Paskutinį kartą tikrinta 2020-06-18

Patentai

Paveikė „Brexit’as“?

Jūsų teisės

Įregistravus patentą, tam tikram laikui – paprastai 20 metų – įgyjamos išskirtinės teisės (Intelektinės nuosavybės teisių turėtojai gali uždrausti bet kam kitam naudoti atitinkamą intelektinę nuosavybę.) į savo išradimą. Niekas kitas negali gaminti išrastų patentuotų produktų, jų naudoti, jais prekiauti, parduoti ar importuoti arba to paties atlikti su išrastu patentuotu procesu. Sudarius patento licencijos susitarimą galima suteikti kitiems asmenims leidimą laikinai naudotis išradimu, patentą kitiems asmenims taip pat galima parduoti. Pasibaigus patento galiojimo laikotarpiui, jo pratęsti nebegalima.

Kas apsaugoma patentais?

Patentais galima apsaugoti savo technologinius išradimus – naujus produktus arba paslaugas, grindžiamus naujais išradimais ir naudojamus pramonės reikmėms.

Jei norite sužinoti, ar kas nors panašaus į jūsų išradimą jau užpatentuota, susipažinkite su Europos patentų biurofrdeen patentų paieškos DUKdefren ir pasitikrinkite „Espacenet" duomenų bazėjedefren .

Kaip įregistruoti patentą?

Pasirinkite šalį

* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Susijusios temos

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Europos INT pagalbos tarnyba

Nemokamos konsultacijos ir mokymas ES bendrai finansuojamų projektų arba tarptautinių verslo sandorių intelektinės nuosavybės valdymo klausimais.

Paramos verslui vietos punktas

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų.

Pasidalyti šiuo puslapiu: