Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-10-12

Planinio gydymo užsienyje organizavimas

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

  • Klausimai ir atsakymai, remiantis 2017 m. gruodžio 8 d. ES ir JK bendra ataskaitaEnglish
  • ES leidiniai apie BrexitEnglish
  • Jungtinės Karalystės vyriausybės informacija ir patarimai Brexit klausimaisEnglish

Turite teisę organizuoti gydymą, pvz., konsultaciją su specialistu, operaciją arba tam tikros ligos gydymą, kitoje ES šalyje tokiomis pačiomis sąlygomis ir už tokią pačią kainą kaip ir tos šalies gyventojai.

Tačiau kai kurios šalys gali riboti galimybes naudotis tam tikrų rūšių sveikatos priežiūros paslaugomis užsienyje (pvz., gydymo ligoninėje arba labai specializuoto ir brangaus gydymo paslaugomis). Jums taip pat prieš tariantis dėl gydymo užsienyje paprastai reikės iš savo sveikatos draudimo įstaigos gauti išankstinį leidimą.

Priklausomai nuo jums reikiamo gydymo rūšies ir jūsų šalies taisyklių, gali būti padengtos visos arba dalis jūsų išlaidų. Susipažinkite su išsamesne informacija apie planinio gydymo išlaidas ir kompensavimą.

Kaip organizuoti savo gydymą užsienyje

1. Patikrinkite, kas padengiama jūsų sveikatos draudimu

Prieš išvykstant gydytis į užsienį reikės:

2. Raskite gydymo įstaigą

Jums reikės rasti sveikatos priežiūros paslaugų teikėją (ligoninę, medicinos įstaigą ir pan.), teikiančią jums reikiamas gydymo paslaugas kitoje ES šalyje. Galite:

Nepamirškite, kad kitų ES šalių sveikatos priežiūros sistemos gali veikti kitaip nei jūsų šalies sveikatos priežiūros sistema.

Atsitikimas

Prieš organizuojant gydymą reikia kreiptis į savo šalies kontaktinį centrą ir sveikatos draudimo įstaigą

Aurélie gyvena Prancūzijoje. Jai reikia operacijos ir ji sužinojo, kad Liuksemburge, kur gyvena jos tėvai, yra specializuota klinika. Radusi tinkamą specialistą netoli tėvų namų esančioje valstybinėje ligoninėje, ji tiksliai nežinojo, kaip joje organizuoti savo gydymą.

Aurélie paskambino į nacionalinį kontaktinį centrą Prancūzijoje ir į savo vietos sveikatos draudimo įstaigą. Iš jų gavusi visą informaciją, kurios reikėjo, kad galėtų prašyti išankstinio leidimo, Aurélie užpildė būtiną formą. Jei ji leidimą gaus, tuomet galės tartis dėl gydymo tiesiogiai Liuksemburgo ligoninėje.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai