Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-02

Recepto pateikimas užsienyje

Jūsų šalies gydytojo išduotas receptas galioja visose ES šalyse. Tačiau vienoje šalyje skirtais vaistais kitoje šalyje gali būti neprekiaujama arba jų pavadinimas gali būti kitoks.

Galite savo gydytojo paprašyti išrašyti receptą, skirtą pateikti kitoje ES šalyje ( bendrąjį ES receptą).

Įspėjimas

Kai kuriais vaistais kitoje šalyje (net jei tai ES šalis) gali būti neleidžiama prekiauti arba jų ten gali nebūti.

Recepto informacija

Nėra specialios recepto, kuriuo naudositės kitoje ES šalyje, formos. Dauguma atveju recepte, kuriuo naudotumėtės savo šalyje, pateikiama pakankamai informacijos, kad galėtumėte juo pasinaudoti ir kitoje ES šalyje. Jame turi būti nurodoma bent ši informacija:

Jei manote, kad paskirtus vaistus reikės įsigyti užsienyje, arba jums išrašė receptą užsienyje, o vaistus turėsite įsigyti savo šalyje, patikrinkite, ar gydytojas pateikė visą šią informaciją. Tuomet galėsite būti tikras, kad kitos ES šalies vaistininkui bus lengva suprasti receptą ir kad jis nesuklys išduodamas jums vaistus ir nurodydamas jų dozes.

Įspėjimas

Receptams taikomos tos šalies, kurioje pagal juos išduodami vaistai, taisyklės. Tai reiškia, kad išduodamas jums vaistus vaistininkas laikysis nacionalinių taisyklių, pavyzdžiui, gali skirtis dozės.

Elektroniniai receptai

Jei gydytojas išrašė jums e. receptą ir jei ketinate juo pasinaudoti kitoje ES šalyje, paprastai reikia paprašyti spausdintinės jo kopijos, nes kitoje šalyje e. receptas gali būti nepripažįstamas.

Tačiau Suomijoje išrašyti e. receptai gali būti naudojami Kroatijoje ir Estijoje ir ten pateikti spausdintinės jų kopijos nereika.

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: