Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2022-12-14

Pakaitinis naudojimasis nuosavybe ir kitos ilgalaikės atostogų sutartys ES

Tradicinio pakaitinio naudojimosi nuosavybe sutartis, kai tam tikra viena ar keliomis nuosavybėmis turite teisę naudotis daugiau negu vieną kartą per ilgiau kaip vienus metus, gali būti tikri spąstai. Tą patį galima pasakyti ir apie naudojimąsi ilgalaike atostogų sistema, pavyzdžiui, tampant sumažintų tarifų atostogų klubo, kuris ilgiau negu vienus metus siūlo nakvynę ar kitas susijusias paslaugas, o kartais ir kelionės arba kitas paslaugas, su nuolaida, nariu.

Tiek įprasto pakaitinio naudojimosi nuosavybe atveju, tiek naudojantis įvairiomis metams bėgant atsiradusiomis ilgalaikėmis atostogų sistemomis gali reikėti nemenko ilgalaikio arba nuolatinio finansinio įsipareigojimo. Taip pat atsiranda periodinių papildomų išlaidų (pvz., mokesčiai, priežiūros išlaidos, draudimas).

Sutarties sąlygos ir jūsų teisės

Naujausiomis ES taisyklėmis jūs apsaugomi nuo nesąžiningų pardavėjų, kai pasirašote sutartis dėl pakaitinio naudojimosi nuosavybe arba ilgalaikių atostogų sistemų. Šios taisyklės taikomos nuo 2011 m. vasario 23 d. (kai kuriose ES šalyse vėliau) sudarytoms sutartims.

Pagal šias taisykles taip pat esate apsaugojamas, jei pasirašote:

Šias teises turite pakaitomis naudodamiesi įvairių rūšių nuosavybe:

Ką reikia žinoti prieš perkant

Prieš apsisprendžiant, reikia žinoti toliau išvardytas teises.

Įspėjimas

Jei jūsų sutartis yra pakaitinio naudojimosi nuosavybe arba ilgalaikės atostogų sistemos sutartis, jums taikomos šios taisyklės, net jeigu pardavėjas tvirtina, kad jos netaikomos.

Nesąžininga komercinė praktika ir galimai nesąžiningos sutarčių sąlygos

Taip pat reikia žinoti apie:

Dėl jūsų gyvenamojoje šalyje iškilusių problemų kreipkitės į nacionalinę vartotojų teisių organizaciją , o iškilus ginčui su pardavėju kitoje ES šalyje, kreipkitės į Europos vartotojų centrų tinklą ( ECC-Net), kad sužinotumėte, į kokią apsaugą turite teisę, ir išsiaiškintumėte kitas savo teises.

Taip pat galima pabandyti išspręsti ginčą ne teisme, o naudojantis alternatyvaus ginčų sprendimo procedūra. Jeigu pakaitinio naudojimosi nuosavybės teisės įsigytos arba ilgalaikė atostogų sutartis sudaryta internetu, skundą taip pat galima pateikti internetu, naudojantis Elektroninio ginčų sprendimo platforma.

Atsitikimas

Pakaitinio naudojimosi nuosavybe sutarties atšaukimas. Pilietis prieš pardavėją

2013 m. airis Patrikas pasirašė pakaitinio naudojimosi nuosavybe sutartį su paslaugų teikėju Maltoje. Pardavėjas jam nepateikė standartinės sutarties nutraukimo formos ir jo neinformavo, kad per persigalvojimo laikotarpį nebuvo galima priimti išankstinių mokėjimų arba užstatų.

Patrikas sumokėjo 1 260 eurų užstatą ir 2 metams įsipareigojo kas mėnesį mokėti 122,50 euro tiesioginio debeto būdu.

Kad galėtų rezervuoti atostogas vienoje iš pardavėjo nuosavybių, jam reikėjo, kad pardavėjas nurodytų specialų kodą, bet nepaisant pakartotinų prašymų jis taip ir nebuvo pateiktas.

Po metų Patrikas vis dar negalėjo rezervuotis jokių atostogų, taigi jis nusprendė nutraukti sutartį, remdamasis taisyklėmis, pagal kurias sutarties nutraukimo laikotarpis pratęsiamas iki 1 metų ir 14 kalendorinių dienų. Iki tada jis jau buvo sumokėjęs 2 730 euro.

Pardavėjas nesutiko nei nutraukti Patriko sutarties, nei jam grąžinti sumokėtų pinigų.

Pasikonsultavęs su Europos vartotojų centru Airijoje, Patrikas ėmėsi teisinių veiksmų pagal Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrą, ir teismas priėmė sprendimą jo naudai. Tačiau pardavėjas vis tiek nesumokėjo. Įsikišus Europos vartotojų centrui Maltoje, Patrikas pinigus pagaliau atgavo.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: