Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2018-04-16

Komandiruoti darbuotojai

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

 • Klausimai ir atsakymai, remiantis 2017 m. gruodžio 8 d. ES ir JK bendra ataskaitaEnglish
 • ES leidiniai apie BrexitEnglish
 • Jungtinės Karalystės vyriausybės informacija ir patarimai Brexit klausimaisEnglish

Jūsų darbdavys gali komandiruoti jus į kitą ES šalį, kad atliktumėte laikiną užduotį. Komandiruotės metu turėsite komandiruoto darbuotojo statusą, jums bus taikomos specialios darbo sąlygos ir teisės.

Darbo sąlygos

Į kitas ES šalis komandiruotiems darbuotojams taikomos priimančiosios šalies darbo sąlygos, susijusios su:

 • minimalia darbo užmokesčio norma, t. y. jūsų darbo užmokestis negali būti mažesnis už vietos minimalų darbo užmokestį, nustatytą privalomomis kolektyvinėmis jūsų užimtumo sektoriaus sutartimis, jei jos galioja priimančiojoje šalyje;
 • maksimaliu darbo ir minimaliu poilsio laiku;
 • darbuotojų sveikata ir sauga;
 • įdarbinimo naudojantis laikinojo įdarbinimo įmonių paslaugomis sąlygomis;
 • nėščių moterų ir jaunimo įdarbinimo sąlygomis;
 • vienodu požiūriu į vyrus ir moteris ir kitomis taisyklėmis, kuriomis užkertamas kelias diskriminacijai.

Jūsų darbdavys taip pat gali padengti jūsų kelionės, pragyvenimo ir būsto komandiruotės šalyje išlaidas, jei tai numatoma jūsų šalies teisės aktuose. Šios išmokos turi būti mokamos kaip priedas prie įprasto darbo užmokesčio.

Nacionalinės svetainės komandiravimo tema

Informacijos apie komandiruotų darbuotojų darbo sąlygas ir vietos institucijų kontaktinės informacijos ieškokite priimančiosios šalies interneto svetainėje.

Pasirinkite šalį:

Kitos teisės

Jei esate komandiruojamas į kitą ES šalį:

 • jums nereikės darbo leidimo , nebent jūs komandiruojamas iš Kroatijos į Austriją, kur darbui kai kuriuose sektoriuose tebetaikomi apribojimai;
 • jums nereikės rūpintis, kad būtų pripažinta jūsų profesinė kvalifikacija, tačiau kai kurių profesijų atveju jums gali reikėti pateikti rašytinį pareiškimą. Sužinokite daugiau apie profesinių kvalifikacijų pripažinimą;
 • kai išeisite į pensiją, jums nereikės tvarkyti reikalų įvairių šalių pensijų mokėjimo įstaigose, nes priimančiosios šalies įstaigos tvarkant pensijų reikalus nedalyvaus.

Pajamų mokestis

Jei jūsų komandiruotė trunka mažiau kaip šešis mėnesius, paskirties šalyje pajamų mokesčio mokėti neturėtumėte.

Tačiau nėra jokių ES teisės aktų, nustatančių, kuri šalis gali apmokestinti jūsų pajamas komandiruotės metu. Tai gali būti nustatyta nacionaliniuose įstatymuose arba ES šalių sudarytuose tarpusavio susitarimuose dėl mokesčių. Čia pateikiama daugiau informacijos apie pajamų mokestį.

Socialinis draudimas užsienyje

Komandiruoti darbuotojai ne ilgiau kaip 2 metus toliau draudžiami pagal savo šalies socialinio draudimo sistemą. Išsiaiškinkite formalumus.

Jei užsienyje dirbate ilgiau kaip 2 metus, turėsite apsidrausti pagal šalies, kurioje dirbate, socialinio draudimo sistemą. Kai kuriais konkrečiais atvejais socialinį draudimą galima pratęsti ilgiau kaip 2 metams.

Išankstinė deklaracija

Jūsų darbdaviui gali tekti jūsų paskirties šalies valdžios institucijoms pateikti išankstinį pranešimą, kuriame, be kita ko, būtų nurodoma jūsų darbo vieta, komandiruotės trukmė, kontaktiniai duomenys.

Įsitikinkite, kad jūsų darbdavys tuo pasirūpino, kitaip kitoje šalyje gali tekti mokėti baudą.

Išsamesnės informacijos teiraukitės šalies, į kurią vykstate, komandiruotų darbuotojų ryšių tarnyboje arba kontaktiniame centre.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai