Automobilio pirkimas ir išperkamoji nuoma

ES piliečiai gali laisvai pirkti arba parduoti automobilius bet kurioje ES šalyje.

Jūsų teisė į teisinę apsaugą

Jūsų teisės perkant automobilį užsienyje (ir PVM, kurį turite sumokėti) skiriasi priklausomai nuo to, ar:

  • automobilis yra naujas, ar naudotas,
  • perkate jį iš oficialaus platintojo, ar iš privataus asmens,
  • pardavėjas yra įsisteigęs ES šalyje, ar ne.

Paprastai geriausia teisinė apsauga suteikiama perkant naują automobilį iš ES įsisteigusio oficialaus prekiautojo.

Pagal ES vartotojų teisių taisykles, jums suteikiama ne mažiau kaip 2 metų garantija tuo atveju, jeigu jūsų įsigytas automobilis turėtų defektą arba nebūtų toks, kaip reklamuota.

Kai kuriose ES šalyse garantinis laikotarpis gali būti sutrumpintas iki ne mažiau kaip 1 metų naudotiems automobiliams. Pirkėjas ir pardavėjas privalo dėl to susitarti pirkimo metu.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad ES vartotojų teisės netaikomos privatiems pardavimo sandoriams, todėl perkant iš privačių asmenų reikia būti itin apdairiems.

Patikrinkite ar automobilio dokumentus

Kai perkate automobilį užsienyje, pasirūpinkite, kad pardavėjas duotų jums visus dokumentus, reikalingus automobiliui įregistruoti jūsų gyvenamojoje šalyje. Patikrinkite, ar gavote originalius automobilio dokumentus.

Naujai įsigyto automobilio parvežimas

Įsigydamas naują automobilį kitoje ES šalyje, turėsite gerai pagalvoti, kaip jį parsivežti į savo šalį, kadangi jis dar nebus įregistruotas jūsų gyvenamoje šalyje:

  • galite atsivežti jį buksyru, prikabinę prie visapusiškai apdraustos ir registruotos transporto priemonės,
  • galite pasinaudoti specializuotos vežėjų įmonės paslaugomis,
  • galite pats parvairuoti automobilį į savo šalį – tam jums reikės įsigyti draudimą ir laikinuosius registracijos numerius šalyje, kurioje perkate automobilį.

Įspėjimas

Pasirūpinkite, kad jūsų draudimas galiotų ir registracijos numeriai būtų pripažįstami visose šalyse, per kurias važiuosite. Kadangi laikinieji registracijos numeriai nėra suderinti ES lygmeniu, jums gali iškilti sunkumų juos gauti arba pasiekti, kad jie būtų pripažinti kitoje ES šalyje. Šios informacijos teiraukitės atitinkamose automobilių draudimo ir registracijos įstaigose.

Nuolatinius valstybinius registracijos numerius savo automobiliui turėtumėte gauti šalyje, kurioje jį registruojate. Paprastai tai yra šalis, kurioje gyvenate arba turite nuolatinę gyvenamąją vietą.

Atsitikimas

Irina Vokietijoje nusipirko automobilį ir norėjo parvairuoti jį namo į Devos miestą Rumunijoje. Pardavėjas jai padėjo gauti laikinuosius registracijos numerius ir draudimą, galiojantį 4 šalyse, per kurias jai reikėjo važiuoti.

Deja, Vengrijoje ją sustabdė policija ir pasakė, kad su tokiais registracijos numeriais ji neturi teisės važiuoti per Vengriją. Jos gauti geltoni registracijos numeriai iš tikrųjų galiojo tik Vokietijoje. Jai buvo skirta bauda, o numeriai buvo konfiskuoti. Galiausiai ji turėjo kreiptis į vežėjų įmonę, kuri nugabeno jos automobilį į Rumuniją.

Išsikėlimas gyventi į užsienį, kai turite išperkamąja nuoma įsigytą automobilį

Tai gali būti sudėtinga. Kai įsigyjate automobilį išperkamąja nuoma, galite juo naudotis nuomos laikotarpiu, o sutarties pabaigoje turite galimybę jį nusipirkti. Tačiau iki to laiko teisėtas automobilio savininkas yra asmuo arba įmonė, kurie jums tą automobilį išnuomojo.

Kadangi automobilį turite apdrausti ir įregistruoti savo gyvenamojoje šalyje, jums taip pat gali kilti problemų, jeigu jūsų draudimas negalioja toje šalyje, į kurią ketinate išvykti.

Automobilį jums nuomojantis asmuo arba įmonė taip pat gali būti nelinkę sutikti, kad jį įregistruotumėte kitoje ES šalyje.

Atsitikimas

Zoltanas priėmė naują darbo Vokietijoje pasiūlymą ir išvyko ten gyventi su savo šeima, kartu pasiėmė ir išperkamąja nuoma įsigytą automobilį. Po 6 mėnesių jis sužinojo, kad turi jį įregistruoti Vokietijoje, kad galėtų toliau juo naudotis šioje šalyje.

Kadangi iki išperkamosios nuomos sutarties termino dar buvo likę 3 mėnesiai, nuomos įmonė – Vengrijos bankas – nesutiko išregistruoti automobilio Vengrijoje. Galiausiai Zoltanas turėjo anksčiau laiko nutraukti sutartį su banku ir sumokėti papildomą sumą.

Išsamesnių patarimų ieškokite Europos vartotojų centrų tinklo rekomendacijose dėl automobilių pirkimo užsienyje en fr .

Taip pat susipažinkite su transporto priemonių patikros, pardavėjo atsakomybės, pardavimo sutarčių, laikinųjų registracijos numerių taisyklėmis arba sužinokite, į ką kreiptis ginčų arba apgaulės pirkimo šalyje atveju:

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Paskutinį kartą tikrinta 2024-05-28
Pasidalyti šiuo puslapiu