Gyvenimas ir kelionės
Paskutinį kartą tikrinta 2022-10-20

PVM mokėtojo kodo tikrinimas (sistema VIES)

Galite patikrinti, ar įmonė yra įregistruota prekiauti kitose ES šalyse, naudodamasis ES internetine PVM informacijos mainų sistema (VIES).

Pradėti

Kas yra VIES?

VIES (PVM informacijos mainų sistema) – tai Europos Komisijos paieškos sistema (ne duomenų bazė). Kai paieška atliekama naudojantis sistema VIES, duomenys gaunami iš nacionalinių PVM duomenų bazių.

VIES pateikiami paieškos rezultatai gali būti arba ES PVM informacija yra ( teisinga), arba jos nėra ( neteisinga).

Atsakymas „teisinga"

Jei gautas atsakymas „teisinga", ES PVM informacija bus pateikiama sistemoje VIES.

Atsakymas „neteisinga"

Jei sistema rodo neteisingą būseną, vadinasi, PVM mokėtojo kodas, kurį bandote patikrinti, nėra registruotas atitinkamoje nacionalinėje duomenų bazėje. Taip yra dėl vienos iš šių priežasčių:

Šie pakeitimai ne visada iš karto įtraukiami į nacionalines duomenų bazes ir atitinkamai į sistemą VIES. Skubiais atvejais patariame susisiekti en su savo vietos mokesčių administratoriumi.

Informacija sistemoje VIES pateikiama 23 Europos Sąjungos kalbomis.

Ką daryti, jei esamas kodas nepatvirtinamas?

Jei jūsų klientas teigia, kad jis yra registruotas PVM mokėtoju, tačiau patikrinus sistemoje VIES tai nepatvirtinama, jis gali paprašyti patikrinti mokesčių institucijoje savo šalyje. Gali būti reikalaujama, kad jis papildomai užsiregistruotų tarpvalstybinių sandorių ES tikslais. Ši procedūra įvairiose ES šalyse skiriasi.

Papildomos informacijos prašymas

Jei negalite rasti informacijos sistemoje VIES, turėtumėte paprašyti daugiau informacijos nacionaliniu lygmeniu – savo šalies valdžios institucijų. Tuomet turėtumėte turėti galimybę sužinoti:

Būdai kreiptis į nacionalines institucijas įvairiose šalyse skiriasi. Kai kuriose ES šalyse įdiegtos internetinės sistemos, kitose reikia skambinti telefonu, siųsti laišką arba faksą.

Pasirinkite šalį

Dėl duomenų apsaugos nacionalinės institucijos nepateiks PVM mokėtojo kodą atitinkančio vardo ir pavardės arba pavadinimo ir adreso. Jos tik patvirtins, ar su konkrečiu PVM mokėtojo kodu susietas tam tikras vardas ir pavardė arba pavadinimas ir adresas, ar ne.

Duomenų gauti negalima

Kadangi nacionalines duomenų bazes reikia atnaujinti arba sukurti atsargines jų kopijas, sistema kartais gali neveikti. Komisija bendradarbiauja su valstybėmis narėmis siekdama kuo labiau sutrumpinti laiką, kada neveikia jų duomenų bazės. Jeigu gaunate su tuo susijusį pranešimą apie klaidą, turėtumėte palaukti kelias minutes ir bandyti dar kartą arba bandyti prisijungti vėliau.

Galimi netikslumai

Europos Komisija negali prisiimti atsakomybės už internetinėje sistemoje VIES pateikiamos informacijos tikslumą. Taip yra todėl, kad informacija gaunama iš nacionalinių duomenų bazių, kurių Komisija nekontroliuoja. Europos Komisija negali patikrinti, pataisyti, papildyti ar išbraukti nacionalinių registracijos PVM mokėtojais duomenų.

Papildoma informacija

Rekomenduojame išsaugoti patvirtinimo įrodymus, jei jų prireiktų atliekant mokesčių kontrolę.

Daugiau informacijos rasite VIES dažnai užduodamų klausimų puslapyjeAtidaryti kaip išorės nuorodą.

Teisinės atsakomybės apribojimas en Atidaryti kaip išorės nuorodą, susijęs su PVM mokėtojo kodo patvirtinimu sistemoje VIES.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Pasidalyti šiuo puslapiu: