Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-28

Dirbti į kitą ES šalį važinėjantys asmenys

Jei dirbate vienoje ES šalyje, bet gyvenate kitoje ir kasdien arba bent kartą per savaitę į ją grįžtate, pagal ES teisę esate laikomas tarpvalstybiniu darbuotoju (kartais tokie darbuotojai dar vadinami pasienio darbuotojais).

Išsiaiškinkite šiuos dalykus:

Taip pat žr.:

Jūsų teisė gyventi kitoje ES šalyje

Tarpvalstybinių darbuotojų automobilių registravimas

Kurios šalies įstatymai taikomi?

Sprendžiant įvairius kasdienio gyvenimo klausimus jums taikomi abiejų šalių įstatymai.

Šalies, kurioje dirbate, įstatymai taikomi šioms sritims:

Šalies, kurioje gyvenate, įstatymai taikomi šioms sritims:

Atsitikimas

Pasirūpinkite, kad neprarastumėte jokių teisių dėl to, kad dirbote kitoje šalyje

Nyderlanduose gyvenanti Evelina 10 metų važinėjo į darbą Vokietijoje. Tuo metu ji pradėjo mokėti įmokas į Vokietijos privačiąją pensijų sistemą, ir Vokietijos valdžios institucijos jai skyrė kaupiamosios pensijos priemoką.

Evelinai išėjus į pensiją Vokietijos valdžios institucijos paprašė grąžinti visas jai pastaruosius 10 metų mokėtas priemokas. Jie paaiškino, kad ji privalanti tai padaryti, nes nustojo mokėti mokesčius Vokietijoje. Tačiau baigusi dirbti Vokietijoje Evelina turėjo pradėti mokėti mokesčius Nyderlanduose, kuriuose ji gyveno.

Evelina kreipėsi į Vokietijos teismus. Jie sutiko, kad kaip tarpvalstybinė darbuotoja ji turėjo teisę į priemoką, kuri laikoma papildoma socialine garantija. Todėl jos grąžinti Evelinai nebereikėjo.

Jei jums atsisakoma suteikti papildomą garantiją, kuri suteikiama šalies, kurioje dirbate, darbuotojams, kreipkitės į konsultantą darbo Europoje klausimaisAtidaryti kaip išorės nuorodą arba mūsų informavimo ir pagalbos tarnybas.

Atsitikimas

Socialinės garantijos, į kurias turite teisę šalyje, kurioje dirbate

Rosita gyvena Italijoje su vyru ir trimis vaikais, bet dirba Prancūzijoje. Ji paprašė daugiavaikėms šeimoms skirtos nuolaidų važiuoti traukiniais kortelės, tačiau gavo neigiamą atsakymą, motyvuojamą tuo, kad nei ji, nei jos vaikai negyvena Prancūzijoje.

Rosita turėtų dar kartą jos primygtinai pareikalauti ir, jei prireiktų, kreiptis į ES pagalbos tarnybas. Visi daugiavaikes šeimas (daugelyje šalių 3 arba daugiau vaikų) turintys ES darbuotojai turi teisę nuo pat pirmos darbo dienos pigiau keliauti traukiniais šalyje, kurioje dirba, jei tokios nuolaidos yra siūlomos tos šalies piliečiams.

Banko sąskaita atlyginimams mokėti

Jūsų darbdavys gali pageidauti, kad atsidarytumėte banko sąskaitą toje šalyje, kurioje dirbate, kad galėtų į ją mokėti jūsų atlyginimą.

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: