Pēdējā pārbaude: 18/06/2020

Patenti

Vai jūs skar “Brexit”?

Jūsu tiesības

Reģistrējot patentu, iegūstat ekskluzīvas tiesības (Intelektuālā īpašuma tiesību turētāji var visām citām personām liegt izmantot šīs tiesības) uz savu izgudrojumu noteiktā periodā, kurš parasti ir 20 gadi. Trešās personas nevar izgatavot, izmantot, piedāvāt pārdošanā, pārdot vai importēt kādu produktu vai procesu, kura pamatā ir jūsu patentēts izgudrojums. Jūs varat dot trešai personai pagaidu atļauju izmantot jūsu izgudrojumu, noslēdzot ar šo personu patenta licences līgumu vai tai pārdodot savu patentu. Pēc termiņa beigām patentu nevar atjaunot.

Ko aizsargā patents

Patents ļauj aizsargāt tehniskus izgudrojumus, proti, jaunus produktus vai pakalpojumus, kas ir radošas darbības rezultāts un kam ir rūpniecisks pielietojums.

Ja vēlaties uzzināt, vai kāds jūsu izgudrojumam līdzīgs izgudrojums jau ir patentēts, skatiet Eiropas Patentu birojamfrdeen bieži uzdotos jautājumus par patentu meklēšanudefren un datubāzi "Espacenet"defren .

Kā reģistrēt patentu

Izvēlieties valsti

* Valstu varas iestādes vēl nav sniegušas informaciju

Saistītās tēmas

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Eiropas palīdzības birojs intelektuālā īpašuma tiesību jautājumos

Bezmaksas konsultācijas un mācības par intelektuālā īpašuma pārvaldību ES līdzfinansētos projektos vai starptautiskos tirdzniecības līgumos.

Vietējs atbalsts uzņēmumiem

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Eiropas Biznesa atbalsta tīkla.

Kopīgot šo lapu: