Paskutinį kartą tikrinta 2020-08-05

Intelektinės nuosavybės teisių pažeidimai

Paveikė „Brexit’as“?

Jeigu manote, kad buvo pažeistos jūsų intelektinės nuosavybės teisės, galite kreiptis į įvairias institucijas.

Užuot kreipusis į teismą, galima pasinaudoti alternatyvaus ginčų sprendimoen (AGS) procedūra, kuri gali būti pigesnė ir greitesnė nei ginčo nagrinėjimas teisme.

Patentų pažeidimai

Jeigu kas nors be jūsų leidimo naudotų patentu apsaugotą jūsų produktą arba išradimą, galėtumėte ginti savo teises ir imtis veiksmų. Dėl nacionalinių patentų pažeidimų galima kreiptis į kompetentingą nacionalinį teismą.

Prekės ženklu paženklinto produkto imitacija. Suklastoti produktai

Jeigu kas nors prekiauja jūsų prekės ženklu paženklintais produktais be jūsų leidimo, jūs nukenčiate nuo klastočių.

Įtartinų produktų blokavimas

Jeigu įtariate, kad tam tikros prekės pažeidžia jūsų intelektinės nuosavybės teises, galite pareikalauti, kad kompetentingas nacionalinės muitinės padalinys jas sulaikytų. Tai padaryti galima vadovaujantis portale TAXUDdefren pateiktomis instrukcijomis. Paaiškinimų, kaip užpildyti paraišką, pateikiama paraiškų pildymo vadovepdfmtnlitptroskslbgdadeelesetfifrhrhuen.

Kad apsaugotumėte savo produktus nuo klastojimo, užsiregistruokite Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) vykdymo užtikrinimo duomenų bazėje , kuri suteikia galimybę palaikyti tiesioginį ryšį su atitinkamomis institucijomis.

Jeigu esate ES bendrovė ir norite pranešti apie klastotes ES nepriklausančioje šalyje (Šiuo atveju bet kurioje šalyje, kuri nėra viena iš 27 ES valstybių narių), galite naudotis Kovos su klastojimu greitojo informavimo sistema (ACRIS).

Identiški arba panašūs ES prekių ženklai

Jeigu kas nors užregistravo panašų į jūsų arba identišką ES prekės ženklą , galite paprašyti Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės teisių tarnybos (EUIPO) tokią registraciją panaikinti. Jeigu registracija dar nebaigta, galite pareikšti prieštaravimą dėl tokios paraiškos.

Daugiau informacijos apie savo teises ir reikalingas atlikti procedūras galima rasti EUIPO puslapyje apie teisių, susijusių su registruotu prekės ženklu, užtikrinimą .

Komercinių paslapčių pažeidimas

Jeigu pažeistos komercinės paslaptys, galite iškelti bylą teisme. Išnagrinėjus bylą, gali būti paskelbtas teismo sprendimas, kuriuo pažeidėjui uždraudžiama naudoti arba toliau atskleisti komercinę paslaptį ir (arba) nukentėjusiajam priteisiama piniginė kompensacija.

Ginčas dėl domenų vardų

Jeigu sužinojote, kad kažkas apgaulingai užregistravo domeno vardą, kurio intelektinės nuosavybės teisės priklauso jums, pavyzdžiui:

ir jei tuomet tas asmuo bando jums parduoti tokį domeną, vadinasi nukentėjote nuo domeno vardo užgrobimo. Ginčo dėl domeno vardo atvejais galima arba kreiptis į teismą, arba pasinaudoti neteisminėmis priemonėmis, įskaitant alternatyvias ICANN procedūrasdeesfritpten . ​

Atsitikimas

Švedė verslininkė Sofi Švedijoje ir Suomijoje prekiauja azijietiškais maisto produktais. Prekybai jais internetu ji užregistravo interneto svetainę adresu orientexpress-asianfood.com. Po kelių mėnesių nuo registracijos su Sofi susisiekė viena bendrovė ir bandė parduoti jai domeną pavadinimu orientexpress-asianfood.eu. Bendrovė taip pat pranešė, kad Sofi nesutikus nusipirkti šio domeno, jis bus parduotas kitai įmonei, todėl ji gali prarasti klientų. Sofi nuomone, tai panėšėjo į tam tikrą šantažą, todėl ji nusprendė apskųsti šią bendrovę Švedijos institucijoms.

Daugiau informacijos pateikiama informacijos suvestinėje apie domenų vardus ir jų užgrobimąpdfen , kurią parengė Europos intelektinės nuosavybės teisių pagalbos tarnyba (EHD)en .

Saugomų geografinių nuorodų pažeidimai

Jeigu buvo suklastotas geografine nuoroda apsaugotas jūsų produktas arba padaryta kitokių jūsų geografinės nuorodos pažeidimų, turėtumėte kreiptis į kompetentingą nacionalinę institucijąpdfen .

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Europos INT pagalbos tarnyba

Nemokamos konsultacijos ir mokymas ES bendrai finansuojamų projektų arba tarptautinių verslo sandorių intelektinės nuosavybės valdymo klausimais.

Paramos verslui vietos punktas

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų.

Pasidalyti šiuo puslapiu: