Paskutinį kartą tikrinta 2020-01-27

Skundai ir ginčų sprendimas

Paveikė „Brexit’as“?

Jei manote, kad jūsų dujų arba elektros energijos tiekėjas pažeidžia jūsų teises (nesilaiko sutarties sąlygų, teikia netinkamos kokybės paslaugas ir kt.), jam galite pateikti skundą. Energijos tiekėjas privalo jus informuoti, kaip tai padaryti. Tokiu būdu ginčas turėtų būti greitai išspręstas ir, jei reikia, jums turėtų būti atlygintas nuostolis ir (arba) išmokėta kompensacija.

Jei jūsų netenkina tai, kaip nagrinėjamas jūsų skundas, taip pat turite teisę jį nusiųsti nepriklausomai neteisminio ginčų nagrinėjimoen įstaigai, pavyzdžiui, energetikos reikalų ombudsmenui.

Pasinaudoję šia galimybe, neprarasite teisės vėliau iškelti bylą teisme.

Atsitikimas

Ombudsmenas gali padėti nagrinėti jūsų skundą

Prancūzė Elena suabejojo gauta sąskaita už elektros energiją. Ji niekaip nesuprato, kaip bendrovė apskaičiavo visą mokėtiną sumą, kuri atrodė pernelyg didelė.

Elena raštu pateikė skundą elektros energijos tiekėjui, tačiau gautas atsakymas jos netenkino. Kadangi bendrovė problemos neišsprendė, po 8 savaičių nuo skundo pateikimo Elena nusprendė dėl jos kreiptis į energetikos reikalų ombudsmeną. Ombudsmenas paprašė, kad bendrovė paaiškintų, kas įvyko, ir pareikalavo išspręsti problemą. Bendrovė pripažino, kad rengdama Elenos sąskaitą suklydo. Be to, ji taip pat pakeitė standartinę sąskaitos formą, kad vartotojams būtų lengviau suprasti informaciją.

Nacionaliniai energetikos kontaktiniai punktai

Jūsų šalyje turi būti bendras kontaktinis punktasen , iš kurio galėtumėte gauti visą reikiamą informaciją apie savo turimas energijos vartotojo teises, galiojančius teisės aktus ir kaip veiksmingai spręsti bet kokį ginčą su dujų arba elektros energijos tiekėju.

Nacionalinės reguliavimo institucijos

Jūsų, kaip ES energijos vartotojo, teisės turi būti nustatytos jūsų šalies teisės aktais. Jei reikėtų daugiau informacijos, kreipkitės į savo nacionalinę reguliavimo institucijąen , kuri privalo užtikrinti, kad vartotojai būtų apsaugoti, kaip nustatyta ES teisės aktuose.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pasidalyti šiuo puslapiu: