Paskutinį kartą tikrinta 2022-08-26

Patentai

Jūsų teisės

Įregistravus patentą, tam tikram laikui – paprastai 20 metų – įgyjamos išskirtinės teisės (Šiuo atveju bet kuri iš 27 ES valstybių narių) į savo išradimą. Niekas kitas negali gaminti išrastų patentuotų produktų, jų naudoti, jais prekiauti, parduoti ar importuoti arba to paties atlikti su išrastu patentuotu procesu. Sudarius patento licencijos susitarimą galima suteikti kitiems asmenims leidimą laikinai naudotis išradimu, patentą kitiems asmenims taip pat galima parduoti. Pasibaigus patento galiojimo laikotarpiui, jo pratęsti nebegalima.

Kas apsaugoma patentais?

Patentais galima apsaugoti savo technologinius išradimus – naujus produktus arba paslaugas, grindžiamus naujais išradimais ir naudojamus pramonės reikmėms.

Jei norite sužinoti, ar kas nors panašaus į jūsų išradimą jau užpatentuota, susipažinkite su Europos patentų biuro de en fr patentų paieškos DUK de en fr ir pasitikrinkite „Espacenet" duomenų bazėje de en fr .

Kaip įregistruoti patentą?

Pasirinkite šalį

Taip pat žr.

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Europos intelektinės nuosavybės teisių pagalbos tarnyba

Nemokamos konsultacijos ir mokymas ES bendrai finansuojamų projektų arba tarptautinių verslo sandorių intelektinės nuosavybės valdymo klausimais.

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Pasidalyti šiuo puslapiu: