Paskutinį kartą tikrinta 2019-01-24

Gyvenamosios vietos užsienyje registravimas

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

Per pirmuosius 3 buvimo naujoje šalyje mėnesius jūsų, kaip ES piliečio, negali būti reikalaujama pateikti prašymo išduoti teisę gyventi toje šalyje patvirtinantį dokumentą, nors kai kuriose šalyse atvykus reikia iškart pranešti apie savo buvimą joje.

Po 3 mėnesių jums gali tekti užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje (dažnai savivaldybėje arba vietos policijos poskyryje) ir gauti registracijos liudijimą.

Jums reikės pateikti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą ir:

Jums nereikia pateikti jokių kitų dokumentų.

Užsiregistravę gausite registracijos liudijimą. Juo patvirtinama jūsų teisė gyventi toje šalyje.

Registracijos liudijimas jums turėtų būti išduotas nedelsiant ir neturėtų kainuoti brangiau nei tapatybės kortelės tos šalies piliečiams.

Jis turėtų galioti neribotą laikotarpį (jo galiojimo nereikia pratęsti), nors, pasikeitus adresui, gali reikėti apie tai pranešti vietos valdžios institucijoms.

Sužinokite, kur ir kaip užsiregistruoti šalyje, kurioje šiuo metu gyvenate:

Pasirinkite šalį

* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Jeigu užsiregistruoti privalote, bet to nepadarėte, jums gali būti skirta bauda, tačiau galite ir toliau gyventi šalyje ir vien dėl to negalite būti iš jos išsiųsti.

Daugelyje šalių jums reikės su savimi visuomet turėti registracijos liudijimą ir nacionalinę tapatybės kortelę arba pasą. Jei juos pamirštumėte pasiimti, galite gauti baudą, bet vien dėl to negalite būti išsiųsti iš šalies.

Jei jums kyla sunkumų gauti registracijos liudijimą, galite kreiptis į mūsų pagalbos tarnybas .

Taip pat žr., kaip:

Atsitikimas

Galite pradėti dirbti prieš užsiregistruodami

Vokietis Kurtas atvyko į Belgiją dirbti nepriklausomu advokatu partnerystės pagrindu. Kai jis nuėjo užsiregistruoti į savivaldybę, jam buvo pasakyta, kad jis negali pradėti dirbti, kol negaus registracijos liudijimo.

Tai netiesa, nes būdamas ES pilietis Kurtas gali pradėti dirbti kaip savarankiškai dirbantis asmuo, nors dar negavo registracijos liudijimo. Bet kuriuo atveju gavusios prašymą valdžios institucijos registracijos liudijimą privalo išduoti nedelsiant.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: