu, iegūstat ekskluzīvas tiesības (Šajā gadījumā 27 ES dalībvalstis) uz savu izgudrojumu noteiktā periodā, kurš parasti ir 20 gadi. Trešās personas nevar izgatavot, izmantot, piedāvāt pārdošanā, pārdot vai importēt kādu produktu vai procesu, kura pamatā ir jūsu patentēts izgudrojums. Jūs varat dot trešai personai pagaidu atļauju izmantot jūsu izgudrojumu, noslēdzot ar šo personu patenta licences līgumu vai tai pārdodot savu patentu. Pēc termiņa beigām patentu nevar atjaunot.

Ko aizsargā patents

Patents ļauj aizsargāt tehniskus izgudrojumus, proti, jaunus produktus vai pakalpojumus, kas ir radošas darbības rezultāts un kam ir rūpniecisks pielietojums.

Ja vēlaties uzzināt, vai kāds jūsu izgudrojumam līdzīgs izgudrojums jau ir patentēts, skatiet Eiropas Patentu birojam de en fr bieži uzdotos jautājumus par patentu meklēšanu de en fr un datubāzi "Espacenet" de en fr .

Kā reģistrēt patentu

Izvēlieties valsti

Skatīt arī:

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Eiropas Palīdzības dienests intelektuālā īpašuma tiesību jautājumos

Bezmaksas konsultācijas un mācības par intelektuālā īpašuma pārvaldību ES līdzfinansētos projektos vai starptautiskos tirdzniecības līgumos.

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Enterprise Europe Network.

Jūs varat arī izmantot palīdzības dienestu meklētāju, lai atrastu jums vajadzīgo palīdzību.

Kopīgot šo lapu: