Paskutinį kartą tikrinta 2020-07-30

Komandiruoti darbuotojai

Koronavirusas. Sienos kirtimo apribojimai komandiruotiems darbuotojams

Jūsų darbdavys gali išsiųsti jus laikinai dirbti į kitą ES šalį. Komandiruotės metu turėsite komandiruoto darbuotojo statusą ir jums bus taikomos tos pačios pagrindinės darbo sąlygos ir teisės, kurios taikomos jūsų priimančiosios šalies darbuotojams.

Komandiruotė gali trukti tiek laiko, kiek reikia konkrečiai užduočiai atlikti. Komandiruotei pasibaigus turėtumėte grįžti į savo darbovietę toje ES šalyje, iš kurios buvo komandiruota.

Darbo sąlygos

Jums bus taikomos priimančiosios šalies darbo sutarties sąlygos, jei jos palankesnės nei jūsų šalies sąlygos. Tos darbo sutarties sąlygos susijusios su:

 

Kitos teisės

Jei jus komandiruoja į kitą ES šalį:

Ilgalaikis komandiravimas

Jei esate komandiruojamas ilgesniam kaip 12 mėnesių (arba 18 mėnesių, jei jūsų darbdavys pateikia motyvuotą pranešimą priimančiosios šalies nacionalinėms valdžios institucijoms) laikotarpiui, taikomos visos atitinkamos priimančiosios šalies darbo sutarties sąlygos, išskyrus sąlygas, susijusias su darbo sutarčių nutraukimu ir papildomomis profesinėmis pensijomis.

Jei į komandiruotę į kitą ES šalį vykstate ilgam, galbūt norėsite, kad kartu vyktų ir jūsų šeima. Kiti šeimos nariai gali tai daryti naudodamiesi savo pačių, kaip ES piliečių, teisėmisen, tačiau ne kaip jūsų išlaikomi asmenys.

Pajamų mokestis

Jei priimančiojoje šalyje dirbate trumpiau kaip šešis mėnesius, pajamų mokesčioen joje mokėti neturėtumėte. Tačiau nėra jokių ES masto taisyklių, nustatančių, kuri šalis gali apmokestinti jūsų pajamas komandiruotės metu. Tai gali būti nustatyta nacionaliniuose įstatymuose arba ES šalių sudarytuose tarpusavio susitarimuose dėl mokesčių.

Socialinis draudimas užsienyje

Kad komandiruotas darbuotojas galėtų būti toliau draudžiamas pagal savo šalies socialinės apsaugos sistemą, jo darbdavys turi paprašyti darbuotojo šalies socialinės apsaugos institucijoje PD A1 formospdfen ir apie tai informuoti priimančiosios šalies valdžios institucijas. Jei jūsų komandiruotė trunka ilgiau nei 2 metus, galite:

Daugiau informacijos apie jūsų socialinį draudimą būnant komandiruotėje kitoje ES šalyje.en

Prieš komandiruotę

Darbdaviui taip pat gali tekti priimančiosios šalies valdžios institucijoms pateikti pranešimą ir jame nurodyti šiuos duomenis:

Daugiau informacijos rasite trumpame ES darbuotojų komandiravimo vadove.

Taip pat žr. ES praktines komandiravimo gaires.

Nacionalinės svetainės komandiravimo tema

Informacijos apie komandiruotų darbuotojų darbo sąlygas ir vietos institucijų kontaktinės informacijos ieškokite priimančiosios šalies interneto svetainėje.

Pasirinkite šalį

  • Vokietijadelt
  • Graikijagrel
  • Vengrijahuhuen
  • Airijaieen
  • Italijaititen
  • Latvijalven
  • Lietuvaltlt
  • Liuksemburgaslult
  • Мaltamten
  • Nyderlandainlnlen

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pasidalyti šiuo puslapiu: