Paskutinį kartą tikrinta 2018-04-04

Reglamentuojamosios profesijos

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

  • Klausimai ir atsakymai, remiantis 2017 m. gruodžio 8 d. ES ir JK bendra ataskaitaen
  • ES leidiniai apie Brexit
  • Jungtinės Karalystės vyriausybės informacija ir patarimai Brexit klausimaisen

Sužinokite, ar jūsų profesija reglamentuojama užsienyje

Šiame skyriuje informuojama apie profesinės kvalifikacijos pripažinimą, kad būtų galima dirbti užsienyje. Ši informacija jums neaktuali, jei užsienyje ketinate studijuoti. Sužinokite apie akademinių diplomų pripažinimą.

Jeigu norite dirbti kitoje ES šalyje, o joje jūsų profesija reglamentuojama, jums gali reikėti pasirūpinti, kad jūsų profesinė kvalifikacija (parengimas ir darbo stažas) būtų pripažinta oficialiai, tik tada toje šalyje galėsite galėsite pradėti dirbti pagal savo profesiją.

Profesija reglamentuojama, jeigu prieš pradedant ja verstis privaloma turi turėti tam tikrą išsilavinimą, išlaikyti specialius egzaminus arba užsiregistruoti profesinėje įstaigoje.

Reglamentuojamų profesijų duomenų bazėjeen sužinosite, kurios profesijos yra reglamentuojamos ES šalyse ir kurios institucijos už tai atsakingos.

Turite žinoti profesijos pavadinimą šalies, kurioje norėtumėte dirbti, kalba – jeigu norite dirbti kepėju Vokietijoje, duomenų bazėje ieškokite termino „Bäcker".

Jei jūsų profesija jūsų šalyje reglamentuojama, taip pat pirmiausia galite ieškoti jos savo kalba ir iš aprašymo sužinoti jos anglišką pavadinimą, tada ieškoti angliško pavadinimo, kad sužinotumėte, kuriose kitose šalyse ji yra reglamentuojama. Jeigu šalies, į kurią norite išvykti, tame sąraše nėra, vadinasi, ši profesija joje greičiausiai nėra reglamentuojama.

Jeigu duomenų bazėje savo profesijos nerandate, informacijos galite teirautis šalies, kurioje norite dirbti, nacionaliniuose kontaktiniuose profesinių kvalifikacijų pripažinimo centruoseen . Jie gali jums padėti sužinoti, kokios taisyklės taikomos jūsų atveju.

Jūsų profesija jūsų šalyje nereglamentuojama, bet kitoje šalyje reglamentuojama

Jei jūsų profesija ir pasirengimas jai ES šalyje, kurioje norite dirbti, reglamentuojami, bet jūsų šalyje nereglamentuojami, jums gali tekti įrodyti, kad bent 1 iš pastarųjų 10 metų savo šalyje dirbote pagal tą profesiją. Tik po to jūs galėsite naujojoje šalyje ja verstis arba laikinai teikti savo paslaugas.

Kaip parengti visus reikalingus dokumentus, jums patars šalies, kurioje norite dirbti, nacionaliniai kontaktiniai profesinių kvalifikacijų pripažinimo centraien .

Jūsų profesija jūsų šalyje reglamentuojama, bet kitoje šalyje nereglamentuojama

Jei jūsų profesija naujojoje šalyje nereglamentuojama, galite ja tenai užsiimti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip tos šalies piliečiai.

Net jei jūsų profesija naujojoje šalyje nereglamentuojama, ji gali būti laikoma kitos, reglamentuojamosios, profesijos dalimi. Visada pasiklauskite šalies, kurioje ketinate dirbti, institucijų, ar jūsų profesija ten reglamentuojama. Nacionaliniai kontaktiniai profesinių kvalifikacijų pripažinimo centraien jums padės rasti instituciją, kuri galėtų jums suteikti šią informaciją.

Atsitikimas

Kad išvengtumėte problemų, prieš išvykdami išsiaiškinkite sąlygas

Olandas Dirkas, jaunas nekilnojamojo turto agentas, neseniai persikėlė į Austriją. Jo profesija Nyderlanduose nėra reglamentuojama, todėl jis tikėjosi nesunkiai įsteigti įmonę ir pradėti dirbti nepriklausomu agentu Austrijoje, pirmiausia aptarnaujančiu atostogų būsto Alpėse ieškančius olandus ir belgus. Tačiau registruodamasis kaip savarankiškai dirbantis asmuo jis sužinojo, kad turi įrodyti, jog yra kvalifikuotas verstis nekilnojamojo turto agento profesija. Tai smarkiai sutrikdė jo planus

Suomis architektas Risto ketina persikelti į Italiją. Prieš išvykdamas reglamentuojamųjų profesijų duomenų bazėjeen jis pasitikrino, kokius formalumus reikia atlikti, kad būtų galima pradėti dirbti Italijoje ir į kokį šios šalies kontaktinį punktą kreiptis dėl jo profesijos. Risto susisiekė su centru ir dabar yra gerai pasirengęs permainoms.

Sužinokite, kaip pasiekti, kad būtų pripažinta jūsų profesinė kvalifikacija, kad galėtumėte verstis reglamentuojamąja profesija kitoje ES šalyje.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: