Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2019-04-15

ES pilietybės neturintiems šeimos nariams reikalingi kelionės dokumentai

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

Ar jūsų šeimos nariams reikia vizos?

Jei esate ES pilietis ar pilietė, bet jūsų šeimos nariai – ne, jie gali lydėti jus į kitą ES šalį ar joje prie jūsų prisijungti.

Jie turi visada su savimi turėti galiojantį pasą ir, priklausomai nuo šalies, kurios piliečiai jie yra, pasienyje jiems gali reikėti parodyti įvažiavimo vizą.

Kad išvengtumėte problemų, iš anksto kreipkitės į šalies, į kurią vykstate, konsulatą ar ambasadą, kad sužinotumėte, kokių dokumentų kertant sieną prireiks jūsų šeimos nariams, kurie nėra ES piliečiai.

Vizų režimo išimtys

Jūsų sutuoktiniui, vaikams, anūkams, tėvams ar seneliams, kurie nėra ES piliečiai, nereikia šalies, į kurią vyksta, vizos, jeigu:

arba

Šengeno erdvei, kurioje nėra vidaus sienų kontrolės, priklauso:

Šengeno erdvei nepriklauso:

Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.

Airija, Bulgarija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Rumunija.

Jei šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, turi leidimus gyventi šalyje, išduotus Šengeno erdvei nepriklausančių šalių, tai nereiškia, kad į Šengeno erdvei priklausančią šalį jie gali keliauti be vizų.

Atsitikimas

Net jei turite nacionalinių institucijų išduotą leidimą gyventi šalyje, keliaujant į Šengeno erdvei nepriklausančią šalį jums reikės įvažiavimo vizos

Nigerijos pilietė Joyce gyvena Nyderlanduose su šios šalies pilietybę turinčiu vyru Luuku. Kadangi Joyce yra Nyderlandų piliečio šeimos narė, nacionalinės Nyderlandų institucijos jai išdavė leidimą gyventi Nyderlanduose. Joyce nori keliauti kartu su Luuku į Dubliną, kai jis ten vyks darbo reikalais. Kadangi Airija nėra Šengeno erdvės dalis, Joyce turi gauti Airijos įvažiavimo vizą, kad galėtų ten vykti su Luuku.

Atsitikimas

Turintiesiems ES šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelę nereikia vizos, jei vykstama su ES piliečiu.

Suomijoje gyvenančio Vokietijos piliečio kinei žmonai Ying buvo išduota suomiška ES šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelė. Ying ir jos vyras rudens atostogų nori vykti į Rumuniją. Kadangi Ying turi galiojantį pasą ir ES šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelę, jai nereikia įvažiavimo vizos, kad galėtų su vyru vykti į Rumuniją.

Jeigu turite ES šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelę ir keliaujate į kitą ES arba EEE šalį be savo sutuoktinio (-ės), kuris yra ES pilietis, jums reikia prašyti tos šalies įvažiavimo vizos.

ES šalies institucijų galite paprašyti, kad jos oficialiai pripažintų jūsų registruotą partnerį (-ę) ir kitus giminystės ryšiais susijusius asmenis – brolius, seseris, pusbrolius, pusseseres. tetas, dėdes ir t. t. – ES piliečio šeimos nariais. ES šalys jų pripažinti šeimos nariais neprivalo, bet jos turi bent išnagrinėti prašymą.

Vizos prašymas

Jei jūsų šeimos nariams ne ES piliečiams reikalinga įvažiavimo viza, jie turi iš anksto jos kreiptis į šalies, į kurią ketina vykti, konsulatą ar ambasadą. Jei jie vyks kartu su jumis arba prie jūsų prisijungs kitoje ES šalyje, jų prašymai turėtų būti sutvarkyti greitai ir nemokamai:

Skirtingose šalyse prašant vizos gali reikėti pateikti skirtingus dokumentus. Prieš kelionę pasiteiraukite šalies, į kurią norite vykti, konsulato ar ambasados, kokių dokumentų reikia.

Vienos Šengeno erdvės šalies išduotos vizos galioja visoms kitoms Šengeno erdvės šalims.

Jei gyvenate ES nepriklausančioje šalyje ir ES pilietybės neturintys jūsų šeimos nariai kartu su jumis vyksta arba keliauja į ES šalį, kurios pilietis (-ė) esate, ES tarpvalstybinės taisyklės gali būti netaikomos ir ES pilietybės neturinčių jūsų šeimos narių gali būti paprašyta sumokėti vizų mokesčius.

Atsitikimas

Vizai gauti pakanka santuokos liudijimo

Tomas yra airis ir gyvena Baltarusijoje su žmona Delija, kuri yra Baltarusijos pilietė. Kai Tomas ir Delija norėjo aplankyti Tomo motiną, dabar gyvenančią Ispanijoje, jie paprašė įvažiavimo vizos Delijai.

Kartu su vizos prašymu ji pateikė santuokos liudijimą, bet Ispanijos valdžios institucijos, prieš išduodamos vizą, dar paprašė viešbučio užsakymo Ispanijoje įrodymo bei medicininių išlaidų draudimo dokumentų.

Delija atkreipė jų dėmesį į tai, kad pagal ES teisę šių papildomų dokumentų nereikalaujama. Ispanijos valdžios institucijos atsiprašė už klaidą ir tuoj pat išdavė jai įvažiavimo vizą.

Atvykimas į pasienio kontrolės punktą be įvažiavimo vizos

Geriausia, kad jūsų šeimos nariai ne ES piliečiai, prieš vykdami į kelionę, iš anksto susirinktų visą informaciją ir pasirūpintų reikalingais dokumentais.

Vis dėlto, jeigu jie atvyktų į pasienio kontrolės punktą be įvažiavimo vizos, pasienio tarnybos turėtų suteikti jiems galimybę kitomis priemonėmis įrodyti, kad jie yra jūsų šeimos nariai. Jei jiems tai pavyktų, įvažiavimo viza jiems turėtų būti išduota vietoje.

Jeigu jūsų šeimos nariams iškilo sunkumų gauti vizą, galite kreiptis į mūsų pagalbos tarnybas .

Neįsileidimas į šalį

Itin retais atvejais ES šalis gali neįsileisti jūsų arba jūsų šeimos narių dėl viešosios tvarkos, visuomenės saugumo arba visuomenės sveikatos priežasčių.

Jei taip nutinka, valdžios institucijos privalo įrodyti, kad jūs ar jūsų šeimos nariai kelia tikrą, realią ir pakankamai rimtą grėsmę.

Turite teisę gauti rašytinį sprendimą, kuriame būtų išdėstytos visos jo priežastys ir nurodyta, kaip ir iki kada šį sprendimą galite apskųsti.

Daugiau informacijos apie atvykimo į ES tvarkąen

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: